STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Gdzie mogę kupić drzewka owocowe?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga27




Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 13

PostWysłany: Sro, 05 Wrz 2012 20:32:17    Temat postu: Gdzie mogę kupić drzewka owocowe? Odpowiedz z cytatem

Witam! Planuję na jesieni posadzić w ogrodzie drzewka owocowe typu czereśnia czy gruszka. Kto wie gdzie mogę kupić drzewka z dobrego źródła, żeby mi się przyjęły? Nie chodzi mi o drzewka z Brico czy innych supermarketów , bo one są zasuszone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CBR




Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 45

PostWysłany: Sro, 05 Wrz 2012 20:47:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejscowość Zduny - tam prowadzą szkółkę Grochowalscy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal33




Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 4

PostWysłany: Sro, 14 Lis 2012 23:12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CBR napisał:
Miejscowość Zduny - tam prowadzą szkółkę Grochowalscy


Też tam kupowałem. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andrew




Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 29

PostWysłany: Czw, 15 Lis 2012 10:21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam http://www.stareodmiany.pl. Ja mam. Jeszcze nie owocują ale wygląda obiecująco.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zielony_guzik




Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 4

PostWysłany: Czw, 18 Lip 2013 10:00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkółkę w Zdunach gorąco polecam! Piękne drzewka, widać że z pasją podchodzą do tematu! Zaopatrzyliśmy się tam w wszelkie iglaki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosik86




Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 8

PostWysłany: Czw, 18 Lip 2013 15:25:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poda ktoś namiary na te szkółkę? Chętnie oblookam cóż tam mają ciekawego:) Wiem ,że drzewka też mają w ogrodniczym na Sikorskiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gutwit




Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 541

PostWysłany: Czw, 18 Lip 2013 23:46:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja szukam Borówki Amerykańskiej
wiecie może gdzie można kupić w Brodnicy lub okolicy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zołza69




Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pią, 19 Lip 2013 19:21:54    Temat postu: borówka amerykańska Odpowiedz z cytatem

Borówkę rok temu kupowałam na ul. Emilii Plater. Były w doniczkach, porządnie ukorzenione. Nie pamiętam jak nazywa się właściciel. Mówił, że do owocowania potrzebne sa co najmniej 2 krzaczki, które trzeba posadzić w odstępie do 2 metrów od siebie. Kupiliśmy 2 krzaczki, ale jeden padł wiosną, mimo to mamy już owoce Laughing Ważna jest kwasowość ziemi. Najlepiej odpowiednio przygotować ziemię do późniejszego posadzenia roślinki.
Można też kupić w jakimś markecie, ale zwykle są mizerna i długo dochodzą do "siebie" i dlatego nie bardzo polecam. Widziałam jakiś czas temu w Brico.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zołza69




Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pią, 19 Lip 2013 19:29:54    Temat postu: Szkółka w Zdunach Odpowiedz z cytatem

Też polecam i to bardzo szkółkę w Zdunach. Grochowalski Piotr i Wojciech. Gospodarstwo sadowniczo - szkółkarskie Zduny 36/37.
Kupiliśmy poprzedniej jesieni drzewka : wiśnię, śliwkę, 3 jabłonki i grusze. Wszystkie pięknie się przyjęły, jabłonka ma nawet 3 jabłuszka, a wiśnia kilka owoców Smile wszystkie miały ładne korzenie. Zanim wybraliśmy jabłonki, pozwolono nam skosztować owoców z drzew, które akurat miały jeszcze owoce. 1 z nich wybraliśmy i to właśnie już nam owocuje. I jedno co dla mnie było istotne. Płaciliśmy połowę tego co w sklepach w Brodnicy. Z tym, że drzewka owocowe trzeba kupować w październiku. Tak pod koniec
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.140845 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski