STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
UKRAINA: lokalna zadyma czy coś więcej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy konflikt na Ukrainie może rozlać się na inne kraje?
Tak - to początek czegoś większego.
20%
 20%  [ 2 ]
Jeżeli tak to tylko w ograniczonym zakresie.
30%
 30%  [ 3 ]
Nie - to tylko ich problemy i nic nam do tego
30%
 30%  [ 3 ]
Co by nie było - wygrana będzie tylko Rosja.
20%
 20%  [ 2 ]
Nie mam zdania na ten temat.
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Nie, 02 Mar 2014 21:49:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lola - praktycznie wszystkie postsowieckie kraje tak mają.
Co do floty to rzeczywiście katastrofa. Ostatnio widziałem program JEDEN okręt podwodny jako takiej klasy.
Cóż...w 1920 potrafiliśmy jako Państwo istniejące 2 lata po 100 latach niebytu zatrzymać i pokonać sowiecką nawałę - to o czymś świadczy.
Wiem - realia się zmieniły ale wierzę, że Duch pozostał...obyśmy nie musieli.

Zionek - nie mogę powiedzieć, komandosi nie zdradzają takich rzeczy;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 182

PostWysłany: Nie, 02 Mar 2014 21:53:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krym, wschodnia Ukraina - to minimum, bo Krym bez wschodniej Ukrainy nie przetrwa kwartału.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Nie, 02 Mar 2014 23:02:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk napisał:
Mamy około 110 tysięcy żołnierzy co jest normalną liczbą jak na takie państwo jak nasze. Hiszpania ma chyba podobnie nawet Wielka Brytania niewiele więcej.
Powoli ale konsekwentnie przebiega też modernizacja. Mamy trochę Leopardów po Niemcach, PT Twardych, Rosomaków i F-16 a nasi żołnierze zdobywają doświadczenie na misjach.
Nie jest dobrze ale nie jest też tak źle.
Z taką np. Białorusią poradziliby sobie myślę.


Z tym że te maszyny to w większości szroty które u Amerykanów straciły okres przydatności... a u nas? "Panie, Amerykanin płakał jak sprzedawał". Tak samo nasze fregaty... wszystko od Amerykańców którzy w 75 chcieli je dać na żyletki, ale taniej wyszło je dać Polakom. Nasze małe państwo ma niecałe 100 tysięcy żołnierzy, z czego na 1 dowodzącego przypada 3 żołnierzy.... mamy około 50k żołnierzy zdolnych do walki i 50 generałów i oficerów siedzących w gabinetach... Natomiast wielkie Niemcy maja tylko 60 tysięcy żołnierzy z tym że oni są po to żeby naciskać guziki przy nowoczesnych wyrzutniach rakiet, sterowaniu dronami, czyli zabijaniu, nie dając się zabić, o czym Polacy mogą póki co pomarzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 10:41:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega jest fantastą. Polskie uzbrojenie jest wprawdzie nie do końca zadowalające, ale tragedii nie ma. Rosjanie większość sprzętu mają za Uralem, a ten co jest w Europie, jest w dużo gorszym stanie niż nasz. Modernizacja idzie w dobrym kierunku, ale na miejscu rządzących lepiej radziłbym gospodarować wydatkami majątkowymi no i zwiększył bym zasadniczo ilość sprzętu w jednostkach. Wiadomo, że pomimo wszystkich niedoskonałości Rosji z nimi nie wygramy, ale możemy uczynić tak, że 2x zastanowią się zanim nam zagrożą. Muszą się liczyć z ogromnymi stratami, które ewentualną agresję uczynią nieopłacalną. Dlatego warto inwestować w obronę (chcesz pokoju to szykuj się do wojny).
Jeżeli Ukraina zagrałaby ostro, kilku Rosjan wróciłoby w workach, to nastroje społeczne w Rosji szybko sprowadziłyby Putina na ziemię. Póki co, to Ukraińcy bardziej przypominają mi Czechów. Mam nadzieję, że wszystko rozejdzie się po kościach. I kto by pomyślał, że od "Majdanu" sytuacja tak się zaogni....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 13:38:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby co z tego co napisałem jest aż tak "fantastyczne" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 14:14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pastuch - pomijając flotę, gdzie i tak najnowocześniejszy jest Pułaski darowany z USA...to F-16 nie są żadne używki tylko nówki-sztuki. Owszem to konstrukcja z lat 70 bodajże ale wersje mamy jedną z nowszych i nie są to jak napisałeś "szroty".
Ja mam nadzieję, że to się na Krymie skończy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 17:05:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomą sprawą jest, że każde państwo chcące liczyć się na arenie międzynarodowej musi posiadać sprawną armię. W Polsce cały czas to się poprawia, trudno jednak ocenić czy doganiamy czy wręcz uwsteczniamy się względem największych potęg. W mojej opinii dużym błędem jest skupowanie sprzętu od innych państw zamiast inwestować w polskich dostawców sprzętu militarnego. Przykładowo jaką będziemy mieli przewagę nad Rosją w momencie gdy będziemy używali sprzętu wyprodukowanego w ich kraju, który doskonale znają? Natomiast głównym problemem, podobnie jak w służbie zdrowia, transportu itp. itd. jest nieudolność władz, podejmujących często niezrozumiałe decyzje niemające nic wspólnego z poprawieniem jakości SZ RP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 18:02:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacekkk napisał:
Kolega jest fantastą. Polskie uzbrojenie jest wprawdzie nie do końca zadowalające, ale tragedii nie ma. Rosjanie większość sprzętu mają za Uralem, a ten co jest w Europie, jest w dużo gorszym stanie niż nasz. Modernizacja idzie w dobrym kierunku, ale na miejscu rządzących lepiej radziłbym gospodarować wydatkami majątkowymi no i zwiększył bym zasadniczo ilość sprzętu w jednostkach. Wiadomo, że pomimo wszystkich niedoskonałości Rosji z nimi nie wygramy, ale możemy uczynić tak, że 2x zastanowią się zanim nam zagrożą. Muszą się liczyć z ogromnymi stratami, które ewentualną agresję uczynią nieopłacalną. Dlatego warto inwestować w obronę (chcesz pokoju to szykuj się do wojny).
Jeżeli Ukraina zagrałaby ostro, kilku Rosjan wróciłoby w workach, to nastroje społeczne w Rosji szybko sprowadziłyby Putina na ziemię. Póki co, to Ukraińcy bardziej przypominają mi Czechów. Mam nadzieję, że wszystko rozejdzie się po kościach. I kto by pomyślał, że od "Majdanu" sytuacja tak się zaogni....


Nie wiem o jakim rosyjskim sprzęcie wypowiadasz się z lekceważeniem. Podam przykład wojsk lotniczych federacji. Najnowocześniejsze polskie myśliwce to F-16 i Migi 29. Maszyny bardzo dobre ale jednak dość wiekowe. Rosjanie oczywiście trzon swojego lotnictwa taktycznego również opierają na Mig 29 (jeśli wierzyć wikipedi mają ich kilkaset sztuk-Polska trzydzieści parę),nie mniej posiadają kilkadziesiąt super nowoczesnych,wielozadaniowych Su-35.

Druga sprawa jaki problem stanowi w przypadku konfliktu sprowadzenie sprzętu zza Uralu. W obwodzie kaliningradzkim rozmieszczona jest ponadto taktyczna broń jądrowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 18:02:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nadal są to szroty... bo statki zwodowane/zbudowane ponad pół wieku temu nie mogą równać się np z korvetą którą w tym roku francuzi budują dla rosjan. Poza tym co to za marynarka? Nie mamy ani jednego niszczyciela, krążownika, pancernika czy lotniskowca( bo na nim zmieściłyby się wszystkie samoloty i heli, i co by zostało w bazach?)

Ostatnio zmieniony przez PAstuch dnia Pon, 03 Mar 2014 18:31:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 18:23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PAstuch napisał:
Niby co z tego co napisałem jest aż tak "fantastyczne" ?


1. W 1975 r. Amerykanie nie mogli tych fregat ciąć na żyletki, bowiem dopiero 2 lata później weszły na uzbrojenie US NAVY.

Zgodzę się tylko, że to szroty. Okręty mamy w opłakanym stanie, ale mamy za to super dywizjon obrony wybrzeza, którty z helu może razić cele w pobliżu szwecji.

2. Bundeshwera nie ma 60 tys, ale 186 tys.

Myślę, że to wystarczy na Twoje zapytanie. Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 20:37:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hel może razić cele na morzu ale będzie bezradny w przypadku nadlatujących od strony Królewca Iskanderów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 20:46:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są mobilne wyrzutnie, bardzo trudne do zlokalizowania w razie "w", poza tym służą także do precyzyjnego atakowania celów lądowych. Wymagany był zasięg 200 km, tak by zestawy te mogły objąć swym zasięgiem cały okręg kaliningradzki, ze szczególnym uwzględnieniem iskanderów. Po to dokupujemy kolejne rakiety tego typu w trybie bezprzetargowym korzystając z tzw. opcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 21:24:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już coś Very Happy. Iskandery są zdaniem ekspertów piekielnie trudnym celem z powodu "spłaszczonej trajektorii lotu" Laughing

Teraz na maksa inwestować w nowoczesne lotnictwo. Poza tym powrót do zasadniczej służby polegającej na krótkim maks. 3 miesięcznym ,bardzo intensywnym szkoleniu w warunkach poligonowych. Do tego maksymalne wspieranie szeroko rozumianej obrony terytorialnej.
Rozpędziłem się Laughing
Polszka to nie Szwajcaria Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Pon, 03 Mar 2014 22:25:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba sie nie zrozumielismy-jsm (rakieta, o której pisałem) nie strąci iskandera w powietrzu (to zrobią dopiero planowane systemy oznaczone kryptonimem Wisła) . Może jedynie zniszczyć wyrzutnię. Co do ściągnięcia wojsk zza Uralu to dla ruskich ogromny problem logistyczny no i to byłby ogromny błąd z ich strony, gdyż chinole tylko na taki ruch czekają. Niemniej ta sytuacja karze nam nieco inaczej spojrzeć na naszą obronność i jak zauważyłeś na ewentualne przywrócenie poboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021947 sekund ] :: [ 18 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski