STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kredyt a ubezpieczenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
linako




Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 15
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sro, 27 Sie 2014 08:02:35    Temat postu: Kredyt a ubezpieczenie Odpowiedz z cytatem

Czy jest ktoś tutaj kto ma wykupione ubezpieczenie kredytu hipotecznego??Zastanawiam sie czy takie ubezpieczenie warte jest opłacanych składek??wiem też, że nie każdy bank udzielający kredytu ma taki produkt w ofercie, dokładnie chodzi mi o takie ubezpieczenie czy możecie mi polecić bank, który właśnie ma ten produkt??I czy trzeba takie ubezpieczenie wykupić na początku czy można np. zdecydować się na niego później?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sro, 27 Sie 2014 14:48:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie ubezpieczenie kredytu to zabezpieczenie banku a nie Ciebie, mimo to płacisz Ty. Jak ja podpisywałem cyrograf z bankiem ubezpieczenie było wymogiem. Trzeba dobrze wczytać się w OWU czy dotyczą one spłaty reszty całego kredytu czy tylko rat za jakiś okres np. 24 m-ce. Niektóre banki nie chciały ujawniać warunków ubezpieczenia, nie wiem jak jest teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
linako




Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 15
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sob, 30 Sie 2014 10:58:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubezpieczenie kredytu to ubezpieczenie np od utraty pracy,jeśli przytrafi się taka sytuacja jestem przez pewien okres-każdy ubezpieczyciel ma inne warunki, spłaca za mnie raty kredytu. Więc jest to też ubezpieczenie mnie nie tylko banku. pytałem w tym banku i tak mi powiedziano. Czy źle mówili?
[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sob, 30 Sie 2014 23:09:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubezpieczenie od utraty pracy jest wtedy gdy ubezpieczyciel wypłaca Ci kasę w związku z utratą dochodów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bańka




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 172

PostWysłany: Czw, 11 Wrz 2014 13:18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim wypadku ubezpieczyciel pewnie wymyśli, jak się od tego wywinąć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
picasso




Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 170

PostWysłany: Pią, 12 Wrz 2014 13:52:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są różne ubezpieczenia kredytu.
wg mnie najważniejsze. :
ubezpieczenie mieszkania od ognia - można zrobić w banku lub też u dowolnego ubezpieczyciela z cesją na bank. Nie masz ubezpieczenie to jesteś bez domu a kredyt spłacać trzeba...
ubezpieczenie utraty pracy - bank odracza Ci na jakiś czas np. 2 lata, spłatę kredytu bez dodatkowych odsetek, lub też spłaca za Ciebie raty w okresie braku pracy. Nie masz ubezpieczenia to się martwisz skąd brać kasę na życie, bo kredyt masz załatwiony.
ubezpieczenie życia - bank spłaca za Ciebie cały kredyt lub jeśli kredyt jest na kilka osób to część kredytu, proporcjonalnie do wpływających dochodów spłacających. Nawet jak nie masz ubezpieczenia to nic Cię to nie obchodzi Wink Twoja rodzina ma jednak problem bo kredyt trzeba spłacać a Twojej pensji już nie ma.
Czy warto opłacać ubezpieczenie? Tak jak z każdym ubezpieczeniem. Podejmujesz ryzyko i to Ty musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz w przypadku problemów sobie sam radzić, czy też mieć jakieś koło ratunkowe. Tak jak ktoś napisał, dobrze czytać OWU i ew. ubezpieczyć się nie w banku a u innego ubezpieczyciela....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.016553 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski