STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czy warto brac udzial w Wolontariacie w Brodnicy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAroliNazChlopakami




Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 12
Skąd: brodnica

PostWysłany: Nie, 16 Sie 2015 20:29:34    Temat postu: Czy warto brac udzial w Wolontariacie w Brodnicy Odpowiedz z cytatem

Witam jestem osoba która nie lubi marnować czasu jakiś czas temu przeprowadziliśmy sie z rodzina do Brodnicy. Wiem na czym polega Wolontariat jednak wolała bym dowiedziec sie od Was czy ktos bierze udział i na jakich warunkach gdzie sie trzeba zgłosić ... Question [/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Pon, 17 Sie 2015 17:20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę tak, każdy wolontariat jest dobry Exclamation
Unikaj tylko takowej służby pod przewodnictwem kościoła, bo tak Ci zbrzydnie, że nigdy do tego nie powrócisz.

Poszukaj tu:

http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=4385

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Pon, 17 Sie 2015 23:13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kilku latach wolontariatu w Caritasie, PCK, i innych instytucjach to to pierwsze najbardziej dało mi się we znaki. Qncep ma racje. Cała idea niesienia pomocy poszła dada. Zbijanie kasy najmniejszym kosztem czyli wolontariuszem, któremu nie powiedziano nigdy dziękuje. Szkoda gadać.
Kiedyś było we mnie wiele pasji, chęci niesienia pomocy. Z biegiem lat, poznając ludzi i to jak potrafią się "odwdzięczyć" za okazaną pomoc to wszystko zaczęło spadać. Moi rodzice mi powtarzali "uważaj, bo się przejedziesz na swojej dobroci" i mieli rację. Mimo to nadal uważam, że wolontariat to piękny i szlachetny czyn. Ale w dzisiejszym świecie trzeba bardzo uważać. Nie angażuje się już czynnie w akcje charytatywne, wole wrzucić tą przysłowiową "złotówę" do puszki. Jeśli mogę Ci coś doradzić to skoro tak bardzo chcesz poświęcić swój czas to poświęć go zwierzętom. To są bezbronne istoty, które zależne są od człowieka i to człowiek funduje mu najgorszy los.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KAroliNazChlopakami




Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 12
Skąd: brodnica

PostWysłany: Wto, 18 Sie 2015 10:26:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem i znam ludzi wiele lat pomagam i nie oczekiwalam nigdy słowa dziękuję widziałam jak przy pomocy ciągle bylo im Malo odwracali sie i Malo powiedziane zjechali od góry do dołu. Chciała bym pomoc dzieciom bo to chyba najcudowniejsze istotki na ziemi jednak wybacz nie widzę sie w pomocy dla zwierząt aktywnym bo co roku przeznaczam powiedzmy ok symboliczna zlotowke na schroniska. Bylam w schroniskach dla zwierząt szok jaki przezylam byl okropny ciężko mówić a nawet pisac smutne oczy poranione zwierzęta przez myśl nawet człowiekowi nie przejdzie ze to człowiek jest za to odpowiedzialny wydaje mi się ze poprostu nie dala bym rady psychicznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mado




Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 18

PostWysłany: Wto, 18 Sie 2015 15:55:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schron w Brodnicy jest niezły, tu zwierzaki mają dobrze, a koty to już w ogóle - chodzą sobie gdzie chcą, nie są trzymane w boksach.
Kiedyś chciałam być wolontariuszką w schronisku ale powiedziano mi... że mają już komplet. Mówi się trudno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 18 Sie 2015 16:05:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pirania, ot, samo sedno Exclamation

Najlepiej jest po prostu iść np do Hospicjum, Domu Spokojnej Starości, Domu Dziecka, Schroniska itp i spytać się, czy można się do czegoś przydać.

mado, jak się nie udało, to można przecież przeznaczać jakąś tam sumę kasabubu, na karmę i zanosić.
Lżej dla duszy, gdy się chociaż coś takiego robi.Very Happy

Pzdr ludzi dobrej woli Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 18 Sie 2015 20:00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem wolontariuszem w projekcie "Szlachetna paczka". Idea tej pomocy jest bardzo słuszna, ma na celu wyciągnięcie ludzi z trudnej sytuacji przez mądrą pomoc, nie taką na zasadzie "masz piątaka i spadaj". Ponadto dzięki temu przeżyciu poznałem wiele osób, które potrafią pomagać bezinteresownie, na których można liczyć, gdy samemu ma się problemy. Tegoroczna edycja będzie dla mnie już trzecią z rzędu i myślę, że nie ostatnią Wink
https://www.superw.pl/
Polecam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Wto, 18 Sie 2015 21:28:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, o te "dziekuje" też mi nie zależał. Tylko w instytucji, w której całym sercem pomagałam, zostałam tak potraktowana, że odechciało mi się wszystkiego. To była drobna sprawa, ale dla mnie bardzo ważna. Szczegółów nie będę podawać, bo nie w tym rzecz. Było minęło. Może dzięki temu nie trzeba było przerywać studiów. Ale po tym wiara, a w szczególności osoby nie świeckie mocno się załamała.
Jest u nas sporo dzieciaków, którzy potrzebują pomocy. Czasem zwykła rozmowa czy zabawa daje dużo radości. Pogadaj w Domu Dziecka. Dzieciaki są na prawdę super. Jak ostatnio zawoziliśmy podarunki to radość na ich twarzach bezcenna. Potrzebują duuuużo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KAroliNazChlopakami




Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 12
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sro, 19 Sie 2015 05:06:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh no tak nie jest fajnie jesli sie rozczarujemy tym wszystkim czasami mala drobnostka potrafi naprawde zmienić nasze postrzeganie na niektóre sprawy. Dlatego nie chce juz pomagać w jakiś organizacjach typu wiecie jakiego.... Wolała bym pomoc bezpośrednio ale wiadomo ryzyko wykorzystania wszędzie istnieje. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi .Cieszę sie ze pomimo tego co spotkało niektórych ludzi nieprzyjemnego nie poddają sie i próbują gdzieś indziej .Teraz zaczynam od fundacji DKMS a resztę jakos zobaczymy... Pozdrawiam😊
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.01621 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski