STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czujka czadu - używacie? Co wybrać?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pongpang




Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 62

PostWysłany: Wto, 08 Gru 2015 06:54:51    Temat postu: Czujka czadu - używacie? Co wybrać? Odpowiedz z cytatem

Mieszkamy w domku jednorodzinnym. Ogrzewany jest gazem. Zarówno woda jak i w kominku grzejemy gazem. Szukam na rynku czujnikow czadu i powiem szczerze ze przed zakupem chcialbym sie jeszcze poradzic Was drodzy forumowicze.
Ile kosztuje, jaka powinna być jego dokładność i gdzie najlepiejj zamonotwać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Be-ca




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 452

PostWysłany: Wto, 08 Gru 2015 22:26:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wyłożyć ok. 250 zł.
Jest to detektor wykrywania tlenku węgla i gazu ziemnego, czyli dwa w jednym.
Życie ludzkie jest bezcenne Confused
http://czujniki.co/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaska876




Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 103

PostWysłany: Sro, 09 Gru 2015 06:47:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest różnica pomiędzy tymi wszystkimi czujkami czadu? Sama ostatnio montowałam taki czujnik w domku letniskowym ( jest tam piecyk i czasami spędzi się kilka dni zimą) oraz kupiłam podstawową czujkę w cenie 100 zł. Mniej więcej bo dokładnej ceny nie pamiętam.
Kupowałam w sklepie rtv Euro agd na Podgórnej. Maja tam spory wybór czujek no i obsługa sklepu wydawała się zorientowana. Doradzili mi co wybrać bo sama zupełnie się na tym nie znałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juliusz




Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 121

PostWysłany: Sro, 09 Gru 2015 07:44:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnice polegają na tym, że jakieś urządzenia są certyfikowane a inne nie. co daje certyfikat? Ano to, że jest to informacja, że zostało ono przetestowane i na pewno jest sprawne. Koszt jest większy, ale to podobnie jest jak z kłódkami atestowanymi bądź nie.
Jeżeli chodzi o czujki to tutaj: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/117,czujka-czadu-skuteczna-obrona-przed-cichym-zabojca/ czytaj więcej na ten temat.
Trochę statystyk i nie tylko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prrussa




Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 3

PostWysłany: Czw, 07 Sty 2016 11:42:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam w domu taką czujkę czadu. Człowiek przynajmniej pewniej śpi. Ale słyszałam że strażacy też dają/sprzedają. Nie wiem ile w tym prawdy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
razzoww




Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 11 Sty 2016 09:17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prrussa napisał:
Ja mam w domu taką czujkę czadu. Człowiek przynajmniej pewniej śpi. Ale słyszałam że strażacy też dają/sprzedają. Nie wiem ile w tym prawdy


a to ciekawe, u nas nie ma nic za darmo Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
golab




Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 103

PostWysłany: Pon, 11 Sty 2016 12:23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam czujniki polskiej firmy polon-alfa pracujących w instalacji alarmowej.
Jak chcecie mieć bezpieczny dom instaluje sie czujniki dymu,czujniki propanu-butanu, gazu ziemnego i czadu.W efekcie system ten z powiadomieniem jest bardzo skuteczny.Moze was obudzić lub tez poinformowac gdy nie ma nikogo w domu.Niestety cena nie jest tak niska jak detektorów na baterie lub zasilane 220 V.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Włodek B




Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 4

PostWysłany: Czw, 28 Sty 2016 12:44:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie cały czas się zastanawiam nad zamontowaniem takie czujki... i chyba się zdecyduję, ale jeszcze nie wiem, na jaką. Generalnie w necie można poczytać sobie opinie na ten temat, ale nie będę odkładał dłużej tego tematu, bo ostatnio oglądałem w telewizji taki reportaż, gdzie właśnie taka czujka uratowała życie całej rodzinie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
muszynka89




Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 2

PostWysłany: Czw, 28 Sty 2016 18:24:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtańsze urządzenia zaczynają się zwykle od 100 zł w górę.
Czujnik może zapiszczeć gdy bateria pada. Dźwięk jest tak przeraźliwy, że masakra.

Statystyki z których jasno wynika, że ilość zatruć spada, ale wciąż jest a wysokim poziomie. Oczywiście znacznie odbiegającym od poziomu europejskiego.


Ostatnio zmieniony przez muszynka89 dnia Pon, 01 Lut 2016 11:58:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasiancusia




Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 118

PostWysłany: Pią, 29 Sty 2016 00:27:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam dziś w netto za 69,99,-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manontherun




Dołączył: 15 Lut 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pon, 15 Lut 2016 18:15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Osobiscie od kilku lat korzystam z czujnika dymu KIDDE 7DCO. Moze nie byl on najtanszy ale warto bylo. Jestem w pelni zadowolony. Jak chcesz poczytac sobie wiecej opinii to wejdz tutaj http://www.eltrox.pl/systemy-alarmowe/czujniki/czujniki-czadu.html Nie warto brac najtanszych bo nigdy nie wiadomo czy cos sie nie wykrzaczy. A tutaj masz gwarancje 10letni i wieksza pewnosc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
reki44




Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 4

PostWysłany: Wto, 15 Mar 2016 16:08:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję odwiedzić pierwszy lepszy market budowlany i tam zaczerpnąć rady specjalistów.. . Mimo wszystko są tam po to by pomóc i doradzić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.016466 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski