STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Ślub w Brodnickiej Farze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomeknowak2009




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Sob, 13 Cze 2009 12:31:45    Temat postu: Ślub w Brodnickiej Farze Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko czy orientujecie się ile "kosztuje" udzielenie ślubu w Brodnickiej Farze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 14 Cze 2009 09:29:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem ile ale ,boleś słynie z pazerności,kolege zapytał czy pracuje tylko on (i gdzie) czy narzeczona też ?... fara to stary kościół ,zimny i tak jakoś obskurny. osobiście na pewno wybiorę jakiś mały wiejski kościółek taki jak w Brzoziu czy Grążawach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukasbrod




Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 332
Skąd: Brodłej

PostWysłany: Nie, 14 Cze 2009 10:40:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i widać ze kolega bzdury opowiada tylko opierając sie na opowieści może i boleś pyta czy pracujecie ale koszty nie są wielkie porównywalnie do organisty czy kościelnego
Nie wspominając ze w okolicznych parafiach czy gminach biorą kilkanaście razy więcej TAK TAK moi mili opowieści o niewiadomo jak drogiej farze to raczej mit bo sam się przekonałem Very Happy
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomeknowak2009




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Nie, 14 Cze 2009 14:46:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku ślubu w innej parafi niż parafia panny młodej lub pana młodego to potrzebna jest jest tzw licencja która kosztuje połowe ślubu w danej parafi więc nie wiem czy sie opłaca brac ślub w obcej parafi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 14 Cze 2009 16:03:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

700-1000 zł,to przedział ,,co łaska''.,ale w zależności od finansów rodziny i przy tych kwotach boleś kręcił nosem (znam konkretne daty i nazwiska).w pakiecie nie ma czerwonego dywanu i organisty. Ponadto prałat znany jest z głośnego wyrażania swojej opinii na temat życia w ,,czystości''przed ślubem.(nazwiska i konkretne przykłady znane mi),czy uwagi te są na miejscu biorąc pod uwage ,,ścisły związek''z panią pielęgniarką?
a co do licencji połowa ceny ślubu Shocked ? za co ? dokument oprawiony jest w złote ramy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BADI




Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 293

PostWysłany: Nie, 14 Cze 2009 17:37:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomeknowak2009 napisał:
W przypadku ślubu w innej parafi niż parafia panny młodej lub pana młodego to potrzebna jest jest tzw licencja która kosztuje połowe ślubu w danej parafi więc nie wiem czy sie opłaca brac ślub w obcej parafi.


Ja mam w innej parafii i za żadną licencję nie płaciłem wszystko zależy jak zachłanny jest ksiądz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukasbrod




Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 332
Skąd: Brodłej

PostWysłany: Nie, 14 Cze 2009 22:14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wszystko dziwne to co piszesz ja brałem ślub prawie 2 miesiące temu i szczerze powiem ze jakoś to szybko sprawnie i w miarę finansowo poszło.
Bardziej mnie zdziwiła siostra zakonna czepiając sie kwiaciarni a prałat sam stwierdził ze on to załatwi wiec albo byłem nie w tym kościele i z innym księdzem rozmawiałem albo ktos robi z niego jakiegoś szarlatana.
Nie jestem tu z brygady ojca dyrektora żeby chronić księży ale na własnym przykładzie mogę stwierdzić ze to co piszesz jest troche naciągane a kilkutysięczne koszty mszy to raczej nie ta parafia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
liomka




Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 8

PostWysłany: Pon, 15 Cze 2009 20:11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka miesięcy temu brałam ślub we Farze, kościół jest przepiękny, ma swoją tradycję, urok. Zaślubin udzielał nam sam Ksiądz Prałat, co zrobił przecudownie. Jeżeli chodzi o zapłatę za całą ceremonię, to nie jest tak, jak inni piszą. Co prawda mówi, że "co łaska", ale nie ma żadnego taryfikatora. Nie udziela takiej informacji, że dają tyle lub najmniej dają tyle. Jest to całkowitą nieprawdą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darusin




Dołączył: 01 Gru 2019
Posty: 1

PostWysłany: Nie, 01 Gru 2019 19:30:18    Temat postu: Ślub w farze Odpowiedz z cytatem

Witam! W jakiej cenie aktualnie są śluby w brodnickiej Farze? Czy oddzielnie płaci się jeszcze organiście itp (jeśli tak to ile)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek




Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 72

PostWysłany: Pon, 02 Gru 2019 16:41:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack pomylił kościoły Brodnica\ Osiek\ strzygi.Pisze bzdury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 02 Gru 2019 21:30:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może od 2009 roku trochę się zmieniło , jak myślisz ? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020782 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski