STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Internet na Korczaka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p12




Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 44

PostWysłany: Wto, 14 Gru 2010 15:21:40    Temat postu: Internet na Korczaka Odpowiedz z cytatem

Witam mam problem
Posiadałem radiowy internet na ulicy Korczaka a dostawcą była Multimedia/
Po prawie 3 tyg. przerwie w dostawie internetu gdzie byłem zapewniany, że trwają naprawy nadajnika otrzymałem informację, że Multimedia nie jest w stanie dostarczać mi internetu radiowego (HURA!)
Na pytanie czy jest jakaś możliwość podłączenia internetu kablowego pan z którym prowadziłem rozmowę oszalał i nie potrafił mi odpowiedzieć na to pytanie(HURA!)
Moje pytania.
Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość podłączenia internetu kablowego z multimedi na ulicy Korczaka ( i czy mogę korzystać z internetu nie posiadając kablówki,istnieje możliwość podłączenia samego internetu bez TV?)
Istnieje inny dostawca internetu radiowego w Brodnicy (słyszałem o Eltroniku lecz czy zamontują mi internet czy to radiowy czy kablowy bez korzystania z innych ich usług?
Jakie są inne możliwości podłączenia internetu (internet mobilny ? plus play?)?
W domu posiadam dekoder cyfrowego polsatu lecz nie wiem jaką maja ofertę internetową i czy w ogóle ma u nas zasięg?
Jak są koszty takich działań ?

Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 14 Gru 2010 22:06:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Internetu mobilnego nie polecam, szybkość się waha a i tak nigdy nie osiąga optymalnej, do tego dużo zależy od zasięgu. Bez zasięgu 3g nie ma się co w ogóle zabierać za to.

Kiedyś sprawdzałem dostępność Multimedia na konkretnej ulicy, niestety musiałem zadzwonić na infolinię.
http://www.multimedia.pl/zadzwon_do_nas

Na pewno mógłbyś podłączyć na Korczaka net z Eltronika, ale czy sam, bez tv to nie wiem. Co do radiowego, to ktoś już na forum polecał firmę Inglobus Roman Kowalski, wpisz w google a znajdziesz nr telefonu. Osobiście nie miałem z tą firmą do czynienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leosia99




Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 28

PostWysłany: Sro, 15 Gru 2010 00:45:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli masz tel stacjonarny w tp możesz podłączyć sobie po kablu internet z Orange przynajmniej ja tak mam i nie narzekam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 15 Gru 2010 01:36:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli p12 ma stacjonarny to równie dobrze może podłączyć Netię, ale skoro kombinuje z bezprzewodowym to pewnie nie ma stacjonarnego. Z resztą w dobie komórek nie byłoby to nic dziwnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p12




Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 44

PostWysłany: Sro, 15 Gru 2010 09:34:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

internet ma być dla mojej dziewczyny:p
I wczoraj okazało się/ że w domu jest stare gniazdko po telefonie stacjonarnym z Netii Smile
Teraz tylko dowiedzieć się czy jest możliwość internetu bez posiadania i opłacania telefonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Sro, 15 Gru 2010 17:53:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da rady mieć internetu bez utrzymania Lini Telefonicznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 15 Gru 2010 20:43:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p12 napisał:
internet ma być dla mojej dziewczyny:p
I wczoraj okazało się/ że w domu jest stare gniazdko po telefonie stacjonarnym z Netii Smile
Teraz tylko dowiedzieć się czy jest możliwość internetu bez posiadania i opłacania telefonu.


Sprawdź na stronie Netii, czy jest techniczna możliwość podłączenia. Kiedyś wystarczyło wypełnić formularz online. System sprawdział automatycznie. Teraz nie widzę tej funkcji, bo Netia ma nową stronę. Może trzeba wypełnić najpierw formularz zamówienia i system sam sprawdzi przed jego przyjęciem. Jeśli tam była Netia to na 99% jest możliwość podłączenia i jak najbardziej Twoja dziewczyna może mieć sam net, bez telefonu.

aha zamawiając przez internet (wg oferty) za 1 zł dostaniesz router wi-fi.


Brod.pl napisał:
Nie da rady mieć internetu bez utrzymania Lini Telefonicznej.


To ciekawe, bo zamawiałem takie łącze dla kogoś z rodziny i od ponad roku jest sam net. Czary?
Montują/zostawiają te same gniazda i kabel, tylko zamiast telefonu podpinasz modem.
Kiedyś gdy ktoś chciał mieć sam net, to trzeba było płacić coś w rodzaju dodatkowego abonamentu za łącze, teraz za to już się nie płaci. (przynajmniej w Netii)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Sro, 15 Gru 2010 22:54:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DeVito napisał:
p12 napisał:
internet ma być dla mojej dziewczyny:p
I wczoraj okazało się/ że w domu jest stare gniazdko po telefonie stacjonarnym z Netii Smile
Teraz tylko dowiedzieć się czy jest możliwość internetu bez posiadania i opłacania telefonu.


Sprawdź na stronie Netii, czy jest techniczna możliwość podłączenia. Kiedyś wystarczyło wypełnić formularz online. System sprawdział automatycznie. Teraz nie widzę tej funkcji, bo Netia ma nową stronę. Może trzeba wypełnić najpierw formularz zamówienia i system sam sprawdzi przed jego przyjęciem. Jeśli tam była Netia to na 99% jest możliwość podłączenia i jak najbardziej Twoja dziewczyna może mieć sam net, bez telefonu.

aha zamawiając przez internet (wg oferty) za 1 zł dostaniesz router wi-fi.


Brod.pl napisał:
Nie da rady mieć internetu bez utrzymania Lini Telefonicznej.

DeVito napisał:

To ciekawe, bo zamawiałem takie łącze dla kogoś z rodziny i od ponad roku jest sam net. Czary?
Montują/zostawiają te same gniazda i kabel, tylko zamiast telefonu podpinasz modem.
Kiedyś gdy ktoś chciał mieć sam net, to trzeba było płacić coś w rodzaju dodatkowego abonamentu za łącze, teraz za to już się nie płaci. (przynajmniej w Netii)

Brod.pl

Jeżeli Masz Neti łączę to tak nie musisz płacić za utrzymanie Lini ale jeżeli masz z TP(neostrade orange) gniazdo to musisz wykupić opcje wykupienie utrzymania lini za 21.99zł m-sc + abonament za net

Nie polecam Internetu z sretonika eltronika czy jak tam go zwał no jeżeli chcesz skończyć jak ostatnio pewien użytkownik którego policja zatrzymała bo operator wydał go przez to tak samo może ciebie spotkać.


Ostatnio zmieniony przez Brod.pl dnia Sro, 15 Gru 2010 23:02:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 15 Gru 2010 23:19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brod.pl napisał:
Jeżeli Masz Neti łączę to tak nie musisz płacić za utrzymanie Lini ale jeżeli masz z TP(neostrade orange) gniazdo to musisz wykupić opcje wykupienie utrzymania lini za 21.99zł m-sc + abonament za net

Nie polecam Internetu z sretonika eltronika czy jak tam go zwał no jeżeli chcesz skończyć jak ostatnio pewien użytkownik którego policja zatrzymała bo operator wydał go przez to tak samo może ciebie spotkać.


W TPsie wszytko możliwe, jakoś mnie nie dziwi, że nawet za to zdzierają. :/
Co do Eltronika, to sama oferta nie jest zła, zważywszy na to, że przy umowie na łącze 4mb/s ciągnie faktycznie ponad 5.
Co do tego "wydania" policji to już inna sprawa. Tylko czy czasem każdy operator nie ma takiego obowiązku na wniosek policji?
Ale to już oddzielny temat...
Poza tym nie wiem czy można mieć sam net, bez tv, tak jak chciałby p12.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p12




Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 44

PostWysłany: Czw, 16 Gru 2010 15:44:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem z konsultantką Netii.
Na ich www. składa się szybki prosty formularz z godziną o której można się z nami kontaktować.
Zadzwoniono do mnie o umówionej godzinie i naprawdę miła kobietka przedstawiła mi ich ofertę oraz jak to wszytko hula.
Telefonu nie trzeba posiadać i nie płaci się za linie.
Montaż wraz z modemem ~15zł doliczanego do pierwszego rachunku oraz 3 pierwsze m-c za 1zł
łącze 4mb bez limitu danych

dziękuje za pomoc:)Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 16 Gru 2010 20:29:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co. Wink

I co będzie ten modem wi-fi?
Łącze "do 4 mb/s". Faktycznie będzie raczej mniej.
Może warto dołożyć 10 zł do łącza "do 8mb/s".
aha nie licz, że założą, przed świętami.
Chyba, że im się kolejki skróciły w porównaniu do tego co było rok czy 2 lata temu. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p12




Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 44

PostWysłany: Pią, 17 Gru 2010 08:28:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Modem raczej tak dają go ponoć każdemu teraz do każdego pakietu.
A łącze 4mb w zupełności starczy z internetu bd korzystać jedna osoba i to raczej umiarkowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 17 Gru 2010 22:45:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak, to spoko.
Życzę wysokich transferów. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Sro, 01 Lut 2012 23:54:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś mieszka blisko Korczaka (licząc od skrzyżowania do ul litewskiej) do ul. Korczaka w dół i od początku ul.lipowej do końca sklepu groszek) i od ul lidzbarskiej (Zaczynając od Piekarni w kierunku Bosch Service Rozwadowski Lidzbarska 51 do 55 nr. domu) mogę zaoferować net bezprzewodowy tanio i bez żadnej umowy za 30zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021863 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski