STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Polsat2 w Multimedia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klon
Administrator



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 630

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2012 21:31:35    Temat postu: Polsat2 w Multimedia Odpowiedz z cytatem

Od miesiąca u mnie Polsat2 się zacina. Znika głos, obraz pauzuje. Po kilku minutach czarny obraz, jakieś krótkie info (chyba z dekodera) i wszystko wraca do normy. To się powtarza czasem co kilka minut.

Macie też taki problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2012 22:07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba od takich wątków jest dział: "Nasze media i dostawcy internetu"??
Gratuluję, bo to osiągnięcie jak na Admina. Rolling Eyes
Jak taki przykład idzie "z góry"...
Ręce opadają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klon
Administrator



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 630

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2012 22:11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra De Vito, masz rację, przeniosłem tu. Nie dyskutujmy już na temat wyboru działu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2012 22:13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dobra decyzja. Dzięki.

I masz tak tylko z jednym, zawsze tym samym kanałem?
Cyfra, czy analog? (Info z Twojego dekodera? Na analogu też czasem widać komunikat dekodera, ale tego u dostawcy sygnału.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klon
Administrator



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 630

PostWysłany: Nie, 05 Lut 2012 09:28:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam to głownie z Polsat2 i czasem z Polsat. To się dzieje na analogu bo na cyfrowym nie mam tego kanału ( chyba:) ). Odpale cyfrowy i poszukam, kupiłem bo było w pakiecie ale nie korzystam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 05 Lut 2012 09:52:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli na analogu... bo to jest tak, że w Multimedia leżą sobie dekodery łapiące obraz z satelity. Kablówki udostępniają ten obraz dalej, oczywiście nie "na dziko" a na podstawie umów z nadawcami. Skoro dekoder w Multimedia wyrzuca komunikat, znaczy to, że problem leży po stronie Multimedia i wszyscy abonenci mają te same zakłócenia. Czasem wystarczy duże zachmurzenie i dekodery gubią sygnał. Jeśli najczęściej "pada" obraz Polsat 2 i Polsat to znaczy,, że np talerz od Polsatu Cyfrowego jest słabo ustawiony, lub szwankuje dekoder.

Jeśli w kablówce (obojętnie której) siadają kanały, to często tylko jednej grupy medialnej. Np same polsatowskie. To objaw problemów z jednym z kilku dekoderów. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klon
Administrator



Dołączył: 27 Sty 2004
Posty: 630

PostWysłany: Nie, 05 Lut 2012 10:01:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki De Vito za wyjaśnienie. Jutro zadzwonię do MM, do tej pory nie dzwoniłem bo myślałem, że to wina Polsatu albo moja. Teraz mam pewność to sobie chętnie z nimi pogadam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeVito




Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 487
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 05 Lut 2012 10:36:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bywa, że i nadawca, w tym przypadku Polsat ma problemy, ale zwykle są to sprawy krótkotrwałe i bardzo bardzo rzadkie, więc na 99% Multimedia. Jeśli widzisz na analogu komunikaty dekodera to na pewno przyczyna nie leży u Ciebie.

Kończąc ten temat dekoderów, nie wiem co to za sprzęt dokładnie, bo zwykłe dekodery odbierają tylko jeden kanał na raz, ale na pewno zasada działania jest taka jak pisałem. Wiele razu na analogu w Eltroniku miałem komunikat np "card error" na wszystkich kanałach danej grupy medialnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Sro, 08 Lut 2012 11:10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam kablówke z multmiedia wziąlem czas temu na próbe z myślą że jak będe z niej zadowolony to wezme cyfrówke. Polsat mam od kilku dni złej jakości a na innych programach też sie zdaża i to dosyć często są zakłócenia.Pozatym te zgłaszanie usterek na infolinie, ciężko się dodzwonić no i czas naprawy do tygodnia.Także już podziękowałem za ich usługi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Nasze media i dostawcy internetu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017247 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski