STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Problem z kopcącą kuchenką gazową

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oleńka




Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 24

PostWysłany: Pon, 22 Paź 2012 18:34:30    Temat postu: Problem z kopcącą kuchenką gazową Odpowiedz z cytatem

Witam. Od pewnego czasu walczę z 3 palnikami w kuchence gazowej (amica), które notorycznie brudzą (smolą) garnki. Kuchenka ma 5 lat, więc nie chcę jej jeszcze wymieniać, ale szorowanie każdego garnka z zewnątrz i kuchnia zasypana sadzami to mało przyjemne Sad Proszę o namiary na dobrego i niedrogiego speca od kuchenek gazowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 22 Paź 2012 20:56:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedz prosta zaproś tego pana co gaż rozwozi,,,,są dwa rzeczy do sprawdzenia po pierwsze może trafiła ci lipna butla z gazem...a dwa wystarczy wymienić dysze jeśli jeden pali dobrze a reszta źle,dysze nowe kupisz na jatka to jest gdzie był postój taksówek ...jak nie umiesz wymienić napisz na priv ,,,to przyjdę....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oleńka




Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 24

PostWysłany: Wto, 23 Paź 2012 15:23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś kupiłam nowe dysze, mam nadzieję, że to pomoże. Dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Wto, 23 Paź 2012 18:11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz zasyfioną kuchnie(przewody w środku kuchni) olejem z butli gazowej, wymiana dyszy nie pomoże zbytnio dysza tylko zmniejsza przepustowość gazu. wystarczy przeczyścić przewody w kuchni i będzie ok ale z tym czyszczeniem zalecam odpowiedniego mechanika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
abi69




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 2

PostWysłany: Sro, 24 Paź 2012 08:31:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oleńka. Ja miałam ten sam problem. To powszechne w Amikach.
Nie chodzi tu o żaden przewód czy dysze. Problem dotyczy palników. Dolne części palników, na których leżą te płaskie talerzyki wypalają sie i zniekształcają dostarczając za dużo powietrza stąd kopcenie i za duże spalanie gazu.
Powie Ci to pan, który przywozi gaz - ten pan z Gazpolu. Lub sprzedawca ze sklepu z częściami do kuchenek i odkurzaczy przy małym rynku. Ja wymieniałam już 3 razy te największe i w tym roku 2 średnie. Moja kuchenka ma 7 lat ,a problem zaczął sie gdy tylko skończyła się gwarancja. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sro, 24 Paź 2012 08:58:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie , może zdarzyło Ci sie przekręcić butle do góry d...ą ?
Olej (parafina ?) dostały się do przewodów i reduktora i teraz się wypalają .
Czyszczenie kuchni ,zawory itp itd to jakieś 300 zł
u znajomych człowiek z gaspol-u ogarnął temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abi69




Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 2

PostWysłany: Czw, 25 Paź 2012 10:51:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254
Każda z tych opcji jest możliwa, ale może lepiej zacząć od najtańszej i najprostszej?
Można samemu stwierdzić czy te aluminiowe części sa idealnie okrągłe czy też zrobiły się jajowate. Tylko okrągłe nie będą sprawiały kłopotu. Każde odkształcenie ma wpływ na kopcenie. Niestety...
Niestety aluminium ma to do siebie że lubi się odkształcać pod wpływem ciepła. A "Producenci" chcą sprzedać wszystko ale naszym kosztem, dlatego nie opłaca im się robić z porządnych materiałów. Wynikiem czego to my musimy ponosić koszty eksploatacji.
Nawet jeśli sa 2-3 do wymiany to i tak mniejszy koszt niż czyszczenie
całości.
Ja w tym roku wymieniłam 2 części + nowy termostat i zapłaciłam 150zł.
Części aluminiowe można kupić tez w Gazpolu na ul Cmentarnej - tam kupowałam 2 razy, potem zorientowałam sie ze można to zrobić bliżej na małym rynku. Nie pamiętam tylko gdzie jest taniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 25 Paź 2012 19:36:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochani ja mam amice już 10 lat i jest okej ...tylko czasem wina leży tez po stanie butli,jak trafi się za dużo brudu w butli....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Sob, 27 Paź 2012 13:07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może inny problem....dlaczego z 4 palników wszystkich wydobywa się gaz koloru pomarańczowo czerwoneggo zamiast niebieskiego.Pierwszy raz mam taki przypadek a zauważyłem to tydzień temu gdy wymieniłem butle na nową.Dysze chyba dobre bo ten kolor jest na wszystkich palnikach.Nie kopci.Ktoś powiedział że mam pootwierać okna bo powietrze w mieszkaniu jest zbyt gęste hehe.Zapewne ferelna butla albo czas zmienić dostawcę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Sob, 27 Paź 2012 13:52:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płomień prawidłowo spalanego gazu propan butan powinien mieć barwę jasno niebieską. Kolor żółty lub pomarańczowy wskazuje na niepełne spalanie przez co zwiększamy zużycie gazu. Niewielkie opiłki, zabrudzenia w instalacji mogą zmienić barwę płomienia podobnie jak zabrudzone palniki czy w przypadku korzystania z kuchenek gazowych zabrudzone powierzchnie garnków. Należy wyregulować skład mieszanki gaz-powietrze. Płomień innego koloru oznacza niepełne spalanie gazu a nie złą jakość gazu."

"Czy istnieje domowa metoda sprawdzenia jakości gazu?

Nie ma.

Do analizy gazu stosuje się m.in. przyrządy zwane chromatografami, których obsługa wymaga specjalnego przeszkolenia. Na sieci przesyłowej zainstalowane są analizatory automatyczne, które w sposób ciągły analizują skład i parametry gazu, takie jak ciepło spalania i wartość opałową"

" ... Odnosisz wrażenie, że czajnik wody grzeje się znacznie dłużej niż kiedyś. Dlaczego?
Na czas ogrzewania czajnika z wodą mają wpływ takie czynniki jak ustawienie kurka w kuchence, stan dysz oraz sprawność procesu spalania, która uzależniona jest od ilości powietrza pierwotnego podsysanego przez palnik. Niewłaściwa ilość powietrza pierwotnego powoduje nieprawidłowe spalanie gazu. W tej sytuacji ilość energii niesionej przez gaz nie może być wykorzystana. Dlatego tak ważne jest utrzymanie kuchenki we właściwym stanie oraz dokonywanie przeglądu, czyszczenia i regulacji co najmniej raz do roku przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje. Istotnym czynnikiem wpływającym na czas ogrzewania jest sprawność procesu przekazywania ciepła. Uwarunkowana ona jest od wielkości i kształtu naczynia do ogrzewania oraz stanu powierzchni ścianek. Na przykład, w trakcie używania czajnik pokrywa się kamieniem, który nie przewodzi ciepła, co powoduje większe straty. Ważne jest też odpowiednie dobieranie wielkości palnika do naczynia. Ciepło zgromadzone w płomieniach wydobywających się poza obręb naczynia nie moźe być efektywnie wykorzystywane. Równieź przeciągi powodują obźninie efektywności wykorzystania ciepła powstającego przy spalaniu gazu. Stworzenie w domu dwukrotnie identycznych warunków (jednakowa temperatura powietrza, garnka, ustawienie palnika, temperatura palnika) aby zapewnić warunki porównywalne jest trudne do osiągnięcia wręcz wydaje się niemoźliwe.""

I to byłoby w temacie tak na szybko
ps.
i I jeszcze jedno taki ładny różowo-czerwony płomień może świadczyć o obecności azotu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018612 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski