STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
kredyt mieszkaniowy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mila
Gość






PostWysłany: Sro, 03 Sty 2007 08:01:11    Temat postu: kredyt mieszkaniowy Odpowiedz z cytatem

byłam w banku spółdzielczym i zapytałam o kredyt mieszkaniowy w wysokosci dwustu tysięcy i pani uświadomiła mnie że odsetki od kredytu są w wysokosci takiej jak kredyt, czyli miesięczna rata(na 30 lat) wyosiłaby 1.500,00 zł a cały kredyt wraz z odsetkami czterysta tysięcy Embarassed wyszłam załamana Crying or Very sad Czy w innych bankach jest takie samo oprocentowanie? Tak sobie myślę, że skoro tak wygląda kredyt na mieszkanie to kogo na niego stać?
Powrót do góry
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 03 Sty 2007 08:15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety! nikt, a tym bardziej bank nie da ci pieniedzy za darmo!
a zeby dostac taki kredyt trzeba dosc wygórowane warunki spełnić!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
W
Gość






PostWysłany: Sro, 03 Sty 2007 09:07:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno niezle warunki ma BPH ale trzeba pamietac o tzw. zdolnosci kredytowej no i PKO BP zaczyna ruszac z kredytami dotowanymi przez panstwo (odsetki).
Powrót do góry
mila
Gość






PostWysłany: Sro, 03 Sty 2007 10:54:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ja pisałam że chce kredyt za darmo? Smile pamiętam o zdolnosci kredytowej i myślę że z tym nie bedzie problemu po oboje z mężem pracujemy. jutro pójdę do PKO bo to chyba najbardziej "przyjazny" bank
Powrót do góry
jarek
Gość






PostWysłany: Sro, 03 Sty 2007 12:44:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PKO nie jest niestety najtańszy Proponuję z dużą doza pewnosci sprawdzić w mBanku oraz BOŚ w Toruniu (na Dominikańskiej) .mBank ma tą wadę że mimo, że internetowy to ostatecznie dokumenty trzeba złożyć i pospisać w Łodzi Życzę powodzenia
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: Sro, 03 Sty 2007 19:29:42    Temat postu: kredyt Odpowiedz z cytatem

sprawdz w Millennium i BGŻ, też mają kredyty mieszkaniowe. Musisz się liczyć ze odsetki za tak długi okres czasu będą wysokie ale oprocentowanie jest o wiele niższe od zwykłych kredytow.
Powrót do góry
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Sro, 03 Sty 2007 23:20:28    Temat postu: Re: kredyt mieszkaniowy Odpowiedz z cytatem

mila napisał:
na 30 lat

nie mogę ciągle pojąć po ch****ę ludzie biorą takie kredyty ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mila
Gość






PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 07:50:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po taką ch****ę biorą kredyty na tak długi okres bo nie mają bogatych rodziców i muszą liczyć na siebie i nawet jak dwie osoby zarabiają to policz sobie dwie pensje (900 zł i 1300 zł) i odejmij od nich koszt wynajmu mieszkania(600), opłaty bieżące (telefon, dojazd do pracy-300) oraz dwie pożyczki (260) bo za coś trzeba było się urządzić i wziąść skromny ślub i pomyśl sobie skąd w takim przypadku można mieć pieniądze na własne mieszkanie, skoro z reszty pieniędzy trzeba się ubrać i wyżywić? Łatwo jest pisac frazesy nie zastanawiając się nad problemem z którym boryka się większosc Polaków.
Powrót do góry
Ramona
Gość






PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 09:20:03    Temat postu: kredyt mieszkaniowy Odpowiedz z cytatem

Niestety takie są realia w naszym pięknym kraju: jak nie masz bogatego tatusia, to praktycznie nie masz nic. Też chciałam wziąć kredyt mieszkaniowy, ale zrezygnowałam po tym jak Pani w PKO uświadomiła mnie, że niestety nie mam zdolości kredytowej (zarabiam ok. 1400 zł i jestem sama, bez żadnych innych zobowiązań kredytowych). Poza tym ceny mieszkań powalają na kolana, więc postanowiłam do 2010 zostać na garnuszku u rodziców, dopóki ceny mieszkań nie zaczną spadać na łeb na szyję (wg naszych specjalistów). Mam nadzieje, że wytrzymają ze mną jeszcze 4 lata (albo ja z nimi) Wink
Powrót do góry
W
Gość






PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 10:52:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówcami. To prawda, że każdy chciałbym mieć swój własny kąt ale czasem bez kredytu się nie da.
Powrót do góry
joey




Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 512
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 10:56:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a najgorsze, ze nie ma się pewności, czy da się rade jeszcze pożyć przez kolejne 30 lat! Smile
Podobno na zachodzie ludzie biorą kredyty na domy na całe życie z zaznaczeniem, ze w razie smierci kredytobiorcy spłacać zazczynają jego dzieci! I się nie martwią, kredyty biorą... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:mrgreen:




Dołączył: 17 Lut 2005
Posty: 1213

PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 12:13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mila napisał:
po taką ch****ę biorą kredyty na tak długi okres bo nie mają bogatych rodziców i muszą liczyć na siebie i nawet jak dwie osoby zarabiają to policz sobie dwie pensje (900 zł i 1300 zł) i odejmij od nich koszt wynajmu mieszkania(600), opłaty bieżące (telefon, dojazd do pracy-300) oraz dwie pożyczki (260) bo za coś trzeba było się urządzić i wziąść skromny ślub i pomyśl sobie skąd w takim przypadku można mieć pieniądze na własne mieszkanie, skoro z reszty pieniędzy trzeba się ubrać i wyżywić? Łatwo jest pisac frazesy nie zastanawiając się nad problemem z którym boryka się większosc Polaków.

no to mi dziecko drogie powiedz po co Ci ten kredyt skoro nie stać cię na jego spłate ?
zeby całe życie wszystkiego sobie odmawiac i na starość cieszyc sie że ma sie wlasne M ?
o to mi tu chodziło a nie o to czy ma sie bogatych czy biednych rodziców.
ale mogłem się spodziewac takiej odpowiedzi

całkiem serio ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mila
Gość






PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 12:29:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie jestem dzieckiem. a po drugie to po rozejrzeniu się za mieszkaniem i kredytem,już wiem że nie stac mnie na duży kredyt i nowe M ale nawet chcąc kupić coś uzywanego za mniejsze pieniądze i tak muszę się zapozyczyć na jakieś 20 lat. co jest w obecnych czasach myślę powszechnym zjawiskiem. A chcę mieć własny kąt bo co to za życie w kawalerce i to w dodatku za 600 zł czynszu z czego 400 zgarnia jej właścieiel, więc zamiast dorabiać kogoś obcego spłacę ratę kredytu. Smile
Powrót do góry
madziola
Gość






PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 13:53:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wkrótce sprzedam M-3 39 metrów, na Ceglanej. Ktoś chętny? Very Happy
Powrót do góry
Ramona
Gość






PostWysłany: Czw, 04 Sty 2007 14:53:48    Temat postu: własne M Odpowiedz z cytatem

Właśnie Mr. Green o to chodzi, żeby na starość cieszyć się z tego MOJEGO mieszkanka i żeby mi kiedyś ktoś nie powiedział "spadaj, bo to moje" a ja biedna nie miałabym się wtedy gdzie podziać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017404 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski