STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
nie lekajcie się !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
black




Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 204

PostWysłany: Sro, 17 Paź 2007 23:34:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kto ci niby ta prawde mowi? Powiedz mi, daj namiary albo chociaz telefon... ja tez chce poznac prawde !!!! Chce wiedziec czemu kazda epoka ma innego boga i czemu ten "wasz" jest najbardziej zryty Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hydraulik




Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 1510
Skąd: tylko brodnica

PostWysłany: Sro, 17 Paź 2007 23:41:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i to właśnie jest przykład kiedy rozum bierze górę nad wiarą.
a po za tym nie mam zamiaru dalej rozmawiać z idiotą który określa Boga (jakiegokolwiek) przymiotnikiem "zryty"

kopnij się w łeb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
black




Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 204

PostWysłany: Czw, 18 Paź 2007 07:54:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielbisz cos na temat czego nie masz pojecia, czego nigdy nie doswiadczyles i nie doswiadczysz, a bog opisywany w biblii jest bardziej zryty niz Hitler, Stalin i Atila razem wzieci. Bog jest jak Orwellowski wielki brat, nie istnieje ale ludzie WIERZA w klamstwa na temat jego wielkosci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 18 Paź 2007 10:03:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski_hydraulik napisał:
miałem to na wykładach jak jeszcze byłem na teologii. myślę że umiałbym to uzasadnić.

dowod ontologiczny, argument kosmologicz i argument teleologiczny?

dwa pierwsze dosc skutecznie kant skrytykowal (nie tylko), natomiast trzeci robia na mnie wrazenie dowodu przez wiare na wiare Wink czyli po prostu maslo maslane i bardziej element ideologii niz dowodu naukowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patryk




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 89

PostWysłany: Czw, 18 Paź 2007 10:31:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w związku z powyższym poleam lekturę Świetgo Tomasza z Akwinu
1. ex motu
2. ex ratione eausae efficientis
3. ex possibili et necessario
4. ex gradibus perfectionis
5. ex gubernatione rerum

dla mnie najciekawszy z tych dowodów to nr 3 Smile

a dla niezdecydowanych albo niedowiarków polecam zakład Pascala -
warty przemyslenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 18 Paź 2007 10:54:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patryk napisał:
a dla niezdecydowanych albo niedowiarków polecam zakład Pascala -
warty przemyslenia

o rany, jestli zaklad pascala ma dzialac, to bog jest niezlym cynikiem Wink przeciez to zwykly oportunizm nie majacy nic wspolnego z prawdziwa wiara. w cokolwiek.

ex possibili et necessario? mam wrazenie, ze ten argument w duzej mierze wynikal ze stanu wiedzy w czasach TzA. a ex possibili, to mozna wyciagnac prawie dowolny wniosek Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patryk




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 89

PostWysłany: Czw, 18 Paź 2007 12:17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie zakładu Pascala to nie ma on dowodzić istnienia Boga a jedynie dowodzić sens wiary w Niego
żaden oportunizm Smile to wcale nie jest wygodne (jedno ze znaczeń oportunizmu) wierzyć w Boga bo z tego powodu juz niejednego spotkały problemy - łagodnie rzecz ujmując
może tylko pokazuje nam naszą interesowność bo powiedzmy sobie szczerze, że wiara jest interesowna - czy bylibyśmy w kościele, gdyby nie było za to żadnej nagrody??
można zaatakowac mnie teraz o .... o cokolwiek ale każdy kto wierzy w Boga wierzy też, że będzie szcześliwy
gdybym nie wierzył w to, że spotka mnie szczęście to czy chciałbym być z Bogiem??

Iwan - dowód trzeci nie wynika chyba ze stanu wiedzy ale pomyśl o konieczności istnienia czegokolwiek - z tym musisz się zgodzić, że jesteśmy bytami przygodnymi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwan




Dołączył: 21 Lut 2004
Posty: 2537

PostWysłany: Czw, 18 Paź 2007 12:37:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patryk napisał:
żaden oportunizm Smile

moim zdanie wiara, ktora ci sie oplaca, jest oportunizmem a nie wiara. w kwestii wygody tez. wiecznej Wink

Patryk napisał:
jesteśmy bytami przygodnymi

owszem. powstalismy w wyniku przypadkowego zderzenia kilku czastek pare miliardow lat temu. czysta fizyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Filozof




Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 408
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 18 Paź 2007 20:01:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze kwestia z metafizyki - nie może powstać byt z niebytu! A to niestety zakłada "skrajna" ewolucja.

Do Blacka - jak mogła powstać materia zorganizowana z niezorganizowanej? Poprzez błyskawice, zupę pierwiastków itp. Tak poprostu sama się zmotywowała i narodziło się życie. CUD to przecież największy!

Trochę wiary jednak tutaj potrzeba! Ja bym tak szybko z Boga nie rezygnował. A skoro istnieje duże prawdopodobieństwo, że On jest, to Pascal wiedział co pisze! Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.016799 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski