STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Gdzie najlepiej po węgiel?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adiok




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 172

PostWysłany: Wto, 20 Paź 2009 07:47:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fomicz napisał:
adiok napisał:
pozostawia mało popiołu i ma świetną kaloryczność.

A kalorycznosc to sprawdziles w laboratorium?

A tak serio. Najgorsze jest to, ze kupisz 1 tone super, a nastepna dostawa jest juz do kitu. Niestety klient indywidualny ma male mozliwosci walki z nieuczciwymi sprzedawcami wegla.


Nie trzeba labolatorium do stwierdzenia że węgiel jest wysokiej katoryczności
To widać jak sie spala. Kiedy zostaje ci dużo popiołu znaczy POMYŁKA! Jak popiołu jest "na lekarstwo" i pozostaje garść szlaki - opał o wysokiej kaloryczności.
Ja kolejną zimę zaopatrzyłem sie na Podgórnej i naprawdę polecam.
Z ta cena to mogliby zejść... ale czasem lepiej dac wiecej i mieć spokój
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brodpol




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 45

PostWysłany: Wto, 20 Paź 2009 08:46:09    Temat postu: Filozofia filozofa Odpowiedz z cytatem

Filozof napisał:
Jedźmy wszyscy do Polmo po węgiel! Uratujemy firmę i panią prezes! Nie zważajmy na kaloryczność ale w sercach miejmy oblicze zatroskanej prezesowej... Confused To tak na uboczu! Smile

Filozof rzeczywiście ma filozoficzne podejście do sprawy. Ludzie mają poprawić samopoczucie "zatroskanej prezesowej" kupując marnej jakości węgiel i nie mają prawa pytać dlaczego ona taki kupuje od dostawcy mając możliwość sprawdzenia w posiadanym laboratorium.
Ludzie szybko w prosty sposób sprawdzają co jest dobre a co złe. W przypadku węgla z Polmo niska cena = niskiej jakości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Wto, 20 Paź 2009 13:26:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Składnica węgla jest też w Strzygach (ok. 10-12 km od Brodnicy) z tego co słyszałem, mają dość dobry materiał opałowy w ciekawych cenach. Szczegółów jednak nie znam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brodpol




Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 45

PostWysłany: Wto, 20 Paź 2009 19:55:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zważajmy na kaloryczność ale w sercach miejmy oblicze zatroskanej prezesowej.

Chyba Filozof ma interes, aby namawiać do kupowania węgla w Polmo. Nic nie mówi o dobrym węglu w innych składnicach. Ciekawe czy sam kupił węgiel w Polmo dbając o "zatroskane oblicze prezesowej" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szkło




Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 246

PostWysłany: Wto, 20 Paź 2009 20:20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że to była ironia... ze strony Filozofa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 21 Paź 2009 06:37:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adiok napisał:

To widać jak sie spala. Kiedy zostaje ci dużo popiołu znaczy POMYŁKA! Jak popiołu jest "na lekarstwo" i pozostaje garść szlaki - opał o wysokiej kaloryczności.

To nie jest takie proste. Czasami wegiel, ktory pieknie sie spali da mniej energii niz ten, ktory pozostawi popiol. (zobacz ile energii da kg wegla a ile drewna i ile zostanie popiolu)
Ale generalnie ja rowniez wole jak zostaje tylko troszke popiolu - zawsze troche mniej pracy, popiol mozna wybierac co 2-3 palenie w CO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuza




Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: brodnica

PostWysłany: Wto, 26 Paź 2010 16:09:39    Temat postu: dobry i tani Odpowiedz z cytatem

ja kupuję węgiel w nowej składnicy w małkach naprawdę solidna firma , dobre ceny i towar ok, nawet brunatyny mają taniej niż w brodnicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
XYZ1




Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 14

PostWysłany: Sro, 27 Paź 2010 08:02:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie sprawdziłam osobiście jakości węgla z Małk, ale też słyszałam dobre opinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BADI




Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 293

PostWysłany: Sro, 27 Paź 2010 17:08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś ma cennik z opału z Małk to chętnie bym się zapoznał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pankracy




Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 93

PostWysłany: Czw, 26 Sty 2012 16:56:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś kupował miał na składzie przy ul. sikorskiego 25 (teren polbruku)? proszę o opinie, gdyż nigdy tam nie kupowałem, a noszę się z takim zamiarem, gdyż mają atrakcyjna cenę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pinecha




Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 38

PostWysłany: Czw, 26 Sty 2012 17:20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pankracy napisał:
czy ktoś kupował miał na składzie przy ul. sikorskiego 25 (teren polbruku)? proszę o opinie, gdyż nigdy tam nie kupowałem, a noszę się z takim zamiarem, gdyż mają atrakcyjna cenę.

cena atrakcyjna i dobrze sie wypala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlodamama




Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 226
Skąd: brodnica/poznań

PostWysłany: Czw, 26 Sty 2012 18:09:51    Temat postu: Re: Filozofia filozofa Odpowiedz z cytatem

brodpol napisał:
Filozof napisał:
Jedźmy wszyscy do Polmo po węgiel! Uratujemy firmę i panią prezes! Nie zważajmy na kaloryczność ale w sercach miejmy oblicze zatroskanej prezesowej... Confused To tak na uboczu! Smile

Filozof rzeczywiście ma filozoficzne podejście do sprawy. Ludzie mają poprawić samopoczucie "zatroskanej prezesowej" kupując marnej jakości węgiel i nie mają prawa pytać dlaczego ona taki kupuje od dostawcy mając możliwość sprawdzenia w posiadanym laboratorium.
Ludzie szybko w prosty sposób sprawdzają co jest dobre a co złe. W przypadku węgla z Polmo niska cena = niskiej jakości.


'jedzmy wszyscy kupmy gówniany węgiel, straćmy ostatnią kasę, żeby jakiejś kobiecie uratować firmę?'sorry a kto nam pomoże, kto nas uratuje? bez jaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mlodamama




Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 226
Skąd: brodnica/poznań

PostWysłany: Czw, 26 Sty 2012 18:11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kam napisał:
Ja również kupuje u Pana Nowinki na Podgórnej i jestem zadowolony, choć ostatnio słyszałem że czysty groszek workowany bezpośrednio z polskiej kopalni i trochę tańszy można zakupić w Starych Świerczynach i mam zamiar podskoczyć po 4 worki żeby to sprawdzić. Pozostałe składnice w Brodnicy sprawdzałem i niestety groszek w nich jest słabej jakości. Z Polmo nie brałem bo to groszek brunatny, na którym ciężko uzyskać temperaturę. Choć słyszałem że mają Ściągać z Rosji przerób z węgla kamiennego.


u Pana Nowińskiego, z Podgórnej. Mają z Katowic i węgiel naprawdę jest dobry. Ten z Polmo mieliśmy(jest faktycznie z Rosji) - i wcale się nie palił, więc tona węglu z polmo na marne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CapsLock




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 843
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw, 26 Sty 2012 18:36:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że POLMO MA PO 600ZŁ ZA TONĘ A JAK KOGOŚ STAĆ ŻEBY KUPOWAĆ LEPSZY GATUNKOWE WĘGIEL TO JEDZIE TAM GDZIE JEST DROŻSZY I LEPSZY W CAŁEJ BRODNICY NIE ZNAJDZIECIE TAŃSZEGO WĘGLA JAK PO 600ZL W POLMO A JAK KTOŚ ZNAJDZIE TAŃSZY PROSZĘ O NAMIARY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek




Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 72

PostWysłany: Czw, 26 Sty 2012 18:50:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kopalni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.031228 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski