STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Budowa
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koleżaka




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 80

PostWysłany: Pon, 12 Kwi 2010 13:39:07    Temat postu: Budowa Odpowiedz z cytatem

Witajcie poszukuję inspektora do nadzoru budowlanego czy możecie polecić kogoś dobrego za małe pieniądze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koleżaka




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 80

PostWysłany: Pią, 21 Maj 2010 13:38:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy może ktoś pomóć w tej wypowiedzi??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaro 23




Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 8
Skąd: B-ca

PostWysłany: Pią, 21 Maj 2010 19:31:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Graczyk ze Ś - bni . Zapytaj w magistracie , tam pracuje , ale prywatnie świadczy właśnie takie usługi .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koleżaka




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 80

PostWysłany: Pon, 22 Lis 2010 20:18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mam pytanie czy ktoś w brodnicy lub okolicy budował dom alan?jeśli tak to ile taka budowa uczyni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BADI




Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 293

PostWysłany: Wto, 23 Lis 2010 12:43:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie jestem na etapie budowy widziałem ten projekt . Co mogę doradzić to koniecznie zrób piwnicę pod całym domem koszt budowy wzroście max do 5 tyś ale nigdy bym nie robił pod połową piwnicy bo to pieniądze wywalone w błoto.

Zależy jak masz zamiar się budować projekt dość prosty i nie duży żeby zamieszkać to jakieś 300 tyś trzeba by liczyć ale to wszystko zależy w jakim standardzie

Jak masz pytania chętnie pomogę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koleżaka




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 80

PostWysłany: Wto, 23 Lis 2010 21:03:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli twoim zdaniem ile na piwnicę w całości by poszło?bo tak myśleliśmy że na całości ma być wtedy i będzie garaż itp a czy Twoim zdaniem wystarczy jakieś ze 150 tyś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 23 Lis 2010 22:21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleżaka napisał:
czyli twoim zdaniem ile na piwnicę w całości by poszło?bo tak myśleliśmy że na całości ma być wtedy i będzie garaż itp a czy Twoim zdaniem wystarczy jakieś ze 150 tyś?


ja bym napisał tak ze teraz postawić dom w surowym stanie to nie majątek,gorzej już z wykańczaniem,tu można dużo zaoszczędzić jak robi się samemu a jeszcze jakim to ma być standardzie,,,
tak to prawda jak już robić to piwnice pod całym domem a dwa nigdy ja osobiscie bym nie robił parteru podwyższonego,bo nigdy nie wiadomo co w zryciu może spotkać,a i środku tez nie montował bym drzwi węższych jak 80..itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lara




Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 20

PostWysłany: Sro, 24 Lis 2010 10:36:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od majstrów ile wezmą za budowę domu jedni chcieli za budowę 40tyś a ja znalazłam za 17tys(dom wierzba c) za więźbę chcieli 12tys a ja znalazłam za 7tys i dom w stanie surowym bez dachówki wyszedł mi ok 130tyś. Jeśli chodzi o inspektora to polecam p. Bogdana mieszka na Podgórzu tel mogę ci podać .Jedyny który był na budowie i naprawdę pilnował murarzy by było zgodnie z wymogami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa27




Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 46
Skąd: brodnica

PostWysłany: Sro, 24 Lis 2010 10:50:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam Graczyka sama miałam teraz budowę zrobił projekt i nadzorował na dodatek tani Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koleżaka




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 80

PostWysłany: Sro, 24 Lis 2010 10:55:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o inspektora to już mam i pozwolenie też jest Smilea co do murarzy to nie potrzebuję i napewno nie będę płacić bo mój tata mi postawi dom w całości więc o to się nie martwię dziękuję za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BADI




Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 293

PostWysłany: Sro, 24 Lis 2010 13:41:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwnica mi wyszła z wszystkimi papierami 45 tyś ale mam garaż z boku .

Na moje koszt twojej piwnicy to 35 tyś

Surowy stan to około 100 tyś będzie z dachem pod papę

Majster za piwnice może sobie liczyć od 6 tyś w górę zależy z czego strop
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koleżaka




Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 80

PostWysłany: Sro, 24 Lis 2010 19:57:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

badi ja chcę mieć garaż pod piwnicą a majstra nie potrzebuję bo mój tata od podstaw mi wybuduję więc kasę mogę przeznaczyć na coś innego a ty ten sam dom budujesz czy po prostu się orientujesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 24 Lis 2010 21:34:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga " koleżaka ''jak chcesz porozmawiać na temat dachu to napisz na priv mogę trochę podpowiedzieć by było lepiej i taniej,,,bo wiem ze podczas robienia tej części domu popełnia się gafy które wychodzą później ale już trudno naprawić za rade wystarczy słowo dziękuję nie robię tego dla korzyści
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BADI




Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 293

PostWysłany: Czw, 25 Lis 2010 14:13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleżaka napisał:
badi ja chcę mieć garaż pod piwnicą a majstra nie potrzebuję bo mój tata od podstaw mi wybuduję więc kasę mogę przeznaczyć na coś innego a ty ten sam dom budujesz czy po prostu się orientujesz?


Ja buduję dom co prawda inny projekt ale wymiary 9x9 są bardzo zbliżone do twojego

Skoro masz majstra to dobre 25-30 tyś zostanie Ci na surowym stanie w kieszeni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Czw, 25 Lis 2010 16:02:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to fakt jak masz majstra w rodzinie to sporo zaoszczędzisz zwlaszcza jak to twój ojciec będzie stawiał. Ja budowałem dom akórat niemam piwnicy stan surowy wyszedł mi ok 100 tyś. A z piwnicą wyjdzie więcej pewnie około 130 tyś. No minus murarz jak masz w rodzinie. Za stan surowy biorą od 20 do 40 tyś. Zalezy jaki projekt. Ja podaję ceny domku o rozmiarach 12x10 taki akórat mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.016732 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski