STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Powstaje zawodowa rodzina zastępcza w Brodnicy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justynajw




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14

PostWysłany: Sro, 06 Paź 2010 20:24:08    Temat postu: Powstaje zawodowa rodzina zastępcza w Brodnicy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Od 1 stycznia prawdopodobnie powstanie pierwsza w Brodnicy Zawodowa Rodzina Zastępcza. Podpis Starosty pojawił się na wniosku po kilku dniach od jego wpłynięcia... to chyba świadczy o zmianach w polityce naszych władz jeśli chodzi o opiekę zastępczą. Będzie to rodzina dla kilkorga dzieci. Oczywiście problemy są i zawsze będą jednak jestem dobrej myśli. Zastanawiam się czy są ludzie chętni do pomocy w funkcjonowaniu mojej rodziny. Napiszcie. Pozdrawiam ciepło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BetiM




Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 2

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 13:08:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. podaj więcej wiadomości na temat poszukiwanej przez Ciebie pomocy. Na czym miało by to wszystko polegac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek




Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 476
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 13:44:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednak od 1 stycznia ? życzę powodzenia i wrazie możliwości na moja pomoc możesz liczyć ..
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justynajw




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 19:09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim poszukuję osoby, która zechciałaby założyć i poprowadzić naszą stronę internetową, aby więcej osób mogło cieszyć się naszym szczęściem, odwiedzać nas w takiej formie. Pomoc z pewnością przyda się również jeśli chodzi o korepetycje i wspólne spędzanie czasu wolnego w atrakcyjny sposób. Co dalej.... czas pokaże. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BetiM




Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 2

PostWysłany: Pią, 08 Paź 2010 19:59:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie dokładnie będzie ten dom dziecka?? W Brodnicy czy w okolicach??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justynajw




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14

PostWysłany: Sob, 09 Paź 2010 09:40:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie dom dziecka BetiM, zawodowa rodzina zastępcza. Póki co w Brodnicy, dopóki nie kupię i wyremontuję jakiegoś domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kklmwd




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 52

PostWysłany: Sob, 09 Paź 2010 12:26:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zapoznałaś się z projektem nowej ustawy o pieczy zastępczej? Kupno domu na kredyt w świetle nowej ustawy to spacer po b. cienkim lodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justynajw




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14

PostWysłany: Sob, 09 Paź 2010 19:53:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapoznałam się, od tego zaczęłam swoje działania w tym kierunku , póki co to projekt, ale zasady są korzystniejsze od dotychczasowych. Oczywiście jak każdemu przeciętnemu człowiekowi marzy mi się dom i są na to szanse jednak to dopiero w przyszłości. Chęć posiadania rodziny jest jednak silniejsza niż chęć posiadania domu na własność i innych wygód. Na razie wystarczy nam mieszkanie, jednak kupić go nie mogę gdyż nie miałoby to sensu. Jedyne co muszę zrobić (poza dopełnieniem formalności) zmienić mieszkanie na większe. Przyda się ktoś podczas przeprowadzki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kklmwd




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 52

PostWysłany: Sob, 09 Paź 2010 22:08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polityka naszych władz zawsze była prospołeczna, brakowało chętnych...
Jesteś przebojowa, jednak samotna ?
Jeśli poszukiwania nowej drugiej połowy nie powiodą się - będzie to rodzina niepełna . czy to dobrze dla dzieci ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justynajw




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14

PostWysłany: Pon, 11 Paź 2010 11:19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepsza niepełna niż żadna... czyż nie? Poza tym ustawodawca nie wyklucza możliwości pełnienia roli zastępczego rodzica osobie samotnej. Ileż jest takich niepełnych rodzin i nikt przez to dzieci ani nie zabiera ani nie krytykuje czy nie każe na siłę szukać ojca. Czy jestem przebojowa? Hm.. nie wiem, w każdym razie uważam, że jestem rozsądną kobietą ze sprecyzowanymi planami na przyszłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kklmwd




Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 52

PostWysłany: Pon, 11 Paź 2010 14:32:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Standardowo, rodzina zaczyna się od kobiety i mężczyzny. Następnie pojawiają się dzieci. Inna kolejność uznawana zawsze jest za niezbyt fortunną.
Anonsujesz powstanie rodziny zawodowej oraz prośbę o pomoc.
Czy z prowadzeniem tej rodziny wiąże się wystarczające wynagrodzenie, budżet?
Odpowiadam z chęci pomocy. Nie mnie krytykować, osądzać, cieszyć się, że kilkoro dzieci będzie dopilnowanych , będzie w rodzinie ze sobą i z ciocią .
Uważam, że zbyt oficjalnie ogłaszasz . To są już sprawy rodzinne (osobiste) tych dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justynajw




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14

PostWysłany: Wto, 12 Paź 2010 08:30:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie masz rację, i jak widzisz odzew znikomy jeśli chodzi i włączenie się do sprawy w naszym lokalnym społeczeństwie. To jeden z moich pomysłów na wspieranie mojej rodziny, niestety jak widać nie trafiony. Zanim zdecydowałam się to ogłosić minęło sporo czasu i wiele przemyśleń kosztowało czy robię właściwie i na takie uwagi też się przygotowałam. Są inne możliwości wsparcia mojej rodziny i wykorzystam je. A ten post.... cóż, pewnie zniknie niebawem jako środek bezskuteczny, ale wykonany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bonssai




Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 51
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 12 Paź 2010 12:38:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pisałam na priv jak cos mogę udzielać dzieciakom korepetycji z angielskiego lub geografii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justynajw




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14

PostWysłany: Wto, 12 Paź 2010 12:55:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
voilaala




Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 35

PostWysłany: Sro, 20 Paź 2010 19:23:46    Temat postu: ja też Odpowiedz z cytatem

Na moją pomoc też możesz liczyć- też korepetycje.
Jesteś bardzo dzielną osobą. Powodzenia, bo czekają Cię trudne początki. Mam nadzieję, że się nie zniechęcisz. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.016658 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski