STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
AQUAPARK-U NIE BĘDZIE!!!!!
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kajtus




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 25
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią, 03 Gru 2010 23:44:49    Temat postu: AQUAPARK-U NIE BĘDZIE!!!!! Odpowiedz z cytatem

Sad WITAJCIE NIEZMIERNIE MI PRZYKRO ALE MIMO TO IŻ NIE BYŁO JESZCZE ŻADNYCH GŁOSOWAŃ I USTALEŃ NA SESJACH RADYM MIASTA TO PO ZA NIĄ JUŻ USTALONO ŻE NIE BEDZIEMY MIEĆ W BRODNICY AQUAPARKU . BIZNESMENI BRODNICY PAN HILDEBRANT PAN KOWALSKI I RESZTA NIE CHCĄ NA NASZ RYNEK WPUŚCIĆ KONKURENCJI NP. JAKIEGOŚ HIPERMARKIETU KTÓRY TEZ TAM MIAŁ BYĆ Z WIADOMYCH WZGLĘDÓW BO TO DLA NICH KONKURENCJA PAN RADACZ JEST Z NIMI W KOALICJI WIĘC WIADOMO ŻE BĘDZIE ZA NIMI PRZYKRO ODROBINĘ BO BYLY SZANSE NA FAJNE CENTRUM W BRODNICY. ILE TAKICH TEMATÓW JEST JUŻ PRZESĄDZONYCH O KTÓRYCH NIE WIEMY......? KTO TO WIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010 00:28:42    Temat postu: Re: [b]AQUAPARK-U NIE BĘDZIE!!!!![/b] Odpowiedz z cytatem

kajtus napisał:
Sad WITAJCIE NIEZMIERNIE MI PRZYKRO ALE MIMO TO IŻ NIE BYŁO JESZCZE ŻADNYCH GŁOSOWAŃ I USTALEŃ NA SESJACH RADYM MIASTA TO PO ZA NIĄ JUŻ USTALONO ŻE NIE BEDZIEMY MIEĆ W BRODNICY AQUAPARKU . BIZNESMENI BRODNICY PAN HILDEBRANT PAN KOWALSKI I RESZTA NIE CHCĄ NA NASZ RYNEK WPUŚCIĆ KONKURENCJI NP. JAKIEGOŚ HIPERMARKIETU KTÓRY TEZ TAM MIAŁ BYĆ Z WIADOMYCH WZGLĘDÓW BO TO DLA NICH KONKURENCJA PAN RADACZ JEST Z NIMI W KOALICJI WIĘC WIADOMO ŻE BĘDZIE ZA NIMI PRZYKRO ODROBINĘ BO BYLY SZANSE NA FAJNE CENTRUM W BRODNICY. ILE TAKICH TEMATÓW JEST JUŻ PRZESĄDZONYCH O KTÓRYCH NIE WIEMY......? KTO TO WIE

Skąd posiadasz takie informacje? Jeśli temat Aquaparku nie został poruszany na żadnej z sesji Rady Miejskiej (dla twojej informacji - póki co, odbyła się tylko jedna, na której były ważniejsze kwestie do przedyskutowania), to nie znaczy, że ten temat ma stać się tematem "tabu", o którym nie wolno radnym rozmawiać. Wyobrażasz sobie te rozmowy?
X: Słuchaj, co myślisz o powstaniu tego Aquaparku? Byłaby to dobra inwestycja? Opłacałoby się miastu postawić taki obiekt?
Z: Nie wolno mi na ten temat rozmawiać, poczekaj do następnej sesji.
W rzeczy samej - idiotyzm. Jeśli nawet podawane przez Ciebie informacje miałyby być w jakimś stopniu prawdą, to co z tego? Większość musi zadecydować. Na sesjach zabierają głos ludzie, których sami wybraliśmy, aby reprezentowali Nas i jako przedstawiciele decydowali o wspólnym dobru miasta i mieszkańców. Kolejna kwestia, która jest rażąca w Twojej wypowiedzi - "NIE CHCĄ NA NASZ RYNEK WPUŚCIĆ KONKURENCJI NP. JAKIEGOŚ HIPERMARKIETU (błąd ortograficzny kolego, poza tym, przy pisaniu wypowiedzi na forum zaleca się wyłącznie Caps Lock'a. Ewentualnie możesz zakładać, że połowa ludzi czytające to forum jest zwyczajnie ślepa bądź też niedowidzi i potrzebuje dużych liter, by zwrócić na Ciebie uwagę. Moim skromnym zdaniem, "odejdź" od tego założenia Smile) KTÓRY TEŻ TAM MIAŁBY BYĆ Z WIADOMYCH WZGLĘDÓW BO TO DLA NICH KONKURENCJA" W takim razie, zadaje Ci pytanie: Mało tego jeszcze stoi w Brodnicy? Ile w ostatnim czasie takich sklepów właśnie powstało? Przejedź się i rozejrzyj trochę wokół siebie zanim zaczniesz pisać takie bzdury.
Aquapark - czy powstanie czy nie, zapewne będzie jeszcze o tym głośno i dowiemy się wszystkiego w swoim czasie, po poszczególnych sesjach Rady Miejskiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kajtus




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 25
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010 17:13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz ja wiem jakie informacje i skąd je posiadam , większość ludzo nie bardzo zwraca uwaę w jaki sposób się pisze istotny jest temat i tu mam rację nie wiem czy duzo jest takich sklepów w brodnicy tak naprawdę żadnego z prawdziwego zdarzenia .ale i stotą tej inwestycji nie jest sklep tylko cała reszta czyli Aquapark itd. Czy potrzebny nastepny duzy sklep pewnie nie ale fakt jest taki że dla 90% mieszkańców brodnicy to im większa konkurencja na rynku tym niższe ceny a na tym nam zależy najbardziej już i tak pan Hi........nie ma monopolu na duże sklepy i talony przed świętami . Ponadto nie miasto to miało budować tylko inwestor,i na koniec najważniejsze cholernie dużo kasy naszej już poszło na przygotowanie tego projektu a teraz się okaże że kasa poszła w błoto bo projekt stanie i nic nie będzie robione .Pożyjemy zobaczymy ale ja wiem co piszę i tak będzie Napewno!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010 21:42:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamiętam temat był już poruszany wcześniej,zakończył się gdyż nikt nie stanął do przetargu...a czy ponownie ktoś szuka chętnych to poczekajcie nie rada zacznie działać nić nie dzieje się odrazu...moje osobiste stwierdzenie ze w tym miejscu gdzie planowano uważam ze za mały teren na taką inwestycje...szanowny panie kowal4655 nie każdy jest tak bystry mogą zdarzać się wpadki w pisowni...co do markierów tak jest już kilka ale np.Lidlem mieliście wpadkę,a wiem ze inne tez próbowały a np Tesko to mały niewypał ale to trochę wina kierownictwa mnie tak się wydaje,a Netto, Biedronka,Intermarche,Polomarkiet czy Kaufland to maja każdy swoje produkty o obniżonej cenie więc każdy nowy będzie miał inny asortyment a żeby utrzymać się na rynku musi stosować promocje więc jest to plus dla klienta...jak się nie mylę jesteś handlowcem to trochę wiesz na czym to polega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010 21:49:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kajtus napisał:
wiesz ja wiem jakie informacje i skąd je posiadam , większość ludzo nie bardzo zwraca uwaę w jaki sposób się pisze istotny jest temat i tu mam rację nie wiem czy duzo jest takich sklepów w brodnicy tak naprawdę żadnego z prawdziwego zdarzenia .ale i stotą tej inwestycji nie jest sklep tylko cała reszta czyli Aquapark itd. Czy potrzebny nastepny duzy sklep pewnie nie ale fakt jest taki że dla 90% mieszkańców brodnicy to im większa konkurencja na rynku tym niższe ceny a na tym nam zależy najbardziej już i tak pan Hi........nie ma monopolu na duże sklepy i talony przed świętami . Ponadto nie miasto to miało budować tylko inwestor,i na koniec najważniejsze cholernie dużo kasy naszej już poszło na przygotowanie tego projektu a teraz się okaże że kasa poszła w błoto bo projekt stanie i nic nie będzie robione .Pożyjemy zobaczymy ale ja wiem co piszę i tak będzie Napewno!!!!!

Znasz takowe informacje, bo dowiedziałeś się od kolegi, który usłyszał ją zapewne od koleżanki kolegi, która rzekomo sprawdzoną informację usłyszała na korytarzu przypadkiem przechodząc do toalety. Ujmując krótko, a dosadnie: prawda, z tym że g***o prawda!
"nie wiem czy duzo jest takich sklepów w brodnicy tak naprawdę żadnego z prawdziwego zdarzenia" to może czas najwyższy się rozejrzeć? Sugerowałem Ci to już we wcześniejszym poście. Ciekawi mnie jak spostrzegasz hipermarkety z prawdziwego zdarzenia w mieście, które liczy sobie 30-40 tyś. mieszkańców? To nie jest Paryż, Madryt czy Berlin, żeby powstawały trzypiętrowe hipermarkety z 10 kasami obsługowymi na każdym z pięter, ponieważ nie ma tutaj takiego zapotrzebowania. Halo?! Leci z nami pilot? Oficjalne informacje i co najważniejsze pewne i sprawdzone (nie to, co w przypadku twoich) to takie, że był ogłoszony przetarg, lecz nie było inwestora, który zechciałby pobudować Aquapark. Ogłaszając kolejny przetarg, miasto musiałoby obniżyć początkową kwotę, a więc nie byłoby zysku. Radzę się najpierw zapoznać z tematem, a później wciskać ludziom kit i robić z nich idiotów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010 22:00:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikus401 napisał:
szanowny panie kowal4655 nie każdy jest tak bystry mogą zdarzać się wpadki w pisowni...co do markierów tak jest już kilka ale np.Lidlem mieliście wpadkę,a wiem ze inne tez próbowały a np Tesko to mały niewypał ale to trochę wina kierownictwa mnie tak się wydaje,a Netto, Biedronka,Intermarche,Polomarkiet czy Kaufland to maja każdy swoje produkty o obniżonej cenie więc każdy nowy będzie miał inny asortyment a żeby utrzymać się na rynku musi stosować promocje więc jest to plus dla klienta...jak się nie mylę jesteś handlowcem to trochę wiesz na czym to polega

Nie chodzi mi o bystrość, ale znajomość podstawowych zwrotów, wyrazów oraz przestrzegania pewnych zasad pisowni. Nie jestem handlowcem, ale w życiu codziennym mam styczność z zagadnieniami dotyczącymi handlu. Wink Oczywiście, zgodzę się z tym, że jest to pewien plus dla klienta, ale sprzedawca również musi mieć zysk z zakupionych towarów, aby utrzymać się na rynku, wypłacić pensje pracownikom, opłacić rachunki itd. Nie powinno dojść moim zdaniem do sytuacji, jaką teraz obserwujemy w mieście, kiedy funkcjonuje kilkanaście hipermarketów (praktycznie rzecz biorąc, jeden koło drugiego) i ich liczba jest zbyt duża do ogólnego zapotrzebowania mieszkańców. Grunty pod takowe sklepy można by zaproponować w ofercie innym przedsiębiorcom, którzy mieliby nowy pomysł na inwestycję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sztrasburg




Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 683

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010 22:24:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kowal4655 napisał:

Nie powinno dojść moim zdaniem do sytuacji, jaką teraz obserwujemy w mieście, kiedy funkcjonuje kilkanaście hipermarketów (praktycznie rzecz biorąc, jeden koło drugiego) i ich liczba jest zbyt duża do ogólnego zapotrzebowania mieszkańców.

a możesz uzasadnić swój wniosek, że "ich liczba jest zbyt duża do ogólnego zapotrzebowania mieszkańców"?, jestem bardzo ciekaw twojej rgumentacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010 22:37:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sztrasburg napisał:
kowal4655 napisał:

Nie powinno dojść moim zdaniem do sytuacji, jaką teraz obserwujemy w mieście, kiedy funkcjonuje kilkanaście hipermarketów (praktycznie rzecz biorąc, jeden koło drugiego) i ich liczba jest zbyt duża do ogólnego zapotrzebowania mieszkańców.

a możesz uzasadnić swój wniosek, że "ich liczba jest zbyt duża do ogólnego zapotrzebowania mieszkańców"?, jestem bardzo ciekaw twojej rgumentacji.

Nasze miasto liczy sobie 30-40tyś mieszkańców, hipermarketów mamy ok 13-15 (mogłem któreś przeoczyć, dlatego podaję taką liczbę). Uważam, że jest to trochę za dużo. Na moim osiedlu "posiadam" 4 takie sklepy i jest to zdecydowanie przesada. Jaki jest sens budowania jednego przy drugim? Nie lepiej byłoby w tym miejscu wydzierżawić grunt innemu przedsiębiorcy, który może miałby lepszy pomysł na jego wykorzystanie? Czy naprawdę mieszkańcy oblegają wszystkie hipermarkety od rana do wieczora, 24/7 w obawie czy tylko dla każdego wystarczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 05 Gru 2010 22:55:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kowal4655 napisał:
sztrasburg napisał:
kowal4655 napisał:

Nie powinno dojść moim zdaniem do sytuacji, jaką teraz obserwujemy w mieście, kiedy funkcjonuje kilkanaście hipermarketów (praktycznie rzecz biorąc, jeden koło drugiego) i ich liczba jest zbyt duża do ogólnego zapotrzebowania mieszkańców.

a możesz uzasadnić swój wniosek, że "ich liczba jest zbyt duża do ogólnego zapotrzebowania mieszkańców"?, jestem bardzo ciekaw twojej rgumentacji.

Nasze miasto liczy sobie 30-40tyś mieszkańców, hipermarketów mamy ok 13-15 (mogłem któreś przeoczyć, dlatego podaję taką liczbę). Uważam, że jest to trochę za dużo. Na moim osiedlu "posiadam" 4 takie sklepy i jest to zdecydowanie przesada. Jaki jest sens budowania jednego przy drugim? Nie lepiej byłoby w tym miejscu wydzierżawić grunt innemu przedsiębiorcy, który może miałby lepszy pomysł na jego wykorzystanie? Czy naprawdę mieszkańcy oblegają wszystkie hipermarkety od rana do wieczora, 24/7 w obawie czy tylko dla każdego wystarczy?
Supermarke hipermarkety


drogi kolego nie zgodzę się z panem tak naprawdę to w Brodnicy jest tylko jeden hipermarket mógł by nim być Kaufland a reszta to supermarkety,lub sklepy dyskontowe takie jak biedronka które większości sprzedają własne produkty myto wszystko potocznie nazywamy supermarketami ale takie sklepy powinny mieć jeszcze porządne zaplecze a u nas wszędzie ścisk,,,nawet na osiedlach jak podpisuje się umowę na budowę nowego sklepu przy współpracy z daną firma można by w piwnicach np zrobić parkingi,na parterze sklep a na pietrze np.żłobek,przedszkole czy inne dla osiedla ciekawe inwestycje kiedyś potrafiliśmy tak budować teraz już nie tylko parterówki.....
a co do cen każda grupa dużych sklepów tak towar sprowadza hurtowo i ma niższe ceny np.jak w naszych hurtowniach...
smutna jest rzeczywistość ale ja zawsze będę za jak największą ilością dużych sklepów...

a co do aquaparku jak pisałem ze w tym miejscu to za mało terenu na taka inwestycje -miasto powinno poszukać nowy teren i poszerzyć działalność tego aquaparki,np zamiast budować bloki dzielnicy domków jednorodzinnych to może taką inwestycje z korzyścią dla samych mieszkańców
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REACTOR




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 610

PostWysłany: Nie, 05 Gru 2010 23:02:48    Temat postu: [b]AQUAPARK-U NIE BĘDZIE!!!!![/b] Odpowiedz z cytatem

Cóż,MIKUSIOWI prawdopodobnie chodzi o ekonomię,Cos takiego jest niepojete w tym miescie...Ukladziki i owszem..to się rozumie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikus401




Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 1144
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 06 Gru 2010 17:04:12    Temat postu: Re: [b]AQUAPARK-U NIE BĘDZIE!!!!![/b] Odpowiedz z cytatem

REACTOR napisał:
Cóż,MIKUSIOWI prawdopodobnie chodzi o ekonomię,Cos takiego jest niepojete w tym miescie...Ukladziki i owszem..to się rozumie...


każdym mieście liczy się ekonomia,tylko można zrobić to pożytkiem dla większej lub mniejszej grupy zainteresowanych---ja jestem za większą grupa choć czasem tez trzeba zrobić wyjątek byle by nie po kumotersku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spartakus




Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 181

PostWysłany: Nie, 12 Gru 2010 19:44:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQUAPARKU, a co za tym idzie i hotelu i galerii na pewno nie będzie, powiedział to jasno pan R podczas debaty wyborczej w TV. Ale jak mogłoby być inaczej skoro ręka H. myje rękę R. i na odwrót. I tak Brodnica nadal zostanie grajdołem, w którym nic sie nie dzieje, o przepraszam zostanie prywatnym grajdołem Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikee22




Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1105

PostWysłany: Nie, 12 Gru 2010 21:04:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki ten kowal mądry, no popatrzcie Wink. Skończ te swoje dywagacje. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kowal4655




Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 151
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 12 Gru 2010 21:08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikee22 napisał:
Jaki ten kowal mądry, no popatrzcie Wink. Skończ te swoje dywagacje. Smile

Jeśli coś Ci nie odpowiada, to masz swoisty problem kolego - że tak sobie pozwolę zażartować Wink Nie chcesz - nie czytaj, zmusza Cię ktoś? Czy może prawda boli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 13 Gru 2010 19:55:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dodam tylko że gdyby porównać zarobki kasjerki z Biedronki i kasjerki z ,,lokalnego'' marketu to dzieli je przepaść ,oczywiście na korzyść biedronki.
Poza tym jeśli market daje prace i stwarza konkurencje ,która zawsze jest na korzyść konsumenta to mogą je budować obok siebie nad sobą czy pod sobą .
I bardzo proszę nie wciskać kitu w stylu ,,dorabiają sie zagraniczne korporacje'' bo miejscowi nie dają ani godnej pracy ani godnego zarobku Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.026821 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski