STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Wysyłanie paczki kurierem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewik




Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 27

PostWysłany: Pią, 03 Lut 2012 19:13:10    Temat postu: Wysyłanie paczki kurierem Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałabym wysłać paczkę kurierem, jednak nigdy tego nie robiłam i nie mam pojęcia jak się w ogóle za to zabrać....Może jest ktoś kto jako osoba prywatna wysyłał paczkę z Brodnicy i podzieli się swoją wiedzą. I chciałabym wiedzieć czy można wysłać paczkę w sobotę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adiok




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 172

PostWysłany: Pią, 03 Lut 2012 19:35:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do wysyłki kurierem (DHL,GLS,UPS...) w sobotę to szanse są zerowe

W soboty ewentualnie doręczają paczki.

Co do samego skorzystania z takiej usługi jako osoba prywatna to należy przygotować się na znaczne koszty takiej wysyłki. Osobiście doradzał bym Pocztę Polska (paczka nadana jutro priorytetem będzie na poniedziałek w dowolnym miejscu w Polsce) lub Pocztex.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czesia




Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 113

PostWysłany: Pią, 03 Lut 2012 19:46:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie prawda, że jak osoba prywatna to koszty są większe...
Wejdź na stronę internetową którejkolwiek z firm kurierskich (DHL, GLS,UPS,SIÓDEMKA,) i zamów kuriera.

Problem polega jednak na tym, że bedziesz sie musiała dostosować do kuriera jeśli chodzi o godzinę odebrania paczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bagin87




Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 12

PostWysłany: Pią, 03 Lut 2012 19:54:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chcesz wysłac pake kurierem to sa w necie strony typu wysylajtaniej.pl kurierzy.pl i tym podobne wpisz w google to ci znajdzie paczka tam kosztuje okolo 18 zlotych( zalerzy od firmy, wagi i wymiarow paczki) jak zamawiasz u nich to robisz im przelew oni wysylaja ci list na maila do wydrukowania dla kuriera tylko musisz zlozyc to zlecenie dosc wczesnie jesli chcesz zeby kurier zabral to tego samego dnia. pamietaj o dobrym zapakowaniu paczki bo kurier moze ci jej nie zabrac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolek




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 547

PostWysłany: Pią, 03 Lut 2012 20:23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz w Inposcie na przeciwko zawodówki, koło stacji Bliska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2012 08:42:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsza oferta jaką znalazłem i co lepsze bez umowy to wysylajnajtaniej.pl

Wysyłam przez tą stronę paczki od ponad roku, wysłałem ich przynajmniej kilkadziesiąt. Paczki idą DHLem.

Zakładasz konto na stronie. Składasz zamówienie, potem przez stronkę typu PayU płacisz od razu za paczkę (klikasz na linki podane na stronie, nie robisz przelewu ręcznie). Jak płatność przejdzie dostajesz informację że jest ok i można zamawiać kuriera, płatność przechodzi zazwyczaj w ciągu 3-4 minut. Po wpisaniu wszystkich danych, gdzie ma kurier przyjechać po paczkę, o której godzinie oraz o której ma być paczka dostarczona pojawi się opcja wydrukowania listu przewozowego. List musisz dać do ręki kurierowi razem z paczką. List jest drukowany na 2 kartkach, z czego Łukasz albo Dawid Ci podpisuje jedną i oddaje do ręki. Koniec.

Najtańsza paczka (do 31,5kg o gabarytach do 60cm) kosztuje teraz koło 20 zł, nie 18, bo ceny poszły w górę przez opłaty paliwowe. Właśnie sprawdziłem, paczka 50x50x50 30 kg kosztuje 20,79zł na wysylajnajtaniej.pl, na kurjerzy.pl 22,99zł.

czesia napisał:
Nie prawda, że jak osoba prywatna to koszty są większe...


Prawda. Firmy mają podpisane umowy przez co mają znacznie taniej. Osoba prywatna nie może podpisać umowy więc obowiązuje ją cennik na stronie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2012 09:19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sobotę można nadać Paczkę kurierem Firmy POCZTEX koszt 30zł udać się proszę na pocztę i do okienka paczkowego i pani tam wszystko wyjaśni (UWAGA TYLKO NA POCZCIE GŁÓWNEJ MOŻNA NADAĆ PRZESYŁKĘ POCZTEX W SOBOTĘ do godz 13:00)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Kam




Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 585

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2012 11:21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o InPost w Brodnicy to jest jakaś tragedia i nieporozumienie. Chciałem wysłać paczkę do Solca Kujawskiego, po czym usłyszałem że niestety są w Polsce miasta które nie są przez tą agencje obsługiwane i tak np Solec nie jest. Lista miast która jest nieobsługiwana rzuciła mi się w oczy była naprawdę spora...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
007




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 18
Skąd: PL

PostWysłany: Nie, 12 Lut 2012 19:42:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
Najlepsza oferta jaką znalazłem i co lepsze bez umowy to wysylajnajtaniej.pl

J/w. Zdecydowanie polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciek123




Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 84
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 13 Lut 2012 23:31:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może warto było by w Brodnicy otworzyć punkt znanego kuriera, co o tym sądzicie, tak na dobrą sprawę to skazani jesteśmy na Pocztę.
PS: mamy już MC Donalda to czas na DHL-a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adiok




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 172

PostWysłany: Wto, 14 Lut 2012 08:09:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samodzielny punkt nie ma szans utrzymania. Ewentualnie jako dodatkowa usługa jakieś istniejącej placówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tehewanka




Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 1

PostWysłany: Pią, 16 Mar 2012 15:08:11    Temat postu: wysyłanie paczek Odpowiedz z cytatem

Skorzystałam z informacji poprzednika i założyłam konto na www.wysylajnajtaniej.pl . Firma ma umowę kurierską z DHL. Cała transakcja trwała 2 dni, kontakt z jedną i drugą firmą rewelacyjny. Paczkę odebrał ode mnie kurier zgodnie z wcześniej ustalonym terminem tzn. o godz. 14.30 a następnego dnia o godz. 8.30 paczka została dostarczona do rąk adresata. Waga paczki ok. 11 kg, cena całej transakcji 21 zł, trasa: Brodnica, Poznań. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze nie raz skorzystam z usług transportowych z tej firmy. Polecam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pią, 16 Mar 2012 16:59:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No DHL się ostatnio poprawił. Zadzwoni zawczasu żeby się umówić a nie jak kiedyś gdy pocałował w klamkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kwiatosz007




Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 20 Kwi 2012 12:43:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem że ostatnio otworzono jakiś punkt nadawania paczek w Brodnicy, z góry mówię że nie chodzi mi o InPost, nie trzeba dzwonić po kuriera tylko można jechać i wysłać paczkę, oraz jest to podobno dużo tańsze niż zamawianie kuriera do domu.

Czy ktoś coś może słyszał na ten temat ??? Wiecie może gdzie mieści się ten punkt kurierski ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Pią, 20 Kwi 2012 13:03:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NA ul.Hallera Masz tam kantor oraz sklep z komputerami Arno oraz jest punkt w którym możesz odebrać przesyłkę której nie odebrałeś bo nie zastano cie w domu przez kuriera to tam możesz odebrać swoją przesyłkę,oraz nadać ale nie wiem czy to DHL czy DPD ma swój punkt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019389 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski