STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Rozliczenie ogrzewania 2012

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koneffka




Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 12:43:55    Temat postu: Rozliczenie ogrzewania 2012 Odpowiedz z cytatem

Prośba o kontakt

Zwracam się z uprzejmą prośbą o kontakt mailowy z właścicielami, którzy mają wysoką dopłatę za ogrzewanie. Mam podobną sytuację. Krótko, moja dopłata 2,8 tys. zł przy ogrzaniu mieszkania 48 m2. W ubiegłych latach zwroty z tyt. rozliczania ogrzewania. W zeszłym roku wymiana podzielników i szok. Dodam, iż mieszkanie zamieszkuje jedna osoba, częściowo zamontowane są okna plastikowe, mieszkanie nie jest przegrzewane, a ciepło nie ucieka w skutek wietrzenia przy odkręconych kaloryferach. Reakcja Spółdzielni poniżej krytyki, brak argumentów i interwencji firmy rozliczającej. Chciałabym podjąć dalsze kroki prawne. Z miłą chęcią przedstawię swoją drogę postępowania. Mój mail: rozdarci66@interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KOZA




Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 172
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 12:57:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2.800??? o matko... A gdzie ten blok jeśli można wiedzieć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
koneffka




Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 5

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 16:19:53    Temat postu: Kazimierza Wiekiego 10 Odpowiedz z cytatem

Kazimierza Wielkiego 10

Blok, w którym zlokalizowana jest biblioteka. W kilku zapytaniach skierowanych do SM do chwili obecnej nie uzyskałam odpowiedzi jak rozliczane jest zużycie tego lokalu. Ponadto w jednym pism SM
poinformowała mnie, iż „z przesłanych danych wynika, że podzielniki działają poprawnie, a ilość zliczonych jednostek odpowiada ilości zużytego ciepła i – dopłacie rozliczonej za ogrzewanie” Chciałam dowiedzieć się na jakiej zasadzie SM zweryfikowała poprawność działania podzielników bez jakiejkolwiek kontroli technicznej? W późniejszej korespondencji otrzymałam odpowiedź - "dla pełnego wyjaśnienia sprawy prośba o sprawdzenie poprawności działania podzielników w Pani mieszkaniu została przekazana telefonicznie" Weryfikacja i kontrola godna podziwu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emucha




Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 514

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 19:52:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie w temacie zaznaczam....

2 800zł to tyle ile potrzeba opału na 200metrów domu..... przy ogrzewaniu miałem albo groszkiem...

smutne jest to, że co roku ludzie dają się obskubać przez SM, ale z drugiej strony czego innego można wymagać od władz spółdzielni, jeśli jej członkowie nie interesują się sprawami spółdzielni i ... mają to co widać....

Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hajto




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 50

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2012 09:08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda,sytuacja nie do pozazdroszczenia.U nas w bloku jest podobna sytuacja.Kaloryfery praktycznie przez cala zime letnie,a w innych blokach gorace ze nie mozna sie dotknac.Pewnego wieczoru ok.godz. 21.30 zadzwonilem do SM i zarzadalem odkrecenia ogrzewania.Pani przyjela zgloszeniei powiedziala ze trzeba bedzie czekac do jutra.Odpowiedzialem jej ze mnie to nie obchodzi ma to byc wykonane dzis.Dalem ultimatum w przeciwnym razie jestem w stanie sciagnac telewizje ale nie nasza brodnicka tylko UWAGE lub INTERWENCJE, a oni sa w stanie udowodnic oszustwa.Oczywiscie pracownik PEC-u pojawil sie 23.20 i roznica w temperaturze byla o 100%.Czyli mozna wywnioskowac ze jednak ktos czerpie bardzo duze korzysci.
Druga sprawa jest dla mnie nierealna....zwrot za ogrzewanie ok.2000 zl,gdzie zaliczka jest brana 2500zl.odpowiedz SM lokator nie grzeje.W to nie wierze bo sam zakrecilem grzejnik w malym pokoju na okres 7dni i temperatura po tym okresie wyniosla 10 stopni C.Wiec zadalem im pytanie czy w takiej temperaturze mozna mieszkac ?No i oczywiscie nie uzyskalem odpowiedzi.
W przyszlym roku bede sie domagal spisu podzielnikow komisyjnie.Bo ci pracownicy sa bardzo skorumpowani A MY UCZCIWI LOKATORZY MUSIMY PLAKAC I PLACIC!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pan bałagan




Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 44

PostWysłany: Czw, 14 Cze 2012 09:18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panie hajto. niestety, niektórzy tak mieszkają. siedzą w kufajkach i pięciu swetrach. oszczędzają wodę myjąc się w miskach i spłukując tym kiblu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
graf




Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 13

PostWysłany: Czw, 14 Cze 2012 10:40:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy osoba która pisze o tym że mieszka na kazimierza wielkiego 10 wie że biblioteka znajdowała się a już się nie znajduje na kazimierza wielkiego 8Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aadalbert1




Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 63

PostWysłany: Czw, 14 Cze 2012 16:04:47    Temat postu: ogrzewanie Odpowiedz z cytatem

hajto napisał:
Prawda,sytuacja nie do pozazdroszczenia.U nas w bloku jest podobna sytuacja.Kaloryfery praktycznie przez cala zime letnie,a w innych blokach gorace ze nie mozna sie dotknac.Pewnego wieczoru ok.godz. 21.30 zadzwonilem do SM i zarzadalem odkrecenia ogrzewania.Pani przyjela zgloszeniei powiedziala ze trzeba bedzie czekac do jutra.Odpowiedzialem jej ze mnie to nie obchodzi ma to byc wykonane dzis.Dalem ultimatum w przeciwnym razie jestem w stanie sciagnac telewizje ale nie nasza brodnicka tylko UWAGE lub INTERWENCJE, a oni sa w stanie udowodnic oszustwa.Oczywiscie pracownik PEC-u pojawil sie 23.20 i roznica w temperaturze byla o 100%.Czyli mozna wywnioskowac ze jednak ktos czerpie bardzo duze korzysci.
Druga sprawa jest dla mnie nierealna....zwrot za ogrzewanie ok.2000 zl,gdzie zaliczka jest brana 2500zl.odpowiedz SM lokator nie grzeje.W to nie wierze bo sam zakrecilem grzejnik w malym pokoju na okres 7dni i temperatura po tym okresie wyniosla 10 stopni C.Wiec zadalem im pytanie czy w takiej temperaturze mozna mieszkac ?No i oczywiscie nie uzyskalem odpowiedzi.
W przyszlym roku bede sie domagal spisu podzielnikow komisyjnie.Bo ci pracownicy sa bardzo skorumpowani A MY UCZCIWI LOKATORZY MUSIMY PLAKAC I PLACIC!!!!


Komisyjne czytanie nic nie da, ponieważ każdy sam może odczytać. Przyczyny są zupełnie inne. Często kaloryfery są ciepłe tylko do połowy od góry, czyli tam gdzie jest podzielnik, a poniżej są chłodne, czyli połowa grzeje, a połowa chłodzi i wychodzi na zero. Jest jeszcze druga przyczyna. Wskazywane jednostki zależą od ustawionej skali na pomierniku, którą ustawia pracownik z Brun-Pol w Toruniu. Są takie przyapdki, że niektórzy mają zawyżoną skalę i wtedy jednostki szybko są zmieniane, dużo jednostek , duże opłaty, a ci co mają zwrotu, to nikt w zimnym ani kożuchy nie siedzi, ponieważ miałby w chałupie grzyb, ci co mają zwroty, to ściągają pomierniki na zimę, a przed odczytem zakładają, wbrew pozorom bardzo łatwo je zdjąć tak jak łatwo je założyć, dlatego spółdzielnia mieszkaniowa nie che ich zdjąć , ponieważ jest to w ich interesie, dlatego chcą by na zdjęcie ich wyraziło zgodę 80% mieszkańców
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019024 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski