STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Mieszkanie w wielkiej płycie czy od dewelopera
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PioterBe




Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 29

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 19:33:49    Temat postu: Mieszkanie w wielkiej płycie czy od dewelopera Odpowiedz z cytatem

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Brodnicy;
Co byście mi doradzili wielka płyta - czy deweloper?

Słyszałem, że w spółdzielni na Witosa są duże czynsze, natomiast kupując od deweloperów stan mieszkań nie jest wcale taki super i cena prawie jak wybudowanie domu jednorodzinnego?

Co poradzicie dla młodego małżeństwa które ma 50 tyś gotówki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szooku




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 245

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 19:55:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuję mieszkanie używane, max 25 letnie z wielkiej płyty, z wysokim parterem... w Brodnicy możesz znaleźć sporo tego typu mieszkań o wysokim standardzie, zadbane za niewielką cenę, nawet do 120 tyś zł. Jedynym minusem są wysokie czynsze, ale to i tak mało w porównaniu z kosztami utrzymania niewielkiego domku jednorodzinnego. Szukaj na otodom, gratka tam jest dość sporo ciekawych ogłoszeń. powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marionetka




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 55

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 20:01:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Kombudzie czynsze są sporo niższe. Warto pomyśleć o okolicy, odległości do szkoły, otoczeniu. Przy hałaśliwej ulicy latem nie jest przyjemnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pan bałagan




Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 44

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2012 20:28:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie deweloper. obecnie ceny zarówno w kom-bud, jak i perfekt-dom spadły. 50 tysięcy to całkiem niezły wkład+trochę na remont.
warto się rozejrzeć, bo może się okazać, że "koniec świata" to de facto spokojna okolica z całym zapleczem (vide okrężna, czy kolejowa): kościołem, apteką, szkołą, sklepami, mechanikami Wink

w spółdzielni wszystkich wykańczają dopłaty do wody/ogrzewania.

remont w wielkiej płycie oznacza pasmo niekończących się niespodzianek. u dewelopera masz wpływ na rozkład mieszkania, liczbę punktów świetlnych - pełna dowolność. perfekt ma na pewno lepszy design, ale kom-bud nadrabia ceną i funkcjonalnością

ps. poza tym mieszkanie się kupuje na "dzieścia" lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2012 07:12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan bałagan napisał:
zdecydowanie deweloper. obecnie ceny zarówno w kom-bud, jak i perfekt-dom spadły. 50 tysięcy to całkiem niezły wkład+trochę na remont.
warto się rozejrzeć, bo może się okazać, że "koniec świata" to de facto spokojna okolica z całym zapleczem (vide okrężna, czy kolejowa): kościołem, apteką, szkołą, sklepami, mechanikami Wink

w spółdzielni wszystkich wykańczają dopłaty do wody/ogrzewania.

remont w wielkiej płycie oznacza pasmo niekończących się niespodzianek. u dewelopera masz wpływ na rozkład mieszkania, liczbę punktów świetlnych - pełna dowolność. perfekt ma na pewno lepszy design, ale kom-bud nadrabia ceną i funkcjonalnością

ps. poza tym mieszkanie się kupuje na "dzieścia" lat.


Ceny mieszkań wcale nie spadły. Jeśli nie wiesz to nie pisz.W niektórych przypadkach ceny są niższe ale coś za coś tzn niższy standard, architektura, gorsze materiały itp. Nie licz na to że ceny mieszkań będą spadać.No tak 50 tyś powinno skromnie wystarczyć na wyposażenie mieszkania i przygotowanie do zamieszkania.Ale pozostaje jeszcze zakup tego mieszkania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szooku




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 245

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2012 07:58:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy spojrzeć na datę zarejestrowania tego użytkownika, żeby dojść do wniosku że ma nieczyste intencje Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2012 08:13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan bałagan napisał:
w spółdzielni wszystkich wykańczają dopłaty do wody/ogrzewania.


W tym roku miałem zwrotu za ogrzewanie 1400. Nie płaciłem 2 czynszów i kawałka trzeciego (bo doszedł jeszcze rachunek za wodę). W tych mieszkaniach jest dość ciepło. Jeżeli ktoś musi jeszcze dopłacać do ogrzewania to nie wiem co on robi. A mieszkam w dużym mieszkaniu. Czynsz drogi bo 500zł, ale to jest pierwsze osiedle gdzie widzę ciągle pracowników pracujących przy bloku. Trawa jest koszona regularnie, chodzą panie sprzątające trawniki i klatki. I jest czysto. Czy warto dopłacić do czynszu za takie usługi? Według mnie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cruiser




Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 445
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2012 08:32:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
pan bałagan napisał:
w spółdzielni wszystkich wykańczają dopłaty do wody/ogrzewania.


W tym roku miałem zwrotu za ogrzewanie 1400. Nie płaciłem 2 czynszów i kawałka trzeciego (bo doszedł jeszcze rachunek za wodę). [...]
Zerknij do tego tematu, koleś musi 2,8 tysiaka dopłacić za ogrzewanie Exclamation Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2012 09:17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie anomalia powinny być karane, no ale państwo w państwie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2012 09:47:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, to jest przypadek ekstremalny Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PioterBe




Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 29

PostWysłany: Sro, 13 Cze 2012 14:28:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje;



Cały czas mnie nurtuje temat mieszkania w płycie, bo jest tańsze i można je fajnie zrobić ( za cenę mieszkania nowego w stanie deweloperskim) miałbym mieszkanie w wielkiej płycie zrobione pod siebie...

A powiedzcie mi jak to jest ze ścianami w takich blokach; czy elektryka jest położona w podłodze, czy normalnie w tynku w ścianie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sro, 13 Cze 2012 15:25:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PioterBe napisał:
A powiedzcie mi jak to jest ze ścianami w takich blokach; czy elektryka jest położona w podłodze, czy normalnie w tynku w ścianie?


Hahahaha, dobry dowcip, budynki z PRLu z instalacją w podłodze Very Happy Very Happy Very Happy

Jeżeli będziesz miał szczęście to instalacja będzie przechodziła w prostopadłych odcinkach a nie po skosie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pan bałagan




Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 44

PostWysłany: Czw, 14 Cze 2012 09:14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szooku napisał:
wystarczy spojrzeć na datę zarejestrowania tego użytkownika, żeby dojść do wniosku że ma nieczyste intencje Twisted Evil


dobre sobie. nieczyste intencje? napisz jakie.

po prostu jakiś czas temu kupowałem mieszkanie i trzymałem się z daleka od wielkiej płyty. pomagałem przy remontach i był np. problem z wieszaniem głupich szafek w kuchni, bo nagle nie wiadomo skąd pojawiały się pręty zbrojenia...

sam mieszkałem w bloku i największe problemy są z ewentualnymi przeróbkami sieci wod-kan.

co do elektryki, to nieodzowny był wykrywacz przewodów. ich przebieg był zaskakujący nawet dla fachowców.

znajomy mieszka w nowym budownictwie sm na malickiego i również narzeka na dopłaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Czw, 14 Cze 2012 09:29:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pan bałagan napisał:
[quote=

znajomy mieszka w nowym budownictwie sm na malickiego i również narzeka na dopłaty.


Nowe budownictwo to np Świętokrzyska,Ogrodowa, Niskie brodno . Nie porównuj do nich Sm Malickiego.To nie ta bajka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Czw, 14 Cze 2012 09:36:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, o ile dobrze kojarzę to na Malickiego jest również jeden albo dwa bloki zupełnie nowe, oddane do użytku jakieś 2, może 3 lata temu. Pozostałe to budynki kilkunastoletnie.

Osobiście mieszkam w wielkiej płycie. Mieszkanie kupiłem dwa lata temu w bardzo dobrym stanie za rozsądne pieniądze. Dopłat nie mam a w mieszkaniu jest ciepło, mimo że mieszkam na ostatnim piętrze w mieszkaniu zewnętrznym.

Czynsz fakt faktem jest dość wysoki, ale po przeliczeniu i tak lepiej finansowo wyjdę na wyższym czynszu niż na dużo większej racie kredytu na zakup nowego M nie mówiąc już o doprowadzeniu stanu deweloperskiego do stanu użytkowego Smile

Według mnie opłaca się kupić mieszkanie w nowym bloku jeżeli ktoś ma gotówkę Rolling Eyes jeżeli w grę wchodzi kredyt hipoteczny to ogólna kalkulacja jest korzystniejsza dla wielkiej płyty i wyższego czynszu.

Byłbym zapomniał. Najważniejsze - nie mieszkam na końcu świata Smile a za oknem cisza, spokój i zieleń Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021604 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski