STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
KREDYTY-Chwilówki
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CapsLock




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 843
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie, 20 Sty 2013 22:10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak więc zbieramy chętnych na pozew wspólny zainteresowani pisać na priv



Żaden człowiek podający się za windykatora nie ma prawa wejść do Twojego domu. Nawet gdyby wymachiwał Ci przed nosem setkami dokumentów z pieczątkami i podpisami wszystkich prezesów świata. Żaden człowiek podający się za windykatora nie ma prawa zabierać Ci żadnych przedmiotów. Jeśli doszło już do tego, że windykator wszedł do Twojego domu i zabrał jakiś przedmiot, ZGŁOŚ KRADZIEŻ! Jeżeli jakiś człowiek podający się za windykatora łomoce do Twoich drzwi i grozi Ci czym popadnie ZADZWOŃ NA POLICJĘ I ZGŁOŚ NAPAD! Jeżeli ludzie podający się za windykatorów wydzwaniają do Ciebie w dzień i w nocy, naklejają na drzwi lub wkładają za drzwi kartki, na których widnieje Twoje nazwisko, wysokość długu oraz epitety skierowane pod Twoim adresem, jeżeli ludzie podający się za windykatorów nachodzą Twoich sąsiadów, rodzinę, pracodawców i rozmawiają z nimi o Twoim długu, ZGŁOŚ PRZESTĘPSTWO W PROKURATURZE!Jeśli odmówi wszczęcia postępowania odwołaj się. Masz takie same prawa jak każdy inny obywatel tego kraju, nie jesteś gorszy. Twoje długi nie mają tu nic do rzeczy.

Na pewno wielu z Was przeżyje podobną historię:



(…) W sprawie windykatorów, ich presji, zastraszania mnie, walenia w drzwi, zostawiania kartek w drzwiach w widocznych miejscach, wypytywanie i informowanie o moich sprawach sąsiadów ... - złożyłam doniesienie w 2009 r. do prokuratury, która odmówiła wszczęcia dochodzenia, ponieważ w tym, co robią windykatorzy, nie znalazła czynów zabronionych. Sąd przyklepał takie stanowisko. Na rozprawie sędzia powiedziała mi, że mnie rozumie, ale nie mam świadków tych zdarzeń choć dowody: kartki, pisma...itp, załączyłam. W tym roku wniosłam doniesienie do prokuratury na Firmę Windykacyjną Kruk i mimo, że są świadkowie, prokuratura umorzyła dochodzenie, również z powodu braku znamion czynu zabronionego. Złożyłam zażalenie (...)



Z takim zachowaniem prokuratury spotkacie się pewnie nie raz, ale nie wolno odpuszczać. Prokuratorzy często ulegają stereotypowi dłużnka-złodzieja, przestępcy, lekkoducha, nie traktują poważnie zgłaszanych spraw. Sądzą być może, że sami się o to prosiliście lub, że takie przypadki to rzadkość skoro zgłoszeń jest niewiele. Pokażmy zatem prokuratorom i wszystkim innym, że lewitują, że przestępstwa na dłużnikach to norma. Jest ich dużo. Na tyle dużo, że stały się plagą!

To nie jest już problem jednego czy kilku dłużników, to nie jest zagrywka jakiejś odosobnionej firmy windykacyjnej, to norma, a ponieważ zastraszeni dłużnicy nie zgłaszają przestępstw, obraz jest zakłamany. ZGŁASZAJCIE PRZESTĘPSTWA!Każde, bez wyjątku, nawet najmniejsze. Skarżcie każdą nieprawną zagrywkę firmy windykacyjnej. Kropla drąży skałę!



Pani Magda, która zadzwoniła dziś do mnie z problemem, nie miała pojęcia, że windykator nie ma prawa żądać by wpuściła go do domu. Pani Magda, ze strachu gotowa była spełnić każde żądanie windykatora byle tylko odczepił się od niej. To jednak nie Pani Magda łamie prawo tylko windykator, to nie Pani Magda powinna się bać, tylko windykator.

Casus Finanse Sp. z o. o. z Wrocławia, która na zlecenie Deutsche Banku prowadzi windykację kredytu gotówkowego Pani Magdy działała i tym razem zgodnie z własnymi zasadami, nie mającymi nic wspólnego ani z prawem, w obrębie którego zobowiązana jest się poruszać, ani Kodeksem Dobrych Praktyk, . Zastraszyć, upodlić, obrazić, wyłudzić pieniądze i wyłudzać je tak długo jak się da. Windykator (tym razem kobieta) zaproponowała zadłużonej kobiecie by ta wzięła pożyczkę w Providencie i spłaciła dług, którym administruje Casus Finanse. Część długu. I najlepiej już. Pani Magda, nie wiedząc jeszcze, że padła ofiarą przestępstwa, wdała się w dyskusję z pracownicą Casus Finanse i wybłagała zwłokę w zapłacie długu – dwa dni. Pożyczyła w Providencie nieco ponad trzy tysiące i wpłaciła do casus Finanse. Już następnego dnia dostała telefon, że do jutra musi wpłacić cztery tysiące, a jak nie ma to niech pożyczy. Choćby w Providencie.



Tu nasuwa mi się pytanie, obrzydliwe, aż boję się je zwerbalizować. Czy Casus Finanse (i być może inne firmy windykacyjne) dostają od Providenta pieniądze za każdego napędzonego klienta? Takie działanie jest wszak celowym, rozmyślnym lub jak kto woli – z premedytacją – wpędzaniem człowieka w pętlę kredytową. Jest działaniem w złej wierze. Jest przestępstwem. Dłużnik, który już teraz ma kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań „uszczęśliwiony” pożyczką w Providencie na spłatę starszych kredytów, nie będzie spłacał Providenta bo nie będzie go na to stać. Wówczas stanie się ponownie klientem firmy windykacyjnej, tej samej lub innej i co? Znowu poradzą mu mili państwo na infolinii u windykatorów by pożyczył pieniądze u rodziny, w banku, gdzie bądź i spłacił dług. Inaczej będzie miał problemy, wizyty w domu, telefony, sąd, komornika itd. Błędne koło. NIE DYSKUTUJCIE Z WINDYKATORAMI, NIE SŁUCHAJCIE ICH RAD, ONI DBAJĄ WYŁĄCZNIE O SIEBIE, A WAS NIE SZANUJĄ I WYKORZYSTUJĄ!



Nie wszystko złoto



Wielu z Was gotowych jest uznać, że uprzejmość płynąca z ekranu telewizora, artykułu w prasie lub pierwszej rozmowy telefonicznej całkowicie obala wszystko co tu na Nowym Ekranie wypisujemy o komornikach i windykatorach. Chcesz przekonać się na własnej skórze kto ma rację? Czy Wasze zdrowie i nerwy wytrzymają zmasowany atak na Was i Wasze rodziny?



Poniżej kilka przykładów landrynkowo słodkich artykułów sponsorowanych na temat windykacji (płaconych przez KRUK SA) i „obowiązków” dłużnika wobec windykatora:



„Chwila dla Ciebie” http://m.nowyekran.pl/0294a3ff014067543eb2be123b595c35,14,0.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Twardy




Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 12

PostWysłany: Sro, 12 Mar 2014 12:30:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o ING BGŻ SKOK SKOK TAKTO to można tutaj sprawdzać aktualne rzeczy i wiarygodność tak jakby centrum finansowe, które niezależnie współpracuje z różnymi bankami sprawdza Ciebie i sprawdza na kredyt w którym banku Cię "stać" że tak powiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaska876




Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 103

PostWysłany: Sro, 17 Lut 2016 11:27:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlaśnie wiele osob się na to nabiera a potem wpada w pętlę kredytową. Mój wujek na przykład bierze co chwilę jakieś chwilówki oraz spłaca chwilówki chwilówkami. Nie wiem jak się z tego wywinie....

Sama jakiś czas temu brałam kredyt ale w normalnym banku ( konkretnie w smart banku banksmart.pl ). Przynajmniej oprocentowanie jest akceptowalne a nie kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy procent w ciągu roku.

Swoją drogą to jak się zadłużycie to firmy chwilówkowe nie są tak skore do negocjowania warunków kredytu jak banki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zevran




Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 79

PostWysłany: Nie, 17 Kwi 2016 10:28:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie macie opinie o providencie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
telek




Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 53

PostWysłany: Wto, 19 Kwi 2016 08:37:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zevran napisał:
A jakie macie opinie o providencie?


Na stronie jest cały temat o providencie:
http://www.forum-kredytowe.pl/f160/provident-opinie-42369.html

Osobiscie jestem przeciwny tego typu kredytom. Wszystko jest ładnie i pięknie dopóki spłacasz. Jednak jeśli zaczynają się jakieś problemy finansowe , jeśli masz problemy ze spłatą to firma przestaje być taka miła.

Zaczynają się problemy z windykacją. Jeśłi windykacja nie może niczego zrobić to wkracza komornik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PETER




Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 398
Skąd: Jajkowo.

PostWysłany: Wto, 19 Kwi 2016 13:28:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie natomiast dziwi, że panstwo nasze kochane wie o tym lichwiarskim procederze i zezwala na tego rodzaju praktyki!!! Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pongpang




Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 62

PostWysłany: Czw, 01 Wrz 2016 13:27:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem wiele osob po prostu zagubiło się w tym czym jest chwilówka a czym nie jest. Chwilówka to nie jest kredyt na dłuższy okres. Jest to pożyczka udzielana na krótki czas, na chwilę w przypadku problemów finansowych. O ile jest to dobre rozwiazanie na dwa , trzy tygodnie to jest to złe rozwiązanie na rok. I wcale nie musi być to takim dużym kosztem Zerknijcie sobie tutaj:
https://www.smartpozyczka.pl/
Smart pożyczka daje możliwosć pierwszej pozyczki za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zaksy




Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 129

PostWysłany: Pią, 28 Paź 2016 07:07:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Państwo nie może zabronić wszystkiego, wyręczać obywateli w podejmowaniu rozsądnych decyzji. Trzeba być świadomym konsumentem przy podejmowaniu decyzji zakupowych.
I tak pewne praktyki firm pożyczkowych zostały ukrócone. Mam na myśli chociażby rolowanie pożyczki - a więc odroczeniem spłaty zobowiąznia na kolejny okres. Wiąże się to też z dodatkowymi opłatami. Odsyłam jeszcze tutaj http://kartuzy.info/wiadomosc,28289,Czym-jest-rolowanie-pozyczki-i-jak-zabrania-go-ustawa.html jak coś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
standek




Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 73

PostWysłany: Wto, 06 Mar 2018 10:51:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj slyszałem o tym. Obecnie bardzo trudno jest przedłużyć termin splaty pożyczki bo firmy po prostu się na to nie godzą....
Sam zastanawiałem sie nad darmową pozyczka. Co sądzicie o takich chwilówkach? Nie chcę płacić za pożyczenie pieniedzy. Widziałem, że Lendon ma ofertę pożyczki do 2500 zł na 62 dni ale czy jest to rzeczywiście pożyczka z brakiem opłat czy jakieś opłaty wychodzą w trakcie?
http://twojapierwszachwilowka.pl/


Ostatnio zmieniony przez standek dnia Sro, 28 Mar 2018 09:37:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fotob




Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 1

PostWysłany: Sob, 24 Mar 2018 12:56:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz na priv, chyba mogę pomóc w tym temacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tara




Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 152

PostWysłany: Wto, 10 Lip 2018 07:04:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Windykator faktycznie nie ma prawa wejśc do mieszkania, ale już komornik to zupełnie inna sytuacja i jesli nie spłącacie pożyczki to firma może oddać sprawę do sądu. I wtedy już nie ma wyjścia, trzeba płacić. Tak więc powinniście jak najbardizej unikac takich sytuacji oraz starać się spłacić pożyczkę w terminie. Dla wygody i dla czystego sumienia.....
Ze swojej strony polecam pożyczkę Moneyman:
uczciwie
jak na prywatną firmę maja dobre warunki
poza tym mają tam pierwszą pozyczke za darmo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapisz




Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 21

PostWysłany: Sob, 25 Sie 2018 16:24:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nie dochodziło do takich sytuacji trzeba 2 razy pomyśle zanim raz się pożyczy. Tym bardziej że na bankowym rynku można znaleźć prawdziwe perełki kredytowe. W banku Raiffeisen można wziąć kredyt gotówkowy bez odsetek. Płaci się tylko prowizję bankową która jest uzależniona od ilości rat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anna27




Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 48

PostWysłany: Sro, 10 Kwi 2019 12:59:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapisz napisał:
Żeby nie dochodziło do takich sytuacji trzeba 2 razy pomyśle zanim raz się pożyczy. Tym bardziej że na bankowym rynku można znaleźć prawdziwe perełki kredytowe. W banku Raiffeisen można wziąć kredyt gotówkowy bez odsetek. Płaci się tylko prowizję bankową która jest uzależniona od ilości rat.


No w sumie muszę się tutaj z tym zgodzić. Aczkolwiek Ty również reklamujesz bank, który ma niższe oprocentowanie od kredytów w firmach prywatnych, ale jednak jakies oprocentowanie ma. Można wpaść w długi zarówno w firmach prywatnych jak również i w bankach. Nie ma to takiego dużego znaczenia. Moim zdaniem zarówno pożyczki prywatne jak i pożyczki w bankach mogą być dobre o ile bierze się je z głową. A jak bierze sie je bez głowy to można w każdej sytuacji się zadłużyc. https://www.futurecapital.pl Więcej informacji tutaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.026242 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski