STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Rekuperator w budynku mieszkalnym
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pią, 22 Mar 2013 09:38:55    Temat postu: Rekuperator w budynku mieszkalnym Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z czytających ma może doświadczenie w użytkowaniu rekuperacji Question
Teoretycy mnie nie interesują - chciałbym poznać opinie posiadaczy Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dog




Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 533
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 23 Mar 2013 07:06:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam taki sprzęt w zakładzie pracy. Jeśli wyrażasz chęć, to zapraszam na oględziny i opowiastki. Wink Na PW mogę Ci podać namiar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sob, 23 Mar 2013 18:17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świeże powietrze przez cały dzień, w czasie gotowania reku na całą moc i po 30 min zapach gotowanych potraw znika. Rekuperator Brink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 25 Mar 2013 07:54:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dog dzięki - na pewno też skorzystam choć intersi mnie bardziej użytkowanie w domu.
Qba, a masz opcję z gruntowym wymiennikiem ciepła ? Rekuperator z by-passem ? I jaką kubaturę masz do przewiania ? Na jakich rurach masz system i skąd miałeś firmę (no chyba że montowałeś sam) Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pon, 25 Mar 2013 16:54:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam gruntowego wymiennika - za dużo kosztuje, rekuperator ma bypass - dobre na lato, rury metalowe spiro, kubatury coś koło 200 m3, większość robiła firma AirSystem Wentylacja. Reku stoi w części ogrzewanej budynku, mimo dobrej akustyki korytarza wentylator nam w ogóle nie przeszkadza. W tą zimę nic nam tez nie zamarzło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan




Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 182

PostWysłany: Pon, 25 Mar 2013 22:16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M. in. rekuperator jest lekiem na koszty. Jako lek - pomagając szkodzi. Chodzi o małe strefy, gdzie bakterie mnożą się /mogą się mnożyć świetni Chyba lepiej tanio ogrzewać i te tanie kalorie wypuszczać w tradycyjnej wentylacji.
Posadzka grubości 1.5m ogrzana kolektorami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Wto, 26 Mar 2013 10:06:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stan, obecnie stosuje się rury antybakteryjne, jak również środki do okresowego "psikania" w instalację, są też wkłady dla alergików.
Porównajmy
Przy obecnym budownictwie (tj. hermetyczne drzwi i okna) wentylacja grawitacyjna nie ma prawa działać (w lato nie działa nawet przy uchylonych oknach) więc nie wiem co lepsze - wilgoć w domu (będąca pożywką dla zarodników grzybów i pleśni) czy "niby wylęgarnia" bakterii z rury rekuperatora Rolling Eyes

Dla przypomnienia, to nie jest temat by kogoś do rekuperacji przekonywać - ja chcę po prostu dotrzeć do osób którzy już to mają.

Qba, dzięki za cynk - już się z nimi skontaktowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzkowa




Dołączył: 27 Mar 2014
Posty: 1

PostWysłany: Czw, 27 Mar 2014 16:55:07    Temat postu: rekuperacja Odpowiedz z cytatem

hej ja mam rekuperator w domu juz od 4lat i jestem zadowolona. slyszalam ze bardzo duzo zalezy od firmy ktora to zaklada czy zrobi dobrze cala instalacje tak aby nie bylo problemow. Mój mąż wybral i wszystko gra. Chociaż nasi przyjaciele wzieli inna firme do rekuperacji nazywa sie ventermo o ile dobrze pamietam. ja mam takie doświadczenia, mam nadzieje ze cos pomoglam Wink pozdrawiam[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nell1108




Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 2

PostWysłany: Nie, 30 Mar 2014 22:26:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupując rekuperator, wybiera się taki, którego wentylator obliczeniową ( wynikającą z projektu) ilość powietrza tłoczą na środkowym biegu.
Natężenie przepływu, nazywane wydatkiem, to najważniejszy parametr charakteryzujący wentylator. Informacje o tym, jaką objętość ( masę ) powietrza jest on w stanie przetłoczyć w jednostce czasu ( najczęściej w m3/h). By dobrać urządzenie trzeba jeszcze wiedzieć, z jaką siłą może to robić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 31 Mar 2014 06:28:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nell1108 napisał:
Kupując rekuperator, wybiera się taki, którego wentylator obliczeniową ( wynikającą z projektu) ilość powietrza tłoczą na środkowym biegu.[...]
Owszem, ale ten parametr jest ważny dla projektanta a nie dla inwestora Wink
Z drugiej strony przez 95% czasu pracy reku... i tak chodzi on na biegu I Smile
nell1108 napisał:
[...]Natężenie przepływu, nazywane wydatkiem, to najważniejszy parametr charakteryzujący wentylator. [...]
Z punktu widzenia użytkownika najważniejszym parametrem jest to, czy wentylator(y) są na prąd stały, bo akurat te są cichsze i pobierają mniej energii Exclamation Nie sztuką mieć jest jednostkę która pobiera 60 Wat na pierwszym biegu, sztuką jest pobierać na tym biegu 11 W a taką możliwość dają właśnie wentylatory DC.

nell1108 napisał:
[...]By dobrać urządzenie trzeba jeszcze wiedzieć, z jaką siłą może to robić.
...ale od tego jest projektant by wyliczył jakiej wydajności ma być jednostka centralna, typ wymiennika ciepłą a co najważniejsze przekroje przewodów (by nie było słychać szumu ani nie zdławić wentylatorów zbyt małymi przekrojami przewodów) Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ArdelleWKS78




Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 3

PostWysłany: Wto, 08 Kwi 2014 21:00:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam rekuperacje w domku jednorodzinnym, wspaniały system wymiany powietrza, polecam każdemu, zero brzydkich zapachów i wilgoci, polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 09 Kwi 2014 07:30:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ArdelleWKS78 napisał:
[...]zero brzydkich zapachów i wilgoci[...]
Podpytam, jesteś już na etapie montowania w domu nawilżaczy Question Bo reku aż za bardzo wysusza powietrze Idea

P.S. Masz gruntowy wymiennik ciepła ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CapsLock




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 843
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro, 09 Kwi 2014 10:55:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w vorwerku by takie urządzenie się przydało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redd's




Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pon, 12 Maj 2014 12:29:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podnoszę. Jakieś nowe doświadczenia ktoś posiada?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pią, 27 Cze 2014 06:15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy wspomnieć, że Airsystem ma siedzibę w Poznaniu ale właściciel - Sebastian, pochodzi z Brodnicy Exclamation
Mi też On robił całą req w domu Cool Solidna firma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017665 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski