STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Jaką drukarkę kupić ?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiszot




Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 1

PostWysłany: Sro, 03 Kwi 2013 17:37:05    Temat postu: Jaką drukarkę kupić ? Odpowiedz z cytatem

Witajcie, potrzebuje pomocy związanej z wyborem taniej drukarki, która jednocześnie będzie drukowac duzo i tanio. Co myślicie o drukarkach Epson z system CISS? Kilka osób polecało mi ten sprzęt. Kilka odradzało w końcu sam nie wiem co mam myśleć. Z góry dziękuje za opowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Sro, 03 Kwi 2013 18:05:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Epson jest tani i zamienniki tuszy możesz tanio kupić na allegro. Używam Epsona kilka lat i nie narzekam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
studencik




Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 505
Skąd: brodnica/sopot

PostWysłany: Czw, 04 Kwi 2013 00:17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei uzywam brothera DCP-J315W od jakichs dobrych dwoch lat. Zamienniki na allegro kosztuja grosze i starczaja na dlugo- a drukuje nie malo.
Pozatym urzadzenie ma wi-fi, system nie pozwalajacy na wyschniecie tuszu itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vewerka




Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 36

PostWysłany: Czw, 04 Kwi 2013 08:47:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko HP! Żadne bradery. Jak kupisz dobry model, nie taki z supermarketu za 100 zł, to i tusze masz tanie. Np. model HP Deskjet Ink Advantage K209a, kosztuje niecałe 400 zł, a tusze do niego to wydatek ok. 35 zł, czarny i kolorowy. Tusze są już z głowicami, nie tak jak w bratherze.
Brather to w ogóle porażka. jakość wydruku w trybie normalnym gorsza niż w hp w trybie roboczym, w bratherze tusz zasychał już po kilku godzinach (trzeba włączać czyszczenie, które pożera dużą ilość tuszu), do tego kolor trzy osobne pojemniki i koszt ok. 60zł Rolling Eyes
Przy zakupie drukarki radze najpierw dowiedzieć się ile kosztuje tusz, bo drukarka może być tania a potem w eksploatacji wychodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Czw, 04 Kwi 2013 10:17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vewerka.... nie opisuj zabytków tylko aktualne urządzenia. Mam Brothera DCP- J125 i nie ma mowy o żadnym zasychaniu , drukarka automatycznie..sama czyści głowice...a tusze, zamienniki cztery pojemniki o zwiększonej pojemności kosztują 40 zł z dostawą do domu przez kuriera. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariello




Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 295
Skąd: Broadway

PostWysłany: Czw, 04 Kwi 2013 12:31:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korzystam z epsona Very Happy , kilka lat, a drukuję MASOWO Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrrutk




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 26

PostWysłany: Czw, 04 Kwi 2013 16:06:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brother J315W, posiadam, używam i polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
studencik




Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 505
Skąd: brodnica/sopot

PostWysłany: Pią, 05 Kwi 2013 00:51:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vewerka...
widze ze lubisz bajki opowiadac Smile
moj "brader" kosztowal drozej niz urzadzenie all in one firmy hape.
Mialem wlasnie kiedys urzadzenie hape all in one i juz nigdy wiecej hape w moim domu a kosztowalo fortune!
Dlatego kupilem nieco drozsze urzadzenie (porownywalnie z hape) zeby wlasnie miec spokoj z tuszami, ktore do hapeka sa chyba najdrozszymi tuszami na rynku.
Jakosc wydruku to chyba porownujesz z braderem sprzed 10 lat i z hapekiem sprzed roku. Fotografie wychodza wysmienicie, oczywiscie na dobrym papierze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 05 Kwi 2013 13:49:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli patrzymy na stosunek ceny do jakości to chyba faktycznie najlepiej wypada Brother. Ostatnio pomagałem znajomej w wyborze urządzenia wielofunkcyjnego, z początku byłem bardziej nastawiony na HP jednak koszty eksploatacji są dużo wyższe praktycznie w każdym modelu porównywalnym z firmy Brother.
To może okazać się pomocne:
http://www.chip.pl/ranking/drukarki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brod.pl




Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 767
Skąd: z naszej Brodnicy:)

PostWysłany: Pią, 05 Kwi 2013 21:35:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam samsung ML-1675 Cena:
drukarka 176zł + chip 45 zł = 221 zł i wydrukujesz ponad 1 tyś stron i drukarka łatwa do napełniania,mam ponad 3 lata taką i wydrukowane ponad 3,6 tyś stron i raz tylko zmieniany cały toner na gwarancji i do teraz drukuje wyśmienicie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
babuch69




Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 5

PostWysłany: Sob, 06 Kwi 2013 13:20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja posiadam Brothera MFC-250C mam go ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolony. Zamienniki kupuję po 10 zł za sztukę (są 4) i drukuje jakieś 600 stron w kolorze. Naprawdę dużo drukuję i polecam drukarki firmy Brother a przynajmniej na pewno MFC-250C
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vewerka




Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 36

PostWysłany: Pon, 08 Kwi 2013 09:02:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
vewerka...
widze ze lubisz bajki opowiadac
moj "brader" kosztowal drozej niz urzadzenie all in one firmy hape.
Mialem wlasnie kiedys urzadzenie hape all in one i juz nigdy wiecej hape w moim domu a kosztowalo fortune!
Dlatego kupilem nieco drozsze urzadzenie (porownywalnie z hape) zeby wlasnie miec spokoj z tuszami, ktore do hapeka sa chyba najdrozszymi tuszami na rynku.
Jakosc wydruku to chyba porownujesz z braderem sprzed 10 lat i z hapekiem sprzed roku. Fotografie wychodza wysmienicie, oczywiscie na dobrym papierze.

Bajki powiadasz Shocked
Podałam konkretny model więc możesz sobie sprawdzić jakie to bajki. Zapłaciłam dokładnie 389 zł, a tusz oryginalny (nie zamiennik!!!) HP kosztuje 35 zł, to też można sprawdzić, no ale ty wiesz lepiej... bez komentarza.
Porównywałam brothera z poprzednią drukarką, którą z powodzeniem możesz nazwać zabytkiem model 840 i jakość na tej drukarce była lepsza niż brothera, niby nowszej.
A więc porónuje brathera z przed trzech lat do hp sprzed ok. 10lat!
A brother, no cóż wybacz nie pamiętam modelu, wylądowała w śmietniku po roku użytkowania. Poza tym co za oszczędność jeżeli tusz kosztował 17 zł i starczał na miesiąc a hp za 35 starcza mi na trzy!
Tak się utarło że marka HP jest droga więc nikomu nawet się nie chce sprawdzać, ale jak się dużo drukuje ( i nie zamierza co roku wymieniać drukarki)i ważna jest jakość, niezawodność to tylko HP.
Very Happy
To ty masz wiadomości o HP chyba sprzed 10 laty! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Pon, 08 Kwi 2013 12:14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już nawet nie pamiętam ile lat użytkuję prostą atramentówkę hp, jestem nadal zadowolona, a wcale nie była droga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vincent




Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 1

PostWysłany: Sro, 10 Kwi 2013 08:57:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vewerka ma sporo racji, HP szczególnie model który poleciła jest bardzo wydajny tusze hp 703 pomimo małej pojemności (bo chyba koło 4ml) potrafią tak zagospodarować ten atrament, że starcza dużo dłużej. Tu chyba znaczenie ma nowsza technologia i mniejsze dysze/głowice które pozwalają dokładniej nanosić tusz. W dodatku te tusze w oryginale są tak atrakcyjne cenowo, że nie bardzo opłaca się stosować zamienniki. Głowica jest wbudowana w tusz więc jej awaria nie dyskwalifikuje urządzenia, trzeba tylko kupić nowy tusz.

Z kolei Brother bardziej poszedł w stronę wkładów bez wbudowanej głowicy, dlatego są tanie, bo są to same pojemniki z tuszem, a głowica wbudowana jest w drukarkę. Używając kiepskiej jakości atramentu i rzadko drukując można bardzo łatwo doprowadzić do tego, że głowica zaschnie a wtedy trzeba się liczyć z wymianą głowicy, której koszt wymiany jest nieopłacalny co defakto skutkuje wymianą drukarki.

Brother wprowadził udoskonalenie, które sprawia, że drukarka, gdy nie jest używana raz za czasu przeczyszcza sobie głowicę atramentem, aby ta nie zaschła, jednak trzeba pamiętać, że aby to zabezpieczenie działało drukarka musi być włączona do prądu 24h na dobę. Osoby które niewłaściwie eksploatują te urządzenia (np. wyłączają z gniazdka, lub na listwie - brak mechanizmu czyszczenia głowicy) mogą mieć problemy z zasychaniem tuszu na wbudowanej głowicy. To zabezpieczenie ma też wadę, czyszczenie głowicy odbywa się przy użyciu niewielkiej ilości atramentu, innymi słowy atrament może nam ubywać pomimo, że nic nie drukujemy.

Reasumując tusze brother są tanie bo nie mają wbudowanej głowicy, opłaca się stosować te drukarki, gdy drukuje się bardzo dużo, ewentualnie należy mieć ją włączoną do prądu cały czas.

Tusze hp są droższe ponieważ mają wbudowane głowice (nie wszystkie, ale większość). Tusze HP 703 są niezwykle wydajne pomimo zastosowania niewielkiej ilości atramentu. Zapchanie głowicy w tym wypadku nie grozi wymianą urządzenia a tylko wymianą tuszu.

Może zastanów się nad drukarką laserową monochromatyczną, można dostać na prawdę w dość dobrej cenie a toner wystarcz na ok 1500 lub więcej stron, w zależności od modelu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zuza01




Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 11

PostWysłany: Wto, 14 Maj 2013 17:17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli sprzęt ma drukować dużo i tanio to moim zdaniem lepiej zdecydować się na drukarkę laserową. Ja mam Lexmark z40 i spełnia moje oczekiwania w 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.065004 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski