STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Palenie śmieci
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 10 Sty 2017 02:15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fenrir napisał:
Trochę trzeźwiejsze spojrzenie na smog który nie wziął się w Polsce w ciągu jednego dnia.
http://gazetabaltycka.pl/promowane/alarm-smogowy-w-polsce-o-co-tak-naprawde-chodzi
Czytam te „może” teorie spiskowe, które mają usprawiedliwić własne niedołęstwo:
„Może nasi zachodni przyjaciele już przygotowują się do wznowienia produkcji węgla na potrzeby polskich gospodarstw domowych. Może już opracowali nowe, ekologiczne piece węglowe, które za dwa, trzy lata jako jedyne będzie można eksploatować na terenie Unii Europejskiej?”
i pytam, kto nam zabrania opracować takie piece (jeśli to możliwe). A może autor sugeruje, że jesteśmy głupsi? I dalej:
„Ale rzeczywiście, stare samochody mogą być powodem wzrostu zanieczyszczenia powietrza. Ale nie w stopniu zagrażającym zdrowiu lub życiu obywateli!”
Nie tylko stare samochody, wszystkie samochody zagrażają zdrowiu i życiu obywateli (nawet na pasach dla pieszych)! Niemcy to przecież doświadczalnie wypróbowali wpuszczając spaliny do środka naczepy samochodu. Pasażerowie tej części mocno, jak wiadomo, na zdrowiu ucierpieli. Przeczytałem też komentarze pod publikacją.
Zgadzam się z większością i niepatriotycznie duszę się na Starym Mieście w Brodnicy. Zduńska i Przykop, tragedia! Tu parę obrazków z Bcy:
http://www.nowosci.com.pl/region/a/dym-nad-miastem-czym-ludzie-pala-w-piecu,11442709/
Sprawa nie jest nowa, już parę lat temu prasa brodnicka pisała o smogu nad Brodnicą widocznym od strony Cieląt, o „pokrywce” nad Brodnicą widoczną z samolotu itd. tyle tylko, że problem osiągnął teraz granicę tolerancji.
Metoda bezsilnych i leniwych - zamiast brać się za wszechobecny syf, podrzuca się prymitywne „ komu na tym zależy?” Udusimy się na złość UE, pożyjemy do 60, będziemy wyglądać jakoś mizernie i brudnawo. Z takiego obrotu sprawy pewnie tylko Putin się ucieszy :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ostatni_sprawiedliwy




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 29

PostWysłany: Wto, 10 Sty 2017 08:22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
fenrir napisał:
Trochę trzeźwiejsze spojrzenie na smog który nie wziął się w Polsce w ciągu jednego dnia.
http://gazetabaltycka.pl/promowane/alarm-smogowy-w-polsce-o-co-tak-naprawde-chodzi
Czytam te „może” teorie spiskowe, które mają usprawiedliwić własne niedołęstwo:
„Może nasi zachodni przyjaciele już przygotowują się do wznowienia produkcji węgla na potrzeby polskich gospodarstw domowych. Może już opracowali nowe, ekologiczne piece węglowe, które za dwa, trzy lata jako jedyne będzie można eksploatować na terenie Unii Europejskiej?”
i pytam, kto nam zabrania opracować takie piece (jeśli to możliwe). A może autor sugeruje, że jesteśmy głupsi? I dalej:
„Ale rzeczywiście, stare samochody mogą być powodem wzrostu zanieczyszczenia powietrza. Ale nie w stopniu zagrażającym zdrowiu lub życiu obywateli!”
Nie tylko stare samochody, wszystkie samochody zagrażają zdrowiu i życiu obywateli (nawet na pasach dla pieszych)! Niemcy to przecież doświadczalnie wypróbowali wpuszczając spaliny do środka naczepy samochodu. Pasażerowie tej części mocno, jak wiadomo, na zdrowiu ucierpieli. Przeczytałem też komentarze pod publikacją.
Zgadzam się z większością i niepatriotycznie duszę się na Starym Mieście w Brodnicy. Zduńska i Przykop, tragedia! Tu parę obrazków z Bcy:
http://www.nowosci.com.pl/region/a/dym-nad-miastem-czym-ludzie-pala-w-piecu,11442709/
Sprawa nie jest nowa, już parę lat temu prasa brodnicka pisała o smogu nad Brodnicą widocznym od strony Cieląt, o „pokrywce” nad Brodnicą widoczną z samolotu itd. tyle tylko, że problem osiągnął teraz granicę tolerancji.
Metoda bezsilnych i leniwych - zamiast brać się za wszechobecny syf, podrzuca się prymitywne „ komu na tym zależy?” Udusimy się na złość UE, pożyjemy do 60, będziemy wyglądać jakoś mizernie i brudnawo. Z takiego obrotu sprawy pewnie tylko Putin się ucieszy Smile


Przerabialem ten temat przy wymianie na pięć olejowy i uważam że jest rozdmuchany przez jedną ze stron. Nie twietdzę że oddychamy świeżym powietrzem ale czepiacie się tylko opalania węglem to trochę przegięcie.
Czemu ekolodzy nie lobbują za tańszymi ogniwami słonecznymi, za wiatrakami przydomowych i każdym innym alternatywnym ogrzewaniem?! Czemu nikt nie okupuje ministerstwa środowiska?
Teorie spiskowe, teoriami ale ktoś na tych zmianach zarobi pewnie krocie.

Poza tym wanasaba mam pytanie. Jak ogrzewasz dom? Czy jesteś już eko? Czy do pracy jedziesz rowerem a może zabierasz po kilku znajomych by każdy nie jechał autem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 10 Sty 2017 11:02:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ostatni_sprawiedliwy
Nie obchodzą mnie kalkulacje, kto zarobi. Mogę też zapytać, a kto zarabia na istniejącym stanie, nie inwestując, a kasując kosztem zdrowia zazwyczaj innych? Dlaczego w procesie ulepszania z góry wykluczamy rodzimy przemysł czy firmy? Komu na tym zależy, aby moją troskę o zdrowie sprowadzić do problemu niepoprawności politycznej? Nie zwracaj się proszę do mnie w liczbie mnogiej, bo jeśli mam to samo zdanie co jakaś grupa, to tylko konsekwencja faktu, że nie żyjemy na bezludnej wyspie. Lobby, to brzmi ładnie, przy informacjach o węglu słyszałem zazwyczaj o mafiach węglowych i sypiących się trupach. Nie pisałem, że chodzi tylko o opalanie węglem, wymieniłem też samochody (np. pył gumy z opon, pył z hamulców!), nie będę wymieniać każdego świństwa, które tu fruwa z niezabezpieczonych budów, prac przy nawierzchniach ulic, z niezabezpieczonych składnic i przy rozwożeniu luźnego węgla w mieście, czy palenia czegoś tam w ogródkach i na polach. Problem dojrzał, bo ludzie poczuli, że się duszą! W Bcy wiele domów mogłoby być podpiętych pod ogrzewanie centralne czy gazowe, ale nie jest ze wzgl. na koszty, które musieliby ponieść ich właściciele. Czy w tej sytuacji jest sens dyskutować o jeszcze droższych instalacjach alternatywnych ogrzewań wymagających intensywnych prac konserwacyjnych? A gdzie z tymi panelami czy wiatrakami? (gdzieś tam już ostatnio koło Brodnicy protestowali z powodu planowanego pola paneli słonecznych). No i podstawowe w Polsce pytanie: kto na tym by zarobił? A może na początek lepiej się zastanowić nad filtrami na każdym kominie i inną organizacją ruchu w Brodnicy (ronda!)? Może przy stawianiu nowych osiedli pomyśleć o wymuszonej cyrkulacji powietrza? Może wyegzekwować obowiązek wyłączania silników samochodowych? Mam milczeć, że się duszę, bo to może szkodzić władzy, która zamiast wypełniać swój konstytucyjny obowiązek ochrony życia obywateli, zastanawia się kto na tym zarobi i argumentuje, że akceptacja tradycyjnego syfu to niemal patriotyczny obowiązek? Dlaczego akurat teraz? A dlaczego nie? Bo nie pasuje i chętniej niektórzy zajęliby się innymi problemami, które można młócić bez końca jak np. wybrane problemy awiacji? Jak ogrzewam dom, już tu pisałem, jeżdżę rzadko kilkuletnim samochodem benzynowym, zazwyczaj chodzę pieszo – lubię kontakt z innymi ludźmi, nie lubię jeździć autem. Kończę, bo muszę jeszcze rozwiązać problem czy kupić brodnickie masło. Jak kupię to wesprę miejsca pracy ale i dam zarobić właścicielowi, który wali sadzę z komina na miasto. Ale może zachoruje sąsiad, a nie ja?
Wychodzę z tematu, bo nie mam już nic innego do powiedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ostatni_sprawiedliwy




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 29

PostWysłany: Wto, 10 Sty 2017 12:21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko powiedzieć że do niedawna pewien niemiecki koncern szczycił się najbardziej ekologicznymi silnikami w swoich autach.Za kłamstwo prawie niezbankrutował.

Nie łykajmy wszystkiego. Wystarczy że już wszystko wdychamy.


''W mediach szeroko kolportowana jest jako "mapa zanieczyszczeń powietrza" mapa stężenia jednego tylko czynnika zanieczyszczeń - benzo[a]pirenu, w którym Polska wygląda jako najbardziej zanieczyszczone państwo Europy. Tyle że benzopiren jest tylko jednym z 9 najważniejszych tego rodzaju czynników - tym, przez który w niełaskę unijną popadło tradycyjne wędzenie. Gdyby jednak przedstawić taką mapę oparta o inny czynnik: np. dla dwutlenku azotu[url] http://goo.gl/jk9074[/url] - najbardziej zanieczyszczone wypadają kraje Beneluksu oraz Włochy, zaś Polska w niewielkim stopniu, itd.''

Kompleksową mapę jakości powietrza w Polsce można znaleźć tutaj: http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sob, 04 Lut 2017 20:44:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam niewlasciwe strony?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,142874,title,Policjanci-beda-wyposazeni-w-maski-chroniace-przed-smogiem-Musimy-dbac-o-ich-zdrowie,wid,18693459,wiadomosc.html?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 17 Lut 2017 21:37:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukałem, szukałem i via Wrocław znalazłem! Popatrzcie tu (wymyślili Szwaby):
http://opendata-stuttgart.github.io/feinstaub-map/
To mapa, na której widać aktualne pomiary czujników podłączonych do sieci.
Mapę można w znany sposób powiększyć lub pomniejszyć. Czujnik we Wrocławiu umieszczony jest gdzieś w okolicach ul. Kruczej. Jeden sensor podpięty jest też z Dominikany. Inne na Tajwanie. Można najechać myszką na zaznaczony obszar i odczytać ilość czujników w danej okolicy oraz wartości. Super!
Koszt czujnika zrobionego samemu z zamówionych części to 30 Euro.
Gdzie zamówić i jakie części (EINKAUFLISTE), jak zrobić i zainstalować, wytłumaczono na stronie:
http://luftdaten.info/feinstaubsensor-bauen/#feinstaubsensor-konfiguration
Tu jeszcze dodatkowo budowa:
https://www.youtube.com/watch?v=8oLCTeCfabU
https://www.youtube.com/watch?v=hTSu_npeuuo
Każdemu, kto jako pierwszy zainstaluje w jednej z dzielnic Brodnicy taki widoczny w sieci czujnik, zwracam koszty w wysokości 150 zł. Kontakt ze mną, ewentualne pytania czy propozycje: ptaszek@trash-mail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Wto, 20 Lut 2018 10:37:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam mieszkańców ul Korczaka .... po kilku cieplejszych dniach i nocach , kiedy robi się zimniej spalają swoje zapasy śmieci .....
Smród i dym czuć i widać z kilometra ..... straż miejska nie widzi tego bo pracuje do 15 -ej ....?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 31 Sty 2019 20:04:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione na wiosce Smile

https://www.wiocha.pl/1563659,W-BRODNICY-SERGREGUJEMY-SMIECI

Naprawdę jest tak fatalnie w Bro z powietrzem Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aleks




Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 65

PostWysłany: Sob, 20 Kwi 2019 03:40:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam PGK Brodnica .Taniocha, no moze troche za dojazd ci policza Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 20 Kwi 2019 06:48:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam bombardowane napalmem .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.020075 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski