STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Sprzątanie kupek po pupilach-wasze spostrzezenia...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 14 Paź 2014 21:21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacznijmy od tego że śmietniki w cbr to towar deficytowy

a co do czystości po braciach mniejszych, mści się brak edukacji tych większych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 21 Paź 2014 23:04:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dzis poluje na wspolnikow o szesciu lapach, ale latwe to nie bedzie (swiatlo, odleglosc itp)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sro, 22 Paź 2014 11:37:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdyby miasto wynajelo ten samochod z megafonami? Moglby pojezdzic i straszyc plakatami zalatwiajacego sie pieska i trabic apel o sprzatanie, nastepstwach, bakteriach, informowas o torebkach i pojemnikach itp i prosic o "wspoldzialanie" nas wszystkich :)
W innych krajach sluzby porzadkowe maja prawo sprawdzic czy idac z psem masz przy sobie torebke. Nie masz - mandat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena88




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro, 22 Paź 2014 22:06:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby i u nas kiedyś tak było i niefrasobliwi właściciele pupili bez torebek podlegali grzywnie. Jest to zwłaszcza wnerwiające na osiedlach. Wokół place zabaw i piaskownice a tu bach i dziesiątki psich niespodzianek dziennie. A potem każdy udaje, że od jego azorka ptaszki odnoszą...Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaJa




Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 1225

PostWysłany: Czw, 23 Paź 2014 09:57:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że powinno być więcej pojemników na psie odchody. Jeden kosz na 2 parki to zdecydowanie za mało. Kiedyś zwróciłam uwagę jednej starszej pani, żeby łaskawie posprzątała po swoim psie, a ona odparła mi na to, że mam się zająć swoim g*****. I jak tu walczyć z takimi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 23 Paź 2014 14:15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak edukacji wczesnoszkolnej się kłania. Nikt na wbija do głów dzieciakom, że jak jego pupilek narobi na chodniku to obowiązkiem jest posprzątanie po nim. To powinien być odruch - wyciągam torebkę i sprzątam. Obecnie odruch jest taki, że nagle właściciel podczas załatwiania potrzeb przez pieska nagle zaczyna oglądać chmurki i szybko oddala się od miejsca zdarzenia udając, że nic nie widział. Była fajna akcja zorganizowana przez młodzieżową radę konsultacyjną. Rozłożyli na rynku co kawałek atrapy psich odchodów tak, że nie dało się tego zauważyć. Takich pomysłów potrzeba więcej. Jeśli nawet nauczy to tylko kilku osób porządku, to warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emc81




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 209

PostWysłany: Pią, 24 Paź 2014 08:42:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli ktoś potrafi posprzątać po swoim psie, to nie przeszkadza mu brak specjalnego kosza, ale wrzuci do normalnego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pią, 24 Paź 2014 21:03:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie.boli tak.jak.kieszeń .....panowie z straży miejskiej mogliby od czasu do czasu pofatygowac sie na blokowisko i wypisać solidne nagrody za pozostawienie łajna ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 24 Paź 2014 22:47:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
Nic nie.boli tak.jak.kieszeń .....panowie z straży miejskiej mogliby od czasu do czasu pofatygowac sie na blokowisko i wypisać solidne nagrody za pozostawienie łajna ....


Jack 254 teraz to poleciałeś. Przecież wg naszego komendanta SM w Brodnicy praca strażników ma charakter interwencyjny. Co to oznacza? CZEKAJĄ aż zadzwonisz i powiesz co jest nie tak, dlaczego mają interweniować. W takiej sytuacji musisz zaczepić osobę, która wyszła z pieskiem, poprosić właściciela aby ten z kolei rozkazał psu aby zacisnął zwieracze i poczekał z załatwieniem potrzeby do momentu aż całą sytuację będą mogli zobaczyć strażnicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 25 Paź 2014 06:59:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam plan B wyposażyć komandosów z SM w woreczki do zbierania łajna i kazać zbierać to czego nie upilnowali Pensja wypłacana od zebranego kg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 25 Paź 2014 10:02:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
Mam plan B wyposażyć komandosów z SM w woreczki do zbierania łajna i kazać zbierać to czego nie upilnowali Pensja wypłacana od zebranego kg


No i znalazłeś rozwiązanie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sob, 25 Paź 2014 10:04:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
Mam plan B wyposażyć komandosów z SM w woreczki do zbierania łajna i kazać zbierać to czego nie upilnowali Pensja wypłacana od zebranego kg

Super! Wogole czyta sie fajnie, tylko co z tego wszystkiego wynika? Ze sobie popiszemy i moze nam ulzy? A moze nalezaloby utworzyc komisje z radych "od czytania glosow w necie" i formulowania wnioskow na tej podstawie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 25 Paź 2014 10:11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
Jack 254 napisał:
Mam plan B wyposażyć komandosów z SM w woreczki do zbierania łajna i kazać zbierać to czego nie upilnowali Pensja wypłacana od zebranego kg

Super! Wogole czyta sie fajnie, tylko co z tego wszystkiego wynika? Ze sobie popiszemy i moze nam ulzy? A moze nalezaloby utworzyc komisje z radych "od czytania glosow w necie" i formulowania wnioskow na tej podstawie?


Wg mnie człowiek, który zasiada w radzie a nie czyta najpopularniejszego forum w Brodnicy to dupa a nie radny! Wstrzymajmy się z podejmowaniem działań do wyborów, wtedy zobaczymy kto się dostanie. Jeśli będzie z kim gadać to coś może ruszy. Jeśli znowu wybierzemy statystów to trzeba założyć jakieś własne stowarzyszenie działające na rzecz mieszkańców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bańka




Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 172

PostWysłany: Pon, 27 Paź 2014 14:48:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam po swoim psiaku sprzątam, ale miasto też mogłoby o tym pomyśleć i wyposażyć właścicieli czworonogów chociażby w zapas woreczków biodegradalnych, które ja akurat kupuję sama i które wcale nie są takie najtańsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Pon, 27 Paź 2014 20:33:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, czy papier do twarzy tez ci miasto kupuje ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.023651 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski