STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Sprzątanie kupek po pupilach-wasze spostrzezenia...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Wto, 28 Paź 2014 08:10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postawić automaty z woreczkami na odchody w miejscach najczęstszych spacerów. Obok śmietników których też nie ma.


Jack wystarczy aby surowo egzekwowali stosowanie przepisów wobec posiadaczy zwierzaków i społeczeństwo się wychowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redd's




Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 03 Mar 2015 11:23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że automaty też nic by nie dały. W niedzielę byłam świadkiem jak pani z labradorem na regulowanej smyczy przystanęła przy piaskownicy. Była bardzo zajęta telefonem i biedna nie zwróciła uwagi na to, że jej piesek załatwił sprawę w piaskownicy. Działo się to wszystko na osiedlu Płyta Karbowska. Pani była na spacerze z dzieckiem, które jeździło na rowerze i biszkoptowym labradorem. Mam nadzieję, że pani czyta posty na tym forum i będzie wiedziała, że to o nią chodzi. Niestety nie zdążyłam pani złapać, bo skutecznie przemknęła, zanim zeszłam na dół.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Wto, 03 Mar 2015 21:20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rożnych apeli i obwieszczeń było dosyć. Ci, którzy naszych próśb nadal nie słuchają nie liczą się z wolą i prawem innych to ignoranci stawiający się ponad prawo. Należy ich karać i to jak najsurowiej. Żadnej tolerancji! Kto wychodząc z psem nie ma przy sobie woreczka powinien już być za to karany mandatem. Sprawdzać powinna w pierwszym rzędzie Straż Miejska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotr 1




Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 21

PostWysłany: Wto, 03 Mar 2015 23:03:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam nic przeciwko psom ale odchodom tak,zwłaszcza pod moimi butami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 03 Mar 2015 23:09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wanasaba napisał:
Rożnych apeli i obwieszczeń było dosyć. Ci, którzy naszych próśb nadal nie słuchają nie liczą się z wolą i prawem innych to ignoranci stawiający się ponad prawo. Należy ich karać i to jak najsurowiej. Żadnej tolerancji! Kto wychodząc z psem nie ma przy sobie woreczka powinien już być za to karany mandatem. Sprawdzać powinna w pierwszym rzędzie Straż Miejska.


Dokładnie! Lepiej zapobiegać niż usuwać skutki. Żaden właściciel swojego pupila, nie powinien mieć pretensji o to, że wymaga się aby po tym pupilu, pozostawiono porządek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sro, 11 Mar 2015 14:50:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.brodnica.miasto.biz/aktualnosc-1326-Posprzataj_po_swoim_psie.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czytelnik czasu




Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 32

PostWysłany: Czw, 12 Mar 2015 13:12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Redd's napisał:
Myślę, że automaty też nic by nie dały. W niedzielę byłam świadkiem jak pani z labradorem na regulowanej smyczy przystanęła przy piaskownicy. Była bardzo zajęta telefonem i biedna nie zwróciła uwagi na to, że jej piesek załatwił sprawę w piaskownicy. Działo się to wszystko na osiedlu Płyta Karbowska. Pani była na spacerze z dzieckiem, które jeździło na rowerze i biszkoptowym labradorem. Mam nadzieję, że pani czyta posty na tym forum i będzie wiedziała, że to o nią chodzi. Niestety nie zdążyłam pani złapać, bo skutecznie przemknęła, zanim zeszłam na dół.


Chyba wiem o kogo chodzi i też mnie to bulwersuje ! Sam sprzątam po swoim pupilu nawet jak na łąkach jestem a załatwi się na ścieżce to zbieram i wyrzucam gdzieś pod krzaczek oczywiście bez woreczka bo ten ląduje w koszu ale często jest tak że psiaki są wypuszczane z domu i biegają samopas , załatwiają swoje potrzeby gdzie popadnie i co wtedy ? Ze schroniska nie chcą przyjechać albo przyjadą za godzinę jak już psiaka nie ma . Ja natomiast chciałbym poruszyć jeszcze jeden problem , otóż na Osiedlu Karbowskim jest plaga ptactwa które to gnieździ się w kominach wentylacyjnych , szczególnie blok 2b sobie upodobały ,gdzie powyrywały kratki wentylacyjne i tam gnieżdżą się i mnożą na potęgę . Przejście chodnikiem to jak przejście po polu minowym gdyż albo coś na Ciebie spadnie albo musisz omijać odchody których jest pełno . Mimo wielu skarg do zarządzającej Spółdzielni Mieszkaniowej Kom-Bud , nic w tej sprawie nie jest robione . Chyba powinny zainteresować się tym odpowiednie władze . Czy na innych osiedlach też macie podobne problemy ? Ostatnio jeden z sąsiadów z za kratki wentylacyjnej w łazience wyjął gołębia , a co by było gdyby ten gołąb zdechł i zaczął się rozkładać ? Przecież to są dzikie ptaki , mogą roznosić różne choroby , pasożyty . Niech ktoś zrobi z tym w końcu porządek !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyffus




Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 3

PostWysłany: Pią, 13 Mar 2015 11:35:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Park JP2, tam to dopiero jest zasr...y przez psy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pool95




Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 178

PostWysłany: Pią, 13 Mar 2015 18:00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do czytelnika: rusz ptaszki to dopiero "ekolodzy" ci pokażą "gdzie raki zimują".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 13 Mar 2015 22:19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytelnik czasu napisał:
... Chyba powinny zainteresować się tym odpowiednie władze . Czy na innych osiedlach też macie podobne problemy ? Ostatnio jeden z sąsiadów z za kratki wentylacyjnej w łazience wyjął gołębia , a co by było gdyby ten gołąb zdechł i zaczął się rozkładać ? Przecież to są dzikie ptaki , mogą roznosić różne choroby , pasożyty . Niech ktoś zrobi z tym w końcu porządek !
Na spotkaniu p. Szramki w UM z radnymi i p. Chwiałkowskim (szef SM), p. Chwiałkowski podkreślał potrzebę współdziałania mieszkańców miasta ze SM. Mówił, że reaguje na każdy sygnał, także anonimowy, i podawał przykłady.
Myślę, że byłoby sensowne, wysyłać takie sygnały, właśnie p. Chwiałkowskiemu. My tu możemy tylko ewentualnie przytaknąć, ale przez to nic się nie poruszy!
Tu namiary szefa SM (ze strony UM):
p. Marian Chwiałkowski
e-mail: mchwiałkowski@brodnica.pl
Tel.: (56)4930357 lub (56)4983226

Anonimowa przesyłka, dla wyjątkowo ostrożnych i niechcących zakładać nowego konta, tu:
http://anonymouse.org/anonemail.html
Jest oczywiste, że nierzeczowe czy niekulturalnie formułowane maile, szef wyrzuci do kosza.
A pan M. z Kom-Budu już z zasady próbuje „przesiedzieć” wszystkie problemy. Przy jego masie, każda reakcja kosztuje wiele wysiłku :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pon, 16 Mar 2015 12:31:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motywator przy ul. Świętokrzyskiej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pon, 16 Mar 2015 19:37:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre, skopiuję. Dyscyplinowanie i przypomnienie, że „mamy na oku” nie zawadzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anetka86




Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 17

PostWysłany: Nie, 19 Kwi 2015 20:10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba cięzko będzie prowadzić wojnę z właściecielami psów, którzy nie chcą sprzątać po swoich pupilach. Nawet wysokie mandaty ty nie pomogą bo trzeba było takiego kogoś złapać na goracym uczynki. Jakoś z kupami na trawniku jestem jeszcze w stanie żyć ale najbardziej denerwuje mnie gdy ktoś nie sprząta gdy pies zrobi kupę na środku chodnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 19 Kwi 2015 21:25:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze perspektywa zaplacenia kilkuset zł mandatu za nie posprzatanie gówna po psie to dobry argument.
Ale do tego trzeba kogos kto bedzie egzekwowal prawo anie tylko bral kase za pierdzenie w taboret.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juliusz




Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 121

PostWysłany: Pon, 20 Kwi 2015 06:25:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak żyję tyle lat, tak nie widziałem aby ktoś sprzątał po swoim psie. Najgorsze są takie niespodzianki w pobliżu placów zabaw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019577 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski