STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Wypowiedź Abp Michalika
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Sro, 09 Paź 2013 08:20:10    Temat postu: Wypowiedź Abp Michalika Odpowiedz z cytatem

Cytat z tvn24 :"Abp Michalik stwierdził we wtorek przed południem, że "wiele molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe". Mówiąc o problemie pedofilii w Kościele, hierarcha dodał, że w warunkach trudnej sytuacji rodzinnej "dziecko szuka miłości, lgnie, zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga"."

Brak słów, żenada. Aż się krew w człowieku gotuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Sro, 09 Paź 2013 09:23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jesteś tak na bieżąco z wiadomościami w kraju to też zapewne wiadomo Ci że już wycofał się z tych słów i przeprosił....fakt niefortunna i nie na miejscu wypowiedż. Także nie ma co się nakręcać i ciągnąć dalej tematu.
To tak w ramach wyjaśnień piszę w trosce o Twoją krew..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Sro, 09 Paź 2013 09:25:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja już mam to wszystko w d***e. co się nie powie to wszędzie krytyka. jako jednostka nic nie jest się w stanie zrobić. tyle tu było mówione o pedofilii a ciągle się słyszy że temat wyolbrzymiamy sami. życzę by ci co ciągle bronią księży w temacie pedofilii może na własnej skórze przekonali się że pedofilia jest w kościele i jest to zło które należy tępić (nie mówię tego dlatego że będę się cieszył czy miał satysfakcję jak jakiś pedofil dobierze się niewinnego dziecka ale jak na własnej skórze się ktoś nie przekona to własnych poglądów nie zmieni) - nie mówię że tylko w kościele jest!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
roma




Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 91

PostWysłany: Sro, 09 Paź 2013 09:28:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgrozą to są takie myśli, poglądy, wyrażane wewnątrz siebie i publicznie. Pierzyna jest ciepłą i dużo można przykryć. Tu też wstydu wiele. I to jest żenada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Sro, 09 Paź 2013 09:32:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chore..... i taki jeden biskup z drugim dziwią się, że ludzie omijają kościół szerokim łukiem. Oczywiście na konferencji prasowej wciskał potem, że to my źle rozumiemy. Wszak trzeba na kogoś zrzucić winę. Prawda jest taka, że reakcja społeczna też byłaby inna gdyby kościół nie próbował tych spraw bagatelizować i tuszować. Papież Polak, niestety przez to u mnie wiele stracił i moim skromnym zdaniem nie zasłużył na bycie autorytetem (taka moda miss polonia, maturzystów - to zawsze chwyta etc), a tym bardziej na beatyfikację tj. uczynienie go świętym. Mam nadzieję, że nie obraziłem uczuć zagorzałych katolików, ale piszę to co myślę. Mało tego, mówię to w spotkaniach towarzyskich otwarcie. Kościół jako instytucja powinien otoczyć opieką finansową każdą skrzywdzoną osobę. Stać ich na to. Odzyskane mienie idzie w miliardy, niech utworzą z tego fundusz na rzecz poszkodowanych przez duchownych pedofilów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Sro, 09 Paź 2013 20:24:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym trzeba mowić i to głośno. Ludzie niech przejrzą w końcu na oczy. Dlaczego ksiądz nie pójdzie do więzienia za to że wykorzystywał dzieci, nie osądzą jak zwykłego człowieka?no co to jest za kara, że odsuną go od obowiązków?Dlaczego nie podlegają pod sądy państwowe?Świeckich pedofilii zamykają bez większych ceregieli.
To nie jest wypowiedź, którą można nazwać pomyłką. Pomylić to sie można w liczeniu baranów na dobranoc. Ludzie/księża na takich stanowiskach powinni brać pełną odpowiedzialność za to co mówią. Przecież są niby dla katolików autorytetami.
I żeby nie było to jestem osobą wierzącą i wiem, że są duchowni, którym nie można nic zarzucić. Ale takich sk....nów co udają świętych i krzywdzą dzieci to powinni do kamieniołomów zaprzęgać. Jak to mówi ludowa mądrość "krzyżem leży, dupą rusza"
A jak by się wasze dziecko molestował ksiądz? Odpowiedzcie sobie sami przed sobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 11:20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"księdza, nawet pedofila, należy szanować": Pieronek.
Michalik, lepszy diabeł: "(...)kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga".

Szary i prosty lud pójdzie za klechą w ogień. Kaczora wyniosą na ołtarze i będą mieć kolejny pretekst do zagrywek politycznych.

To co robi kk z podatnym na bzdury człowiekiem to już przegięcie Very Happy

Przecież pedofile są w różnych grupach społecznych, nie tylko wśród duchowieństwa.
To tłumaczenie zastraszonych zażartych katoli, nie fikaj pirania Very Happy

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 12:53:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak pedofile są w różnych grupach społecznych, ale są sądzeni przez sądy i idą do pierdla. Księża powinny podlegać pod kodeks karny, tak jak każdy człowiek.
Problem by się rozwiązał jak by znieśli celibat, mieli by żony i nie przychodziły by im głupoty do głowy. Nie brali by sie za cudze. W Ameryce jakoś nie słychać, że pastorowie gwałcą, piją itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 13:14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Ameryce jest tych popaprańców najwięcej.
Po prostu kler czuje się nieskazitelny i szuka atrakcji w niewinności dzieci, dziecko przecież nie osądzi.
Kluczą się świętojebliwi w swoich ohydnych dewiacjach i spuszczają z krzyża na małe istoty. Tfu Exclamation

Bycie księdzem to już głupota, toteż odbija im palma na punkcie "namiętności" Very HappyRazz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek Tyburski




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 171

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 13:37:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiądz popełniający udowodnione przestępstwo zostaje skazany jak każdy Polak i nie ma tutaj wyjątków. Pierwsze słyszę, by księża unikali kary! Chyba, że podobnie do urzędników, sędziów, lekarzy, policjantów, członków mafii itp. niektórym się udaje uniknąć kary "po znajomości".
Pedofilia jest jednym z najgorszych czynów i nie podlega usprawiedliwieniu, a takich ludzi winno się neutralizować, wg. mnie np. poprzez stosowny zabieg..... O ile to zmieni coś w postępowaniu takiego dewianta.
To, że nie słychać np. o pedofilach wśród homoseksualistów wynika z ukrywania problemu pod wspomnianą medialną kołdrą (dotyczy to również innych grup zawodowych)! A w tej grupie według badań pojawia się około 30% zwolenników zbliżenia z dziećmi? Więc?
Co do celibatu, to proponuję nie tłumaczyć sensu życia freudowskim ganianiem za wszystkim, co na drzewo nie ucieka, w sobie jedynie znanym celu! To zwyczajnie jest prymitywne.

ps. Qncept jak zwykle wie najlepiej, co słychać w Kościele i nie będę się do tych starych newsów odnosił.

ps. majątek Kościoła był gromadzony przez wieki i jest własnością społeczności, która go formuje. Tym niemiej każdy z nas katolików odpowiada osobiście za swoje działania. Podobnie zresztą, jak np. miasto Brodnica nie będzie płacić odszkodowania za czyny jego mieszkańca gdziekolwiek i kiedykolwiek ! Logiczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 13:49:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie pisałem, że będą psioczyć na inne grupy zawodowe Question Normalka Very Happy
Częstszą karą nie jest sąd tylko przeniesienie delikwenta do innej parafii.
Proszę podać przykłady księży, którzy odsiadują lata za te czyny.

Jacku. Taki oczytany człowiek a dajesz się urabiać temu czarnemu barachłu, jak dziecko Razz

Pozdrowaśki

Co do Freuda to napisałby o dzisiejszych czasach, że ksiądz pedofil to wynik kultu dzieciątka jezus.
Zaś Jung by spekulował, że podnieca ich widok dziecka mając tak potężny wzwód pod sutanna, ze mógłby nim przybić dziecko do krzyża Sad


Ostatnio zmieniony przez qncept dnia Czw, 10 Paź 2013 14:29:41, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikee22




Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1105

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 14:03:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Bycie księdzem to już głupota, toteż odbija im palma na punkcie "namiętności" Very HappyRazz"

Bycie qnceptem, który jest starym klocem, nie ma dzieci i wie najlepiej zawsze, taki podwórkowy zabłąkany guru.

Nikt tu nie broni księży bajkopisarzu i nie przypisuj komuś tego, bo większość jest za ich karaniem, jeżeli dopuścili się takich haniebnych czynów.

Rozwijaj swoją traumę dalej... aż kiedyś padniesz z tej zazdrości i nienawiści.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 14:15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czego mam zazdrościć, nie rozumiem.
Tego, że świat nosi takich oszołomów jak ty.
Twoje teksty mnie nie ruszają.
Za stary jestem na podwórko Very Happy Dzieścia lat temu owszem, ale teraz, dzieciaku Razz
I skąd ty wiesz ciołku, ze nie mam dzieci Question

Nie chodzi mi o to, ze bronicie pedofilów, tylko o wasz stosunek i niedowierzanie.
Klapki na oczach i w długą na chwałę kk Exclamation


Ostatnio zmieniony przez qncept dnia Czw, 10 Paź 2013 14:19:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pirania




Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 453
Skąd: się wziął???

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 14:16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacku, nie uważam że to jest prymitywne tłumaczenie. Nie musisz mi na to pytanie odpowiadać, ale ile być wytrzymał nie uprawiać seksu z żoną?
Tu nie chodzi mi o celibat tylko w sensie seksualnym, ale gdyby księża mieli by rodziny to ich zachowanie było by inne. Jeśli pouczają jak wychowywać dzieci i jak sie zachowywać w małżeństwie a nie mają żadnej praktyki i wiedzy na ten ten temat, to tak jak by mechanik leczył by ludzi. Nie wiedzą jak to jest kiedy trzeba z 1000zł pensji utrzymać rodzine, jak to jest jak kiedy dziecko wkracza w nastoletni okres buntu, a żona zaczyna romansowac z sąsiadem. Jak trudno jest czasem w związku osiągnąć kompromis. Niestety tego nie wiedzą. A teoria a praktyka to dwie różnie rzeczy.
Jeszcze jedno rozwiązanie może być problemu pedofilii w kościele. Po święceniach jaja ciach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 10 Paź 2013 14:21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, albo testy psychologiczne jak na prawo jazdy Razz
Albo podawanie Cyproteronu przez bite 4 tygodnie, pod nadzorem, po święceniach Razz


Ostatnio zmieniony przez qncept dnia Czw, 10 Paź 2013 14:28:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018395 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski