STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Dla pasjonatów historii PRL - propozycja
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Wto, 15 Paź 2013 17:29:30    Temat postu: Dla pasjonatów historii PRL - propozycja Odpowiedz z cytatem

Tajny Obiekt Specjalny nr 3001

Kiedyś władze PRL dalekie były od tego, żeby przyznać się, że w Układzie Warszawskim podpisanym w maju 1955 r. był tajny zapis o rozmieszczeniu broni jądrowej na terenie Polski. Dopiero po upadku socjalizmu "wyszły na jaw" miasta i bazy, które do tej pory nie były nawet na oficjalnych mapach.

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł zobaczenia-zwiedzenia tajnej bazy rakietowej w Podborsku. Mieściła sie tam baza pocisków atomowych średniego zasięgu wymierzonych w RFN w razie wojny z zachodem.
Baza jest pod juryzdykcją aresztu śledczego w Koszalinie, zachowana w naprawdę doskonałym stanie. Baza jest zamknięta, dlatego wszystko jest w super stanie. Dodatkowo, podobno więźniowie tam sprzątają co jakiś czas, żeby to utrzymać.

Obiekt nie ma oficjalnego statusu muzeum.

Zbieram pasjonatów tego typu miejsc z Brodnicy, którzy będą chcieli pojechać w jakąś sobotę lub niedzielę zobaczyć to co nas kiedyś przerażało.
Chodzi o to, że jeśli będzie nas powyżej 10 osób to możemy pomyśleć o busie lub nawet autokarze. Mam zapewnienie od władz aresztu koszalińskiego, że jeśli nie będzie "trzody" to wchodzimy bezpłatnie, zwiedzamy ile chcemy a potem nawet możemy usmarzyć sobie coś na ognisku do jedzenia. Dobrze byłoby żebyśmy dotarli tam jeszcze przed śniegiem.
Jesli ktoś chętny i poważny to pisać.
termin i inne sprawy do ustalenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Wto, 15 Paź 2013 17:37:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wszystkie namiary. Nawet na przewodnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Wto, 15 Paź 2013 18:56:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz już mnie DOLAR Laughing Razz


napisałem Ci na priv !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Wto, 15 Paź 2013 21:11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze tez bym się pisał, szkoda, że nie ma mnie na miejscu.
Koniecznie zróbcie fotki Exclamation

Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyborg




Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 487

PostWysłany: Wto, 15 Paź 2013 21:40:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.. może i ja bym się przejechal? Tyle ze slabo teraz z czasem stoje, ale może w listopadzie jak poczekacie.. A w ogole mam dużego vana (7 osob) w gazie-moglbym wtedy ja po kosztach zebrac ekipe.. Przemysle to i przegadam z polowica. A tak w temacie to byłem kiedyś w Krąpiewie kolo Koronowa w schronie przeciwatomowym-tam jest super klimat.. Mam jakies fotki jakby ktoś chciał zobaczyc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 06:09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z chęcią też bym się zabrał (o ile czasowo przypasujecie) - popatrze przy okazji na nietoperze Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 07:04:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie wiecie jak się cieszę. Wspaniale.
Oczywiście wszystko jest do ustalenia. Myślę, że terminy dostosujemy tak żeby każdemu pasowało. Zasugerowałem listopad ale to może być kiedykolwiek. Ważne byłoby, żeby śnieg wszystkiego na zewnątrz nie pokrył bo najwięcej zwiedzania jest w środku ale na zewnątrz te budowle i silosy są naprawdę imponujące, więc dla dobrych zdjęć czy filmów lepiej byłaby jesień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 07:08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyborg napisał:
Hmm.. może i ja bym się przejechal? Tyle ze slabo teraz z czasem stoje, ale może w listopadzie jak poczekacie.. A w ogole mam dużego vana (7 osob) w gazie-moglbym wtedy ja po kosztach zebrac ekipe.. Przemysle to i przegadam z polowica. A tak w temacie to byłem kiedyś w Krąpiewie kolo Koronowa w schronie przeciwatomowym-tam jest super klimat.. Mam jakies fotki jakby ktoś chciał zobaczyc


Swietny pomysł z vanem.
Dobrze byłoby (jeśli nas się jeszcze uzbiera) załatwić drugi prywatny. Dowiadywałem się w jednej z brodnickich firm "busowych" o ceny. Szału nie ma - 3 zł + vat za km. Więc sporo. Najlepiej jak ktoś z uczestników "wyprawy" użyczyłby swojego wtedy koszty byłyby niższe (samo paliwo). Google maps pokazuje 257 km w jedną stronę (https://maps.google.pl/maps?saddr=Brodnica&daddr=Podborsko&hl=pl&sll=53.257892,19.407564&sspn=0.134935,0.363579&geocode=FcKuLAMdTvQnASlJZO35aR8dRzGcDjw5m4uoTA%3BFf7tNgMdrz_2AClzeyj0ZbEBRzG4HeQXTyHWxw&oq=Podbor&mra=ls&t=m&z=8). Myślełem też w ostateczności o swoich samochodach ale to trochę bez sensu kosztowo no i rzecz jasna integracyjnie. Laughing


Ostatnio zmieniony przez DOLARGAN dnia Sro, 16 Paź 2013 07:16:00, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 07:09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:
Z chęcią też bym się zabrał (o ile czasowo przypasujecie) - popatrze przy okazji na nietoperze Rolling Eyes


No na Ciebie liczyłem właśnie. Terminy dogramy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 07:14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno.
Jeśli ktoś chciałby zabrać ze sobą swoją latorośl to nie ma sprawy. Proponuję jednak żeby ustawić pułap wieku powiedzmy na pow. 10 lat.
Niestety u mnie w domu głucho i cicho się zrobiło jak zaproponowałem wycieczkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 07:18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qncept napisał:
Kurcze tez bym się pisał, szkoda, że nie ma mnie na miejscu.
Koniecznie zróbcie fotki Exclamation

Pzdr.


Jasne, że zrobimy fotki. Potem po powrocie możemy wszystkie zebrać do kupy i nagrać kilka płyt dla nas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 10:56:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na chwilę obecną WSTĘPNIE: jest nas już 10 osób w tym prawdopodobnie 2 nastolatków-synów 2 uczestników. Wciąż czekam na dalsze zgłoszenia.
PKS Brodnica - 2,70 brutto za km. 257x2x2,70=1387,80 - licząc powiedzmy 20 osób - ok. 69 zł od głowy, z tym, że proponuję dzieciaków nie wliczać jako "płatników" (rodzic+dziecko - 1 osoba).
Fakt, że jeśli znajdą się 2-3 jakieś większe samochody prywatne uczestników to pewnie byłoby taniej.
TERMIN: tu mam 2 propozycje: 9.11 (sobota) lub 16.11 (też sobota). 16.11 PKS ma wolny autobus dla nas. Niestety 9.11 mają wszystko zajęte więc jakby co to poszukam dalej. Bardziej zależałoby mi żebyśmy priorytetowo brali pod uwagę termin niż autobus bo wtedy dopasujemy się do wszystkich, bedzie nas więcej i przyjemniej (szczególnie w drodze powrotnej).
Czekam na propozycje. Laughing

P.S. Mamy jak narazie 1 kobietę - to dopiero coś... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOLARGAN




Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1240

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 13:26:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AKTUALIZACJA: Z telefonów i wiadomości, które dziś przyjąłem wygrywa 9.11. Ale czekam na inne propozycje.

P.S. Prawdopodobnie dołączy do nas druga kobieta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 19:05:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo, to już mata sporą ekipę, tak trzymać Exclamation Very Happy

Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Sro, 16 Paź 2013 20:13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pelplin po drodze? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.021269 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski