STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
UKRAINA: lokalna zadyma czy coś więcej?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy konflikt na Ukrainie może rozlać się na inne kraje?
Tak - to początek czegoś większego.
20%
 20%  [ 2 ]
Jeżeli tak to tylko w ograniczonym zakresie.
30%
 30%  [ 3 ]
Nie - to tylko ich problemy i nic nam do tego
30%
 30%  [ 3 ]
Co by nie było - wygrana będzie tylko Rosja.
20%
 20%  [ 2 ]
Nie mam zdania na ten temat.
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pon, 27 Sty 2014 14:38:55    Temat postu: UKRAINA: lokalna zadyma czy coś więcej? Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się jak potoczą się losy naszego (bądź co bądź) sąsiada.
Jakie jest wyjście i jak ta sytuacja może wpłynąć na naszą część Europy.
Taki komentarz gdzieś przeczytałem i tak sobie kalkuluję, ile w tym może być prawdy:

"Ale się tam konkretnie tłuką .Tej kuli śniegowej już się nie powstrzyma .Protestujący zaczynają się organizować.Zdobywają broń i starają się zbroić na modłę prewencji organizując sobie tarcze i coś do ochrony ciała.Finał jeszcze przed nami gdy te kilka tys milicjantów aktywnie włączy się do akcji .Będzie jatka jak w średniowieczu .Tak właśnie sobie wyobrażałem zamieszki w Europie bez kitu.Jak rząd odpuści to będzie to dobitny przykład że te tłuste świnie da się zrzucić ze stołków.Tylko żeby kolejne knury nie zasiadły do koryta.Z ciekawością śledzę te wydarzenie bo w Europie to jest raczej precedens i możliwe że jest to początek czegoś większego.Media trąbią o tym ale wydaje mi się że się zagalopowały z tematem zastępczym którym jest Ukraina bo w tym momencie karmią nas tym czym by nie chcieli a od tak nie mogą przestać nadawać."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenrir




Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1683
Skąd: VALHALLA

PostWysłany: Pon, 27 Sty 2014 15:01:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Ukraina wprowadzi stan wojenny to wielki brat z chęcią wjedzie tam ze swoją pomocą. Skutek jasny do przewidzenia. W cale bym się nie zdziwił gdyby okazało się że Rosja wspiera protestujących tylko po to by mieć powód do wjechania na ich teren oficjalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Pon, 27 Sty 2014 22:55:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadyma to już nie jest tylko rebelia. Trzymam kciuki za nich choć szans raczej nie mają. Za bardzo są uzależnieni od Rosji (gaz). Choć kto wie...Janukowycz mógłby to stłumić w kilka dni. Wprowadzenie stanu wojennego. Czołgi na ulice a zamiast gumowych kul ostra amunicja. Byłyby drugie Węgry albo rok 70 na wybrzeżu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pon, 27 Sty 2014 23:28:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja szczerze mówiąc jestem trochę zdezorientowany. Zawsze popierałem ludzi walczących o wolność - to oczywiste.
Z drugiej strony odniesienie wprost do Bandery i symboli UPA oraz powtarzane przez naszych polityków bez zażenowania "sława Ukrainie" wywołuje we mnie mieszane uczucia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Wto, 28 Sty 2014 16:26:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli się nie ugną i nie spieprzą wszystkiego idąc na układ jak to zrobiono u nas przy okrągłym stole w Magdalence, to mają szansę na prawdziwą wolność. Niestety prawdopodobnie nie obejdzie się bez następnych ofiar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekkk




Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1082

PostWysłany: Wto, 28 Sty 2014 17:54:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas była Solidarność po jednej stronie, a po drugiej partia z aparatem represji, u nich z kolei jest zbyt wiele podmiotów politycznych, które chcą na tym coś ugrać. Jeżeli coś by z tego miało być to raczej eskalacja na Białoruś, ale tam Łukaszenka z Putinem rozjechali by ich, więc wątpliwe. Swoją drogą ciekaw jestem jak długo się tam utrzymają na majdanie jedni, albo drudzy. Bez sankcji gospodarczych większości krajów, nic się nie zmieni, a nawet jakby sankcje wprowadzono, to i tak Putin im pokaże chcąc utrzymać dotychczasowe wpływy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Wto, 28 Sty 2014 18:01:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby posiadali złoża ropy,gazu,trochę złota jakaś rudę uranu to bym w tę ich wolność uwierzył. Z drugiej strony kiedy by to wszystko posiadali to po Kijowie jeździły by rosyjskie czołgi. Janukowycz pójdzie na ustępstwa ale władzy nie odda. To nie w ich stylu. Zrozumiał że za mocno przykręcił śrubę i teraz się z tego wykręca. Nie wierzę jednak żeby władza przeszła w ręce zbuntowanego ludu ciskającego kamienie i mołotowy. Bez krwawej wojny domowej z prawdziwego zdarzenia nic nie ugrają. Chyba że jakiś przewrót wojskowy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Wto, 28 Sty 2014 18:06:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk napisał:
Ja szczerze mówiąc jestem trochę zdezorientowany. Zawsze popierałem ludzi walczących o wolność - to oczywiste.
Z drugiej strony odniesienie wprost do Bandery i symboli UPA oraz powtarzane przez naszych polityków bez zażenowania "sława Ukrainie" wywołuje we mnie mieszane uczucia.


Dla nich to bohaterowie i patrioci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Wto, 28 Sty 2014 21:53:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lola napisał:

Dla nich to bohaterowie i patrioci.

Tym bardziej żenujące jest wykrzykiwanie "Polsza, Polsza" i "Dziękujemy" kiedy nad ich głowami powiewają czarno-czerwone flagi.
Być może oni nie zdają sobie do końca sprawy jak ich "bohaterowie" odbierani są nad Wisłą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Sro, 29 Sty 2014 20:42:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy cały czas w pamięci rzeź Wołynia czy udział SS Galizia w tłumieniu Powstania Warszawskiego. To były potworne i ohydne zbrodnie. Polacy niestety w jakimś stopniu zasłużyli sobie na tę nienawiść,ciemiężąc Ukraińców. Taka jest prawda. Prawdopodobnie ze zbuntowanymi kozakami nie obchodzono się delikatniej niż z ludnością Wołynia w 1943.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Sro, 29 Sty 2014 21:45:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lola- porównujesz bunty kozaków z 17 wieku z bezprzykladą rzeźnią w 20 wieku.
Nie na grupie buntowników a niewinnej cywilnej ludności.
Do tej pory żyją ludzie, którzy w nocy budzą się z krzykiem.

Swoją drogą coraz więcej sygnałów, równiż w naszych mediach, że coś z tą ukraińska prawicą jest jednak nie halo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lola




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 829
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Sro, 29 Sty 2014 23:25:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie porównuję. Myślę tylko że Polacy i Rosjanie swoją polityką podboju i eksploatacji ,przygotowali dobry grunt dla tego co stało się później. Nie usprawiedliwiam nacjonalistów z OUN czy UPA. Tłumaczę sobie jedynie korzenie ich nienawiści.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bules




Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 193

PostWysłany: Czw, 30 Sty 2014 00:18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lola, nie wydaje mi się żeby chodziło o wydarzenia sprzed 300 lat. O takich sprawach się wprawdzie nie zapomina, ale czas leczy rany i nienawiść gaśnie. Zobacz ile razy w historii nam zgotowano piekło. Czesi mordowali nas jak leci, a teraz są dla nas tylko pepikami od krecika, bez strasznych skojarzeń. Podobnie Szwedzi. Żydzi nawet na początku II WŚ dokonywali mordów na Polakach. Podczas najazdu armii czerwonej na Polaków, Żydzi mordowali swoich sąsiadów zanim radziecki czołgi dotarły do ich miejscowości. Jednak później chroniliśmy ich z narażeniem życia przed Niemcami. O właśnie! O nazistach już powoli zapominamy. Zastąpiły ich dobre samochody i brzydkie kobiety Smile
Tak więc twierdzę, że tego typu mordy nie są dokonywane w akcie zemsty. Jest to wyłącznie zasługa skur****ństwa oprawców i nic więcej (inne określenia tutaj nie pasuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Czw, 30 Sty 2014 22:00:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ks-isakowicz-zaleski-ukrainscy-nazisci-coraz-bardziej-bezczelni/52lwmh

Uważajmy kogo wspieramy. To nie są żarty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szooku




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 245

PostWysłany: Pią, 31 Sty 2014 11:24:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno jest pewne, jeżeli im się uda to wyjdą z jednej niewoli w drugą (UE)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.088967 sekund ] :: [ 18 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski