STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
nie aktualne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuczek




Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sro, 12 Mar 2014 09:00:20    Temat postu: nie aktualne Odpowiedz z cytatem

nie aktualne

Ostatnio zmieniony przez zuczek dnia Sro, 24 Wrz 2014 13:12:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szefalf2915




Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 10

PostWysłany: Sro, 19 Mar 2014 19:01:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że to świetny pomysł, sama jakiś czas temu myślałam, że coś takiego powinno mieć u nas miejsce ponieważ przedszkola są faktycznie przepełnione, a o dobrą nianie naprawdę ciężko, a co do lokalizacji według mnie nie ma to większego znaczenia ponieważ wszyscy mamy dziś auta więc podwiezienie dziecka gdziekolwiek nie stanowi raczej problemu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hania72




Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro, 19 Mar 2014 22:21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super

Ostatnio zmieniony przez hania72 dnia Czw, 20 Mar 2014 08:02:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Sro, 19 Mar 2014 22:51:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiego rodzaju placówki jak ja to nazywam przechowalnie są już w Brodnicy i działają to z lepszym lub gorszym skutkiem bo do zawodowych przedszkoli to im daleko.....i ja nie oddam dziecka do takich miejsc.A po drugie by otworzyć taką placówkę nie wystarczy tylko pomysł i chęci....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TRZEBISLAW84




Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 9

PostWysłany: Czw, 20 Mar 2014 12:12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł jak najbardziej zasługuje na uwagę, ale tak jak napisał mój przedmówca - od pomysłu do realizacji długa droga i z pewnością nie byłby to to samo, co profesjonalne jednak przedszkole z przeszkolonym personelem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komglomerap




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 46

PostWysłany: Sob, 22 Mar 2014 22:37:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję, aby raczej otworzyć nie punkt przedszkolny, a punk opieki dziennej, mniej formalności:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 23 Mar 2014 09:02:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

man napisał:
Takiego rodzaju placówki jak ja to nazywam przechowalnie są już w Brodnicy i działają to z lepszym lub gorszym skutkiem bo do zawodowych przedszkoli to im daleko.....i ja nie oddam dziecka do takich miejsc.A po drugie by otworzyć taką placówkę nie wystarczy tylko pomysł i chęci....

tobie akurat sie nie dziwie.... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nina




Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 17

PostWysłany: Nie, 23 Mar 2014 09:33:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
man napisał:
Takiego rodzaju placówki jak ja to nazywam przechowalnie są już w Brodnicy i działają to z lepszym lub gorszym skutkiem bo do zawodowych przedszkoli to im daleko.....i ja nie oddam dziecka do takich miejsc.A po drugie by otworzyć taką placówkę nie wystarczy tylko pomysł i chęci....

tobie akurat sie nie dziwie.... Wink


tez mam zle doswiadczenia z taka przechowalnia...rodzice sa barzdo wyczuleni na tego typu placowki..jezeli nie spelniaja one wszystkich wymogow..zostaja zamykane..i to nie przez jakies ogany kontrolne..tylko...poprostu z braku chetnych dzieci...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miladr




Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 594

PostWysłany: Nie, 23 Mar 2014 15:54:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ładnie brzmi to wszystko. ale jeśli nie masz wykształcenia i doświadczenia na tym polu to lepiej dac sobie spokój. personel , opiekunki masz ? co własciwie byłoby w ofercie takiego punktu ? rysowanie, wycinanie, taniec, gotowanie, język obcy ?
niejedna matka miała plan na cudowne, kreatywne spedzanie czasu z maluchem. jednak codziennosc robi swoje a i zajecia zaczynaja sie nudzic. na szczęscie jest jeszcze pan Robótka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
netsobieslaw72




Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 8

PostWysłany: Pon, 24 Mar 2014 10:32:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam rożne odczucia co do takiego pomysłu... ale fakt jest taki, że brakuje nam punktów przedszkolnych i żłobków,więc warto byłoby o czymś takim pomyśleć może akurat będzie sporo chętnych, sama też bym chyba skorzystała
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemoniada




Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 56

PostWysłany: Pon, 24 Mar 2014 11:33:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że to bardzo dobry pomysł Wink
Brakuje w Brodnicy miejsc, gdzie można oddać dziecko pod dobrą opieką.Punkty przedszolne tak samo jak przedszkola dzialające juz od kilku dobrych lat, też mogą po jakims czasie uzyskać "dobra renome", choć wymaga to wniesienie ogromnego trudu aby tak się stało.Poza tym czasami jest tez tak, że na forach pojawi sie przyslowowia "czarna owca", która także może zepsuc opinie placówki...
Dobry personel wychowawczy, osiąga się nie tylko od osób z wykształceniem, ale także z dobrym podejsciem do dzieci..
Poza tym, lepiej gdy dziecko ma styczność z dziećmi, wykonuje prace manualne z w grupie, niż przebywa w domu Wink Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miladr




Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 594

PostWysłany: Pon, 24 Mar 2014 13:06:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy opieka jest dobra , zweryfikuje czas , rodzice i same dzieci.
W Brodnicy pootwieralo się w ostatnim czasie kilka takich punktów,niektóre to typowe przechowalnie dla maluszkow a świetny biznes dla właścicieli. Jak dla mnie jedną z lepszych prywatnych placówek to Misiaki nad Niskim Brodnem, dzieciaki nie snuja się z kata w kąt. Dużo kreatywntch zajęć, przedstawien, zajęć w plenerze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemoniada




Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 56

PostWysłany: Pon, 24 Mar 2014 13:40:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli jest dobra opieka to i opinia jest dobra....poza tym, ile ludzi tyle opinii Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Natalka_7777




Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 36
Skąd: CBR

PostWysłany: Wto, 25 Mar 2014 10:17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł fajny.
Dzieci jest teraz dużo a większość i tak nie dostaje się do przedszkoli.

Radzę jednak poczytać jak założyć taki punkt przedszkolny (opieka powyżej 5 godzin) czy też klub maluszka (opieka do 5 godzin). Każda z tych instytucji kieruje się innymi kryteriami.

Na pewno odpowiedni lokal ( z wszystkim odbiorami, zaczynając od straży pożarnej, kominiarzy czy sanepidu).Z tego co pamiętam to musi być on na parterze ( dwa wyjścia ewakuacyjne (np. na klatkę schodową i drzwi balkonowe), musi być odpowiedniej wielkości (np. dla piątki dzieci która będzie przebywać 5 godzin musi być co najmniej 16 metrów kwadratowych , gdy więcej to dolicza się kolejne metry).

Opiekunami mogą być: pielęgniarka, położna, opiekunka dziecięca, nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog opiek.-wych. albo osoba z co najmniej średnim wykształceniem i 2-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi do lat 3 (doświadczenie nie może opierać się na opiece nad własnym dzieckiem).

Oczywiści jeszcze trzeba wpisać się do rejestru żłobków i przedszkoli.

Ale jeśli coś takiego utworzysz to z miła chęcią wypróbuje to z córką.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemoniada




Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 56

PostWysłany: Wto, 25 Mar 2014 10:34:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klubik maluszka, czyli dzieci przebywające tylko do 5 h/dziennie, nie wymaga az tak bardzo tych wszystkich wymogów.
Więc może warto zacząc od malego klubiku a potem z czasem przekształcać go w pełny punkt przedszkolny Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018927 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski