STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Unia Europejska i złoty deszcz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 09:21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wam powiem że te całe utrzymywanie nierentownych firm to już dawno powinno się zakończyć. czy jak prywaciarz ma problemy to kogoś interesuje??? czemu państwo mu nie pomaga??? na tyle lat przepracowanych w rożnych firmach tylko w jednej prywatnej firmie były związki i co one robiły??? najpierw robiły one wszystko by ludzie wstępowali a jak już nas było całkiem niemało to olali nas i dbali głównie o ciepłe swoje posadki. nie widzę sensu dopłacania do nierentownych firm państwowych. to takie faworyzowanie jednych względem drugich. jak coś jest nieopłacalne to się zamyka a nie utrzymuje sztucznie przy życiu. z tym utrzymywaniem to jest jak z chorym. uśmiercić nie można bo lepsza jest agonia w cierpieniu. masakryczne myślenie. o wiele lepszym rozwiązaniem jest zamknąć, sprzedać a jak trafi się kupiec z pomysłem na opłacalne wydobycie to nie zastanawiać się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 09:23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli doszliśmy do konsensusu Very Happy.
Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziecka.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 12:07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz... mi to wygląda na przyznanie mi racji Smile Poza tym dziękuje i wzajemnie .... baw się dobrze Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 12:28:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JK .... jak to się fajnie mówi o sytuacji która Ciebie nie dotyczy. Ciekawe co byś powiedział jak byś pracował w takiej nierentownej firmie. I wcale nie mowie że trzeba je dotować ... ale lepiej nic nie mówić, pod nazwą jak Ty to mówisz nierentownych firm znajdują się ludzie i widmo bezrobocia. A co do związków zawodowych.... mówisz że jak WAS było już dużo to Was olali. No i bardzo dobrze że Was olali. A wiesz czemu ? Bo się daliście olać, a wystarczyło się tylko wypisać ........ i kto kogo by olał , co ? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 15:39:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Związki nie są idealne ale bez poparcia ludzi nic nie zrobią. Dyrektor mocniej tupnie nogą i już się go boją. Ludzie nie maja honoru jeden drugie by sprzedał, byle dostać pare groszy wiecej do wypłaty. Jak zaczęła się walka w sądzie to reszta szybko uciekła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 16:43:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba przeczytaj wszystko co napisałeś w tym wątku. Z jednej strony piszesz by wszystkie firmy pracowały na własny rachunek, niech padną jeśli są nie rentowne, o ludziach nic nie wspominasz a po JK już jedziesz że to nie takie proste bo ludzie stracą. Zdecyduj się czy jesteś za wolnym rynkiem czy socjalizmem.
Pisałeś że Benon prawdę pisze, ale tu wszyscy prawdę piszą nikt nie kłamie co sądzi na dany temat.
p.s.
Zgłębij pojęcie konsensus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 17:33:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaB.... czy Tobie trzeba wszystko wykładać jak chłopu na łopatę? Jeżeli ja bronię związki zawodowe to kogo ja bronię .... ludzi (roboli) czy stado baranów , co? Hmm niektórzy mówią że komuna była dobra , tylko brakowało jej ludzkiej twarzy. Jeszcze jedno , w Polsce tam gdzie trzeba jest socjalizm , a gdzie nie musi jest wolny rynek i czy ja jestem za tym czy za tym nie ma najmniejszego znaczenia. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 17:54:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
czy ja jestem za tym czy za tym nie ma najmniejszego znaczenia.

To po kiego komentujesz. Siedź cicho i nie podskakuj.
Mnie nie musisz łopatologi wykładać ale cieszę się, że sam się w końcu określiłeś, o to mi chodziło.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 17:58:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zgłębij pojęcie konsensus." QbaB.... to pojęcie nijak się ma do naszej dyskusji, powiem więcej ... nijak do dyskusji na naszym forum. Dlaczego? Może czytałeś wypowiedzi, a może nawet brałeś udział (nie wiem) w dyskusji na temat WOŚP i Caritasu. Podawano tam oficjalne rozliczenia finansowe ,a kłótnia jak była tak trwała cały czas. Jedni drugim nie wierzyli w oficjalne dokumenty .... więc o jakim konsensusie chcesz mówić ? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 18:03:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaB.... masz dziś święto to się baw ... jak się będziesz tak złościł to
brzydki będziesz.

ps. dlaczego komentuje? bo tak chce i mi wolno !!! jasne. papa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 19:05:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
JK .... jak to się fajnie mówi o sytuacji która Ciebie nie dotyczy. Ciekawe co byś powiedział jak byś pracował w takiej nierentownej firmie. I wcale nie mowie że trzeba je dotować ... ale lepiej nic nie mówić, pod nazwą jak Ty to mówisz nierentownych firm znajdują się ludzie i widmo bezrobocia. A co do związków zawodowych.... mówisz że jak WAS było już dużo to Was olali. No i bardzo dobrze że Was olali. A wiesz czemu ? Bo się daliście olać, a wystarczyło się tylko wypisać ........ i kto kogo by olał , co ? Pozdrawiam


człowieku jest XXI wiek. jak nie można pracować w firmie A bo upada to trzeba szukać rozwiązania awaryjnego czyli planu B. są organizowane przeszkolenia i napewno coś się znajdzie. człowiek jest jak małpa - wszystkiego się nauczy jak jest w silnej potrzebie. jestem za zamknięciem nierentownych firm a nie reanimowaniem trupów!!! a jeśli reanimować to wszystko co upada a nie wybiórczo (w tym prywatne).
a co do związków to daliśmy się olać bo ślepo wierzyliśmy w to co robili i mówili. oni sobie kieszenie napchali i ciepłe posadki zapewnili a nas w d***e mieli. ludzie przejrzeli na oczy i też ich potem w d***e mieli!!! nigdy więcej do żadnych związków się nie zapiszę bo nie zamierzam dawać się dymać tym co mają stawać niby w obronie pracowników!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 19:21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"człowieku jest XXI wiek" ..... człowieku, a w polsce nadal XIX wiek. Mówisz że trzeba szukać rozwiązania awaryjnego? No pewnie że trzeba... ale muszą być stworzone do tego warunki ...tzn praca i mieszkanie... To może i jest ale nie dla przeciętnego człowieka. A szkolenia? no też są , nawet na to unia daje. Tylko że po szkoleniu dalej to samo , czyli bezrobocie i tak w kółko .... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 19:29:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez tak myślałem jak ty i większość. nic z tego myślenia nie było. spakowałem się, wyjechałem 100 km dalej i żyję już 2 lata. co z tego że wynajmuję mieszkanie, co z tego że nie jeżdżę nowym autem. co z tego że starcza mi na styk. mam pracę, szkolę się by mieć lepiej i nie martwię się o jutro. nie ma co marudzić że źle i tragicznie tylko wziąść dupę w garść i szukać lepszej alternatywy!!! niech żyje marudzenie. u nas to każdy by chciał by mu kasa z nieba spadała, nierentowne zakłady utrzymywać za wszelką cenę, i najlepiej by sąsiad przypadkiem nie miał lepiej!!!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 19:36:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostanio słyszałem ze jest pomysl zeby zarobki czesci społeczenstawa ( budżetowka) były jawne.....
Ciekawe czy pijawki zwiazkowe tez musiały by ujawnic ile zarabiaja.?
Mysle ze pomysl ciekawy w kontekscie ,, powszechnej biedy i niedoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Nie, 01 Cze 2014 19:46:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
QbaB..... baba swoje i dziad swoje , przecież Ci mówię .. niech dadzą kopalniom rządzić się samym, utworzyć S.A. i słabe kopalnie padną albo jak pisałeś wcześniej na ich miejscu powstaną "kopalnie córki" i po kłopocie. Ale widać na górze komuś zależy żeby to istniało (holdingi). A Ty w kółko ...związki i przywileje winne. No , nareszcie administracje dodałeś na razie kopalni ale jest nadzieja ze dojrzysz tez administracje holdingów. Pozdrawiam


Osoba w/w to jest ten konsensus. Tzw. trzecia droga. Nadążasz?

Czasy gdy dostawało się przydział na pracę i mieszkanie do końca swoich dni odchodzą do lamusa ale poszukaj tej możliwości na Białorusi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.027291 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski