STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Podpisz petycję!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Czw, 26 Cze 2014 17:15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szramol masz racje glos na człowieka musi być a nie na listę. Tylko to trzeba 2/3 sejmu miec za soba ato sie nie uda bo co wtedy zrobia przywódcy parti jak ich nie wybiorą? Są państaw w których ten system jest ale tez nie dokońca sie sprawdza. W Wielkiej Brytanii, gdzie są JOW-y, partie polityczne finansowane są głównie z dotacji i składek członkowskich. Czy argumentacja w stylu "dajcie nam budżetowe dotacje, bo będziemy brać łapówki" Was przekonuje? Mnie przekonuję. Inaczej za polityką bedzie stal biznes a biedniejszy człowiek wogóle nie wejdzie do polityki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Czw, 26 Cze 2014 21:00:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że więcej taśm nie będzie. Chłopaki z ABW zablokowali rozmowę Bieńkowskiej z Wojtunikiem. Fajnie nie? W końcu spokój...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/publikacja-rozmowy-wojtunika-z-bienkowska-zostala-zablokowana-chodzi-o-gigantyczna/jk0f4
bamberbomber napisał:
Czy argumentacja w stylu "dajcie nam budżetowe dotacje, bo będziemy brać łapówki" Was przekonuje? Mnie przekonuję. Inaczej za polityką bedzie stal biznes a biedniejszy człowiek wogóle nie wejdzie do polityki.

Nie no super!!! Czyli politycy jako wybrańcy narodu, zapewniający o swej szlachetności, uczciwości, fachowości itp w czasie wyborów - jednocześnie ostrzegają nas, że są złodziejami i łapówkarzami i jak nie dostaną dotacji to będą kraść tak?
Spokojnie - i tak, i tak będą. Kuźwa co za czasy!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Czw, 26 Cze 2014 23:02:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie o czasy chodzi. Ludzie kombinują z góry do dołu. Nie tylko politycy ta patologia jest wszędzie w pracy w załatwianiu czegokolwiek. Kierowca kombinuje z paliwem, w sklepie trafiasz na używany telewizor albo nawigacje
(przytrafiło mi się osobiście). Od innych wymagamy a co robimy sami? Jak tylko ma wujka czy ciotkę w urzędzie to już sobie coś załatwiamy. Kto nie ściągał w szkole? Takie nasze podejście to czemu politycy maja być inni? Wybieramy ich my. Jeszce jak by do tego doszło ze politycy musza sami sie finansować startując do wyborów to na stołkach byli by zalezni od biznesu tylko. Ja Ci pomogą a Ty mi ustawę albo dotację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 27 Cze 2014 07:49:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk napisał:
Ba - trzeba łapać złoczyńców, którzy to opublikowali i nagrali. A dymisje? Ależ - gdzieżbyż.

Odniosę się tylko do tej części wypowiedzi - śmieszy mnie to, że ludzie uważają, że nie powinno się ścigać tych, którzy to nagrali. Śmieszą mnie również komentarze, że interwencja ABW to "deprecjonowanie" tej służby. Ludzie zdają się nie zdawać sobie sprawy z jak poważnym problemem mamy do czynienia - i nie chodzi o śmieszne taśmy w śmiesznym "Wprost" z jeszcze śmieszniejszymi wypowiedziami. Tym bardziej, że z taśm niczego specjalnego się nie dowiedzieliśmy, bo o tym, że polityka polega m.in. na ubijaniu targów i ustalaniu warunków współpracy każdy szanujący się obywatel wie. Fakt wyrażania osobistych opinii na jakiś temat też mnie nie boli. Pamiętajmy, że podsłuchiwani byli w swoim gronie i nie mieli obowiązku zaciskania zębów, nie wypowiadali się publicznie, mogli sobie pozwolić na osobistą opinię na temat działań lub osób. Forma rozmów pozostawia sporo do życzenia ale jakoś mnie to nie boli - politycy to też ludzie.
Chodzi tutaj o to, że naszych oficjeli może podsłuchać przysłowiowy "byle kto". Właśnie po to szukani są sprawcy - nie dlatego, że podsłuchali, ale dlatego, że trzeba zacząć temu zapobiegać. Skoro bowiem kelnerzyna może podsłuchać rozmowę ministrów, to jaki jest problem w tym, by zrobił to np. agent obcych służb? I tutaj jest właśnie rola ABW, i właśnie dlatego oni interweniują.
I jeśli komuś się wydaje, że tutaj chodzi o jakiegoś redaktora naczelnego i łamanie tajemnicy dziennikarskiej to zwyczajnie nie ma pojęcia co się dzieje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Pią, 27 Cze 2014 07:54:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk napisał:
Wygląda na to, że więcej taśm nie będzie. Chłopaki z ABW zablokowali rozmowę Bieńkowskiej z Wojtunikiem. Fajnie nie? W końcu spokój...
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/publikacja-rozmowy-wojtunika-z-bienkowska-zostala-zablokowana-chodzi-o-gigantyczna/jk0f4


Nie chłopaki zablokowali, tylko Stanisław Janiecki twierdzi, że zablokowali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pią, 27 Cze 2014 20:10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loki napisał:
Tym bardziej, że z taśm niczego specjalnego się nie dowiedzieliśmy, bo o tym, że polityka polega m.in. na ubijaniu targów i ustalaniu warunków współpracy każdy szanujący się obywatel wie.

Jak to nic?
- a "polowanie" na g*****o misia Jakubasa i nasyłanie na niego kontroli?
Te kontrole miały i mają miejsce.
Przecież to jawny spisek i celowe nękanie przedsiębiorcy, który otwarcie krytykował rząd m.in za OFE. Jakim prawem ja się pytam?
Jakim prawem pan potomek słynnego pisarza mówi, że trzeba Jakubasowi uświadomić, że można go okraść jeszcze bardziej.
Podoba ci się, że dwóch urzędasów może sobie uknuć układ i zaatakować wolnego człowieka?

- a pomoc NBP w roku wyborczym byle tylko opozycja nie dorwała się do władzy? (dodruk pieniądza!!!).

- a min. Nowak? Jak może czuć się uczciwy szary człowiek, którego skarbówka ściga o jakieś pierdoły gdy tymczasem wielki pan minister przy kieliszku "Cheatoux de coś tam" otwarcie prosi innego decydenta, żeby skarbówka łaskawie odp... się od jego żony - na co ten od razy, że "załatwione".
Niedawno jakaś kobieta się powiesiła bo sąd od 19 (sic!!!) lat nie może podjąć decyzji w prostej i wyjaśnionej już sprawie zwrotu dużej kasy - pan Nowak by to "załatwił" przez sen - bo on może a ty podatniku jesteś tylko planktonem.

To tak na szybko.
Mnie osobiście nie obchodzi kto to nagrał i upublicznił. Ważne, ze to zrobił i chwała mu za to.
Skoro służby dały ciała to niech się starają do tego nie dopuszczać - taka ich psia rola (kelnerzy robią w bambuko ABW - nieźle).
Zauważ, że upubliczniono tylko taśmy, gdzie naruszony zostaje interes państwa - żadnych fragmentów dot życia prywatnego, nawet żartów z osób już nieżyjących (podobno były takie) - to przesądza wg mnie, że jest to w interesie publicznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Pią, 27 Cze 2014 22:08:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak trzba calości posłuchać i dowiedziec sie co z tego weszło w zycie. Nic nie weszło. Ale mówić to juz nawet prywatnie niewolno. Moze tych cotak sa za nagrywaniem by nagrać i wtedy zobaczymy jakie to grzeszki mają. Jak to ten czy tamten złatwiłał temu czy tamtemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QbaBrodnicki




Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 1582

PostWysłany: Pią, 27 Cze 2014 22:21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nas czeka w IV RP, totalna inwigilacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Pią, 27 Cze 2014 23:45:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
To nas czeka w IV RP, totalna inwigilacja.
Zgadza się PIS tylko to proponuje i rozwali całą ekonomię. Znów będą ścigać jednego doktora. Niestety u nas populisci maja się dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Sob, 28 Cze 2014 05:28:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QbaBrodnicki napisał:
To nas czeka w IV RP, totalna inwigilacja.

Tymczasem w III RP mamy najwięcej podsłuchów zakładanych przez różne służby i poziom inwigilacji sięgnął rozmiarów niespotykanych w żadnym kraju UE.
...ale wystarczy postraszyć PISem...
bamberbomber napisał:
Zgadza się PIS tylko to proponuje i rozwali całą ekonomię. Znów będą ścigać jednego doktora. Niestety u nas populisci maja się dobrze.

Nie jestem zwolennikiem tej partii ale pamiętam, że gospodarka rozwijała się za rządów PIS w tempie 6-7% i REALNĄ obniżkę podatku.
To prawda: populiści już wam wmówili, że nic się nie stało...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 28 Cze 2014 09:01:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamberbomber napisał:
Szramol masz racje glos na człowieka musi być a nie na listę. Tylko to trzeba 2/3 sejmu miec za soba ato sie nie uda bo co wtedy zrobia przywódcy parti jak ich nie wybiorą? Są państaw w których ten system jest ale tez nie dokońca sie sprawdza. W Wielkiej Brytanii, gdzie są JOW-y, partie polityczne finansowane są głównie z dotacji i składek członkowskich. Czy argumentacja w stylu "dajcie nam budżetowe dotacje, bo będziemy brać łapówki" Was przekonuje? Mnie przekonuję. Inaczej za polityką bedzie stal biznes a biedniejszy człowiek wogóle nie wejdzie do polityki.


Kradli by tylko od biznesmenów a teraz kradną od Nich i od nas. W JOW chodzi przede wszystkim o wzrost odpowiedzialności, mamy o wiele więcej do powiedzenia przy wyborze posłów i oni chcąc nie chcąc muszę ubiegać się o nasze poparcie a nie szefa partii. Ten mały szczegół właśnie robi różnicę.

Petycja do Komora o zmianę systemu wyborczego
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10641
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Sob, 28 Cze 2014 10:27:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JOW też mi się podoba bo tak powinno być człowiek i głos na niego. Co do finansowania to się obawiam, że jednak ten co da kasę będzie potem wymagał swoich ustaw bo tak po co miał by kasę dawać? Co do JOW to kto to wprowadzi? niema szans.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 28 Cze 2014 11:26:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monk napisał:
QbaBrodnicki napisał:
To nas czeka w IV RP, totalna inwigilacja.

Tymczasem w III RP mamy najwięcej podsłuchów zakładanych przez różne służby i poziom inwigilacji sięgnął rozmiarów niespotykanych w żadnym kraju UE.
...ale wystarczy postraszyć PISem...
bamberbomber napisał:
Zgadza się PIS tylko to proponuje i rozwali całą ekonomię. Znów będą ścigać jednego doktora. Niestety u nas populisci maja się dobrze.

Nie jestem zwolennikiem tej partii ale pamiętam, że gospodarka rozwijała się za rządów PIS w tempie 6-7% i REALNĄ obniżkę podatku.
To prawda: populiści już wam wmówili, że nic się nie stało...


ja z kolei pamiętam że koniunktura w trakcie rządzenia przez pis była dużo lepsza , od obecnej ,i pis nie miał na nią praktycznie żadnego wpływu , poza tym uważam że obniżenie podatków w momencie lepszych przychodów to błąd , bo to jak obniżenie marży w najlepszym sezonie na ,,coś'' co przynosi $$$ pamietam że po ,,wybuchu ''kryzysu pis proponował zwiększenie deficytu co spowodowałoby to samo co w Grecji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sob, 28 Cze 2014 12:27:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamberbomber napisał:
JOW też mi się podoba bo tak powinno być człowiek i głos na niego. Co do finansowania to się obawiam, że jednak ten co da kasę będzie potem wymagał swoich ustaw bo tak po co miał by kasę dawać? Co do JOW to kto to wprowadzi? niema szans.


Świnkom przy korycie jest dobrze, więc z własnej inicjatywy nawet nie podejmą tematu. Trzeba destabilizować ich struktury oddolnie. Mamy JOW-y w samorządach, nie głosujmy na przydupasów partii politycznych, głosujmy na ludzi, którzy chcą ten chory system obalić. Jeśli partie nie będą miały swoich przedstawicieli na niższych szczeblach to będą słabnąć, w końcu będą musieli brać kandydatów lokalnych, do których ludzie mają zaufanie. Jeśli będzie ich w końcu wystarczająco dużo w sejmie + mniejsze partie popierające JOW-y, to będzie duża szansa żeby zmienić system. Przede wszystkim nie głosujmy na partie, które są przy korycie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 28 Cze 2014 13:03:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec kogo proponujesz ?
To co napisales brzmi jak ,, każda gromadka gnoju wywieziona na pole to ogromny cios dla zachodnich .imprerjalistow....."
Tylko innymi slowami w innym kontekscie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Reszta świata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.042094 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski