STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Jaki wózek dla dziecka kupić

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luczek




Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 18

PostWysłany: Nie, 25 Paź 2015 15:18:21    Temat postu: Jaki wózek dla dziecka kupić Odpowiedz z cytatem

Witam, mam nadzieję, że to dobre miejsce na taki post, jeśli nie to proszę o przeniesienie we właściwe miejsce.
Doczekałem się wreszcie że dostanę tatą i muszę kupić wózek, nie mam o tym zielonego pojęcia, ale zależy mi na tym aby ten wózek był:

1 4 kołowy
2 miał pompowane koła
3 był wygodny do poskładania i zmieszczenia do auta
4 cena tak do 1500 zł (ale było by fajnie jakby dało się w nim wyjeździć jeszcze drugie dziecko)
5 najlepiej jakby było to 3w1 czyli: Gondola + spacerówka + fotelik sam

Bardzo interesują mnie też opinie osób, które już wcześniej takich zakupów dokonywały, a zwłaszcza na co jeszcze zwrócić uwagę co jest istotne przy wyborze wózka (a z czego pewnie nawet nie zdaję sobie teraz sprawy) Jakie marki polecacie? Jakich się wystrzegać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 25 Paź 2015 19:00:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróć uwagę na wagę pojazdu, wnoszenia nieforemnego ciężkiego bolidy bywa uciążliwe.
Acha jak jesteś wysoki to warto mieć regulowany uchwyt bo podczas dłuższego spaceru ręce dretwieja od dziwnej pozycji i jak.wózek.jest niski to musisz zdrabniac kroki żeby nie kopać w wózek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beatap




Dołączył: 25 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pon, 26 Paź 2015 09:10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz syn kończy etap wózkowy i mam już postanowienia co do wózka dla kolejnego (mam nadzieję) potomstwa Smile

Pierwszy wózek jaki kupowaliśmy był to Navington Galeon ( gondola + spacerówka) i oddzielnie fotelik Cybex Aton 2.
Gondola co do wygody prowadzenia i wygody dla dziecka 6+, natomiast była bardzo ciężka (ponad 15kg- zwróc koniecznie uwagę na wagę jeżeli mieszkasz np. na 4 piętrze w bloku bez windy codzienne znoszenie wózka z dzieckiem żeby zejsc na spacer jest ciężkie). Kolejna sprawa gondole rozkładasz na dwie części do złożenia do auta. Ten wózek mieścił się obok siebie z zamkniętą roletą idealnie w samochodach Ford Focus Kombi, Opel Vectra Kombi, mieliśmy wtedy BMW e46 i niestety pomimo tego że kombi i wydawał się bagażnik pojemny niestety nie był...
Piszesz o 4 kołach pompowanych Navington takie miał, ale już wiem że kolejny wózek będzie 3-4 kołowy z koniecznie skrętnymi kołami. Jeżeli zazwyczaj wózkiem będziecie jeździc po chodnikach, a nie po lesie lepiej wziąc skrętne kółka są wygodniejsze.
Spacerówki z takich zestawów to zazwyczaj nie wypał. Nasza była okropna do prowadzenia, ciężko się podbijało na krawężnikach (których jest pełno!Wink ), była ciężka i wąska. Szybko sprzedaliśmy wózek i kupiliśmy super spacerówkę Baby Jogger City Mini Gt, fakt cena jest wysoka, ale wózek jest niemal idealny. Dla kolejnego dziecka dokupię tylko gondolę (koszt ok. 300-400 za nową ) i mam cały wózek.

Zastanów się też nad kupnem gondoli używanej . Zazwyczaj są w ogóle niezniszczone (nasz sprzedaliśmy za połowę wartości a był w stanie wręcz idealnym) a można na nich dużo zaoszczędzic. Dziecko będzie w nim jeździło tylko ok. 5 miesięcy i wskoczycie do spacerówki, więc na pewno warto wydac więcej na spacerówkę niż na gondolę.

Przepraszam za chaotyczne napisany post natomiast przy moim małym łobuzie ciężko jest pisac coś w ciągu:)

Gdybyś miał jakieś pytania pisz

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:-/




Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 130

PostWysłany: Pon, 26 Paź 2015 11:54:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla mojego małego miałam wielofunkcyjny 3 w 1 Tako Captiva. Kosztował około 1300,00. Gondolę używaliśmy tylko 5 miesięcy. Synek był taką ciekawską wiercipięta, że gondola go ograniczała i nie mógł się rozglądać dookoła. Wózek ma skrętne pompowane koła i jest zwrotny. Duży i wygodny kosz na zakupy. Torba w pakiecie, folia przeciwdeszczowa. Regulowana budka. Fajny kolor. Jedyny minus wózka to jego waga. Zbyt ciężki ale masywny i bardzo dobrze wykonany - niezniszczalny Wink Spacerówkę używaliśmy też tylko kilka miesięcy. Nosidełko mieliśmy z Tako (0-9kg) i powiem, że nie warto. Maluch szybko z niego wyrósł a na fotelik był jeszcze za mały i pożyczyliśmy od kolegi Maxi Cosi (0-13) zdecydowanie lepsza jakość, wykonanie, no i wygoda dla dziecka.
Szybko kupiliśmy spacerówkę parasolkę X Lander. Leciutka, wygodna, zajmuje mało miejsca.
Myślę, że jeżeli kupujesz wózek wielofunkcyjny, to zwróć uwagę żeby był lekki. Porównaj sobie w sklepie z innymi, popróbuj. Duży wybór wózków mają w Smykolandzie w Toruniu. Jak będzie lekki, to później parasolki nie musisz kupować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
winnetu




Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 2941
Skąd: z Brodnicy :)

PostWysłany: Pon, 26 Paź 2015 12:01:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć. Używaliśmy wózka 3w1 Baby Merc Q7. Kupiliśmy używany zestaw po jednym dziecku w stanie idealnym. Po dwóch latach kiedy córa wyrosła sprzedaliśmy go dalej również nic nie zniszczony.

Podstawa to pompowane kółka. W mieście gładko toczą się po chodniku a w lesie swobodnie pokonujesz korzenie i szyszki na ścieżkach. Również na plaży nad morzem jest łatwiej poruszać się wózkiem z pompowanymi kołami. Warto zwrócić uwagę na dostęp do wentyli. Przednie kółka mieliśmy nieco mniejsze niż tylne i był problem z pompowaniem.

Gondola dobrze aby miała podnoszone oparcie pod pleckami. Nasza Mała nie lubiła leżeć na płasko i lekko podnoszone oparcie w gondoli było zbawieniem. Spacerówka jak i gondola montowane w obydwu kierunkach (twarzą lub plecami do pchającego wózek).

W kwestii spacerówki w którymś momencie i tak dojdziecie do wniosku, że trzeba kupić składaną a'la parasolka / laska. Bo dziecko niekoniecznie chce siedzieć w dużej spacerówce, albo po prostu będzie wam wygodniej ją pakować do samochodu.

W momencie kiedy córa skończyła półtora roku duża spacerówka była wózkiem na spacery na miejscu (o ile chciała w nim w ogóle siedzieć) natomiast spacerówka "parasolka" była na stałe na wyposażeniu bagażnika samochodu. Natomiast najlepiej aby składak nie był jakimś bublem za 70zł z marketu. Lepiej wydać ciut więcej kasy i mieć porządną, poręczną spacerówkę.

Zarówno gondola jak i duża spacerówka mieściły się nam bez większego problemu w bagażniku Skody Octavi i to wcale nie kombi. Przy dobrym ułożeniu zmieściło się jeszcze sporo bagażu Smile Ogólnie byliśmy zadowoleni z w/w wózka.

Aaaaaa - ważna sprawa, odpinana tapicerka do prania. Wiadomo dziecko a to coś rozleje, a to nakruszy. Zdejmujesz tapicerkę, wrzucasz do pralki, suszysz i wózek znowu jest czysty, świeży i pachnący.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anna27




Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 48

PostWysłany: Czw, 29 Paź 2015 14:27:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie nalezy przywiązywać sie do funkcji przekładani siedziska (albo rączki) spacerówki... a widzę ze dla nie których mam jest decydująca przy wyborze wózka.. moim zdaniem jest to funkcja zupełnie zbedna..

nie ma wozka idealnego.. przy jego wyborze zawsze trzeba z czegoś zrezygnować na rzecz innych parametrów...

uważam ze ważniejsza jest dobra amortyzacja czy duża gondola (tu np producent x-landera mógł by sie wysilic bo wiekszość mam na to narzeka) czy nawet waga lub szybkie skladanie wózka niz to czy w spacerowce dziecko moze jechac w obie strony...

w samej spacerowce lepiej skupic sie na regulacji oparcia (prawie do lezenia - calkiem plasko nie jest konieczne bo dzieci lubia miec glowke troche wyzej wiec ok 3o st nachylenia tez jest ok) czy regulacja podnóżka....(albo to czy w ogole jest bo na spacerach czesto widuje dzieci w wózkach parasolkach z dyndajacymi nóżkami - co jest przerażające)

Ja zdecydowałam się na wózek 3 w 1 . konkretnie ten: http://tiktak.com.pl/wozki-dzieciece/303-givanni-2013-purple.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malagoska321




Dołączył: 22 Cze 2016
Posty: 3

PostWysłany: Sro, 22 Cze 2016 10:47:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam wszystkim tym którzy rozglądają się za wózkiem dla swojego maleństwa wózek anex sport. Przy wyborze trzeba kierować się komfortem dziecka na spacerze, bezpieczeństwem, wagą wózka. Gondolki używałam chyba do 6 miesiąca życia, potem zmieniliśmy na spacerówkę. Pokrowiec łatwo ściąga się do prania co jest ważne bo dzieci w tym wieku paćkają herbatnikami i flipsami całą tapicerkę. Wózek ma dobrą amortyzację i świetnie się go prowadzi. Spacerujemy zarówno w terenie jak i po chodnikach, jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzanka




Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 8

PostWysłany: Wto, 23 Maj 2017 22:39:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowaliśmy się na model wielofunkcyjny i jesteśmy bardzo zadowoleni, wózek jest lekki, jednocześnie można do niego wpakować zakupy, gondola jest wentylowana. Sprawdźcie sobie model Barletta Adamex, bardzo fajny wózek z miękkimi amortyzatorami, wykonany estetycznie, jest trwały. Producent jest polski, oferuje bardzo duży wybór wzorów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek101




Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 11

PostWysłany: Pon, 29 Maj 2017 06:36:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki wózek w tej cenie znajdziesz ale raczej bez szału jak chodzi o jakość. Sprawdź olx czy allegro można fajne wózki używane naprawdę nie zniszczone znajść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karomen




Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 8

PostWysłany: Pon, 12 Cze 2017 15:59:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też mogłem wziąć od siostry ale teściowa się uparła na nowy dla pierwszego dziecka. Kupiłem klasyczny zwykły wózek z podstawowym wyposażeniem, fotelik samochodowy i tak dostałem od siostry praktycznie nowy. A teraz kupiliśmy spacerówkę Amelis Super Six, jest super, leciutka, łatwo się składa, można jednym ruchem zrobić z niej gondolę, po prostu idealna teraz na wyjazdy na wakacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
borsuk9w




Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro, 19 Lip 2017 11:00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie znam lepszego wózka niż Maxi Cosi Mura.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lucia17




Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 16

PostWysłany: Pon, 02 Paź 2017 20:37:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zamiast klasycznego 3 w 1 zakup gondoli (może byc używana jak radzą dziewczyny ) i zakup parasolki. Na rynku jest spory wybór parasolek, można trafić fajne, solidne modele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Rodzina, dom, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.024336 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski