STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
TECH2 - posiada ktos w CBR? Opel diagonstic
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> BrodniCCymotonicII
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr6282@wp.pl




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 4

PostWysłany: Czw, 18 Lut 2016 19:27:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego może to przypadek ale ja tez załatwiłem sobie samochód po zatankowaniu paliwa z orlenu co prawda z brodnicy, problem dopiero ustąpił po usunięciu mechanicznym i elektrycznym tzn nowe mapy dpf i zaslepieniu egr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zap




Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 193

PostWysłany: Czw, 18 Lut 2016 19:34:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki warsztat ci to programowal? Bo mysle o wyprogramowaniu egr i dpf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Pią, 19 Lut 2016 07:49:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr6282@wp.pl napisał:
kolego może to przypadek ale ja tez załatwiłem sobie samochód po zatankowaniu paliwa z orlenu co prawda z brodnicy, problem dopiero ustąpił po usunięciu mechanicznym i elektrycznym tzn nowe mapy dpf i zaslepieniu egr.


To aż taka operacja po wlaniu chrzczonego paliwa ??? To tak jakby zamiast leczyć ząb to od razu go usunąć..A jak tankowałeś jaka temperatura była na zewnątrz i w jakim miesiącu tak z ciekawości pytam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loop




Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 60

PostWysłany: Pią, 19 Lut 2016 08:48:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wyglądają klapy wirowe tzn. kolektor dolotu? Zawalony i z przedmuchami bardzo utrudnia rozruch silnika. Sprawdź przepływkę Odłącz i sprawdź czy lepiej. Wywali co prawda błąd na blacie ale trudno. DPF w tym silniku jest raczej nie do zajechanie jeśli wszystko jest sprawne. Na forum vectry C jest sporo ciekawych informacji. Czytałem tez gdzieś na forum fiata o podobnym przypadku (to silnik fiata przecież). Pomogła wymiana EGR. Możesz tez na chwile całkowicie go zaślepić i odłączyć.
Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrroger




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 568

PostWysłany: Pią, 19 Lut 2016 09:11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

man napisał:
Piotrroger napisał:
man napisał:
tak jak pisałem wcześniej raz spalona świeca nie da o sobie znać jedynie wzrostem spalania paliwa a raz będzie dokuczać ale ok skoro


Świeca żarowa w dieslach jest używana tylko do podgrzania komory spalania. W przypadku gdy żadna świeca nie jest sprawna - uruchomienie może być problemowe (aczkolwiek w wielu autach jest tak, że powyżej określonej temperatury świece nie są w ogóle załączane - kompresja robi swoje), więc świece nigdy nie są problemem kiedy silnik już jest uruchomiony.


Piotroger zaprzeczasz sam sobie.Swieca jest potrzebna do podgrzania komory.. jesli jest nie sprawna i komora nie bedzie dostatecznie dogrzana to wtedy silnik po zapaleniu kuleje (choc nie zawsze tak jak pisałem wyżej)do czasu az w komorze nie zrobi sie odpowiednia temperatura.Oczywiście mowa tu kiedy jest dostatecznie zimno na dworze. Nie masz kompletnie pojęcia o autach


Dokładnie! Kuleje przez pierwsze kilka - kilkanaście sekund. I poza tym nic więcej, nie daje to żadnych innych objawów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loop




Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 60

PostWysłany: Pią, 19 Lut 2016 09:25:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrroger napisał:

Dokładnie! Kuleje przez pierwsze kilka - kilkanaście sekund. I poza tym nic więcej, nie daje to żadnych innych objawów Wink


Identyczny obaw jest przy uwalonym kolektorze w 1,9 16VCDTI . Czasem dochodzi do tego biało - siwy dym i trudniejszy zimny rozruch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Pią, 19 Lut 2016 09:40:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszesz o dymie fakt może się pojawić ale biały dym może swiadczyć też o innych usterkach...a jakie przebiegi w ogóle macie w tych swoich oplach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brzęczyszczykiewicz




Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pią, 19 Lut 2016 17:52:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogę podać swój przypadek (silnik identyczny i też w oplu) biały dymek zaraz po zapłonie zimnego silnika szczególnie po postoju tzw."po nocy" wydobywający się przez kilka sekund , był skutkiem uszkodzonego jednego wtrysku . Dochodziło do tego też czasami takie lekkie jakby poszarpywanie przy przyspieszaniu na wysokich obrotach ,przypominające trochę słabo wyważone koła przednie.W tym przypadku właśnie wymiana wtrysku wyeliminowała problem.
W twoim przypadku może być podobnie choć nie koniecznie.Przyczyn może być dużo : zacinający się egr, jakaś nieszczelność np. kolektor,....
Najważniejsze w tym wszystkim by trafić na dobrego "lekarza" bo czasami to i w servisach jest ciężko z trafną diagnozą.
Jeżeli trafisz na dobrego szpeca co trafnie zdiagnozuje to opisz na forum co było przyczyną usterki.
Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotr6282@wp.pl




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 4

PostWysłany: Pią, 19 Lut 2016 18:44:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paliwko tankowałem we wrześniu tamtego roku a usuwanie z kompa dpf i egr robiłem w żurominie nie polecam nikogo z brodnicy bo postawiłem pewnej firmie i niestety było jeszcze gorzej bo gościu nie był do końca w temacie jeśli chcesz to moge dac ci namiar na priv bo nie chce nikogo oceniac publicznie na forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> BrodniCCymotonicII Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.017285 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski